REKRUTACJA
          2017/2018 
         DOŁĄCZ DO
        NAJLEPSZYCH!

europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Z Targów Książki na półki biblioteki

6. Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku okazały się niezwykle szczodre dla szkolnej biblioteki.

Dzięki Radzie Rodziców i promocyjnym cenom wydawnictw na półkach biblioteki znalazło miejsce kilkanaście nowych książek (!), które już czekają na swoich czytelników.:))

 • Christine von Bruhl Jak przestałam być arystokratką
 • Jonathan Franzen Bez skazy
 • Karen Foxlee Kruchość skrzydeł
 • Karen Foxlee Sukienka w kolorze nocnego nieba
 • Letty Cottin Pogrebin Jak być przyjacielem chorego przyjaciela
 • Lev Grossman Kraina czarodzieja, 3
 • Lev Grossman Czarodzieje, 1
 • Lev Grossman Król magii, t. 2
 • Matthew Pearl Cień Poego
 • Matthew Pearl Instytut młodych naukowców
 • Michaela Haas Rozwój po traumie
 • Peter Robinson Niebezpieczny romans
 • Raymond Khoury Cień Rasputina
 • Valerie Bielen Tylko twoimi oczami

Targi Książki w Białymstoku

Miłośników książek zapraszamy na VI Międzynarodowe Targi Książki, które odbędą się 21-23 kwietnia 2017 r. Białymstoku, w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1. Imprezie będzie towarzyszyć festiwal literacki „Na pograniczu kultur”.

Harmonogram imprez i lista wystawców: 

http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/targi-ksiki/200-vi-miedzynarodowe-targi-ksiazki-w-bialymstoku-21-23-kwietnia-2017-r-lista-wystawcow.htmlhttp://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/targi-ksiki/200-vi-miedzynarodowe-targi-ksiazki-w-bialymstoku-21-23-kwietnia-2017-r-lista-wystawcow.html

Ale wykład!

Dziękujemy dr Joannie Szerszunowicz za przyjęcie zaproszenia i wygłoszenie wykładu „Bogactwo współczesnej polszczyzny w aspekcie ludycznym". Wysłuchali go uczniowie aż 14 klas! Odczucia młodzieży? – Super! – Na takie wykłady możemy chodzić!

Czytanie jest the best! - konkurs plastyczny

Jeśli lubisz czytać i rysować, to ten konkurs jest dla Ciebie! Wykonaj plakat promujący czytanie (format A3, technika dowolna), nawiązujący do VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku lub Festiwalu Literackiego ,,Na pograniczu kultur” towarzyszącego targom.

Termin dostarczenia prac do organizatorów: 5 kwietnia 2017 r.

Ocena prac konkursowych: Ocenie podlegać będzie zgodność z tematem, poziom artystyczny, estetyka, pomysłowość i oryginalność pracy. Prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury składające się z pracowników Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku.

Nagrody i wyróżnienia: Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas VI Międzynarodowych Targów Książki, a prace wyeksponowane w księgarni Przystań w Białymstoku oraz w wersji elektronicznej na stronie Bibservisu Bibliotek Szkolnych Podlasia.

Organizatorzy: TNBSP Rada Oddziału w Białymstoku, Fundacja Sąsiedzi, SP 43

Marcowe radości

Cieszy nas marcowe słońce, zbliżająca się wiosna i 20 nowych książek w naszej bibliotece!

Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest fantastyka i literatura faktu, sensacja, historia, reportaż. Są książki dotyczące rozwoju osobistego i duchowego. Wszystkie są już obłożone i czekają na swoich czytelników!

Książki zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców. Dziękujemy.

Pełna lista marcowych radości:

Czytaj więcej: Marcowe radości

Super wykład!

„Bogactwo współczesnej polszczyzny w aspekcie ludycznym" – temat nuda – tak nam się początkowo wydawało. Dowiedzieliśmy się jednak, że „ludus” znaczy „zabawa, gra”, i taki też „rozrywkowy” okazał się wykład wygłoszony przez dr Joannę Szerszunowicz! Poprzez kalambury, reklamy, zabawne neologizmy i inne humorystyczne elementy przekonaliśmy się, jak piękny i bogaty jest nasz język ojczysty.
Mamy nadzieję, że Pani J. Szerszunowicz przyjmie zaproszenie i swój wykład wygłosi większemu gronu naszej szkolnej społeczności.
I jeszcze krótka powtórka z przypadków:
 
• Antydopełniacz: bez kogo? bez czego?
• Bezcelownik: a po co? a dla kogo?
• Interesownik: za ile?
• Złodziejnik: komu? ile? gdzie?
• Wygryźnik: kto? kogo? dlaczego?
• Zastępnik: za kogo? za co?
 
Organizator wykładu: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku

„Słodkie” książki – podsumowanie

Cieszymy się, że „słodkie” książki znalazły swoich sympatyków, a nagrody – swoich właścicieli. Mamy nadzieję, że i inne konkursy znajdą swoich zwolenników!:)

"Słodkie" książki

Najbliższy czwartek (23.02.), to Tłusty Czwartek! Weź udział w słodkim konkursie! Połącz tytuł książki z jej autorem (np. 11d, …). Prawidłowe odpowiedzi, przesłane na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do godz. 10.00 w Tłusty Czwartek, zostaną nagrodzone już o godz. 11.30 (czytelnia).

Im więcej poprawnych odpowiedzi, tym większa słodka nagroda!

Czytaj więcej: "Słodkie" książki

Rok 2017 witamy nowymi książkami

 

 

Balsam dla duszy. Opowiadania krzepiące serce J. Canfielda i M. V. Hansena to pierwsza książka, która trafiła do biblioteki szkolnej w 2017 roku. Oprócz niej swoje miejsce na bibliotecznych półkach znalazły: Drobna różnica czyli jak zostać piłkarzem P. Lahma, C. Seilera, Krew i stal J. Łukawskiego, Ta chwila G. Musso, Cztery rzęsy nietoperza H. Kowalewskiej, Dom dzienny, dom nocny O. Tokarczuk. Książki czekają na swoich czytelników!

Chwile z tekstem - nagrodzone

Cieszymy się, że opowiadania, które znalazły się pod szkolną choinką znalazły swoich czytelników. Chwile z książką, tekstem są niezwykłe, a dzięki zdjęciom niezapomniane… 20 grudnia wszyscy uwiecznieni na zdjęciach czytelnicy zostali nagrodzeni.:)

P.S. Cieszymy się też, że fotograf zdążył uchwycić chwilę, w której odwiedził nas mały skrzat.

Wypożyczalnia, MCI
sala 43
mgr Beata Milewska

Poniedziałek 8.30 - 14.30
Wtorek 8.30 - 14.30
Środa 8.30 - 14.30
Czwartek 8.30 - 14.30
Piątek 9.00 - 15.00

 

Czytelnia
sala 44
mgr Małgorzata Bielawska,

Poniedziałek 10.30 - 16.30
Wtorek 10.30 - 16.30
Środa 10.30 - 16.30
Czwartek 10.30 - 16.30
Piątek 8.30 - 14.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11