europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Aktualności internatu ZSHE

Szkolenie wolontariuszy

4 października 2017  odbyło się szkolenie wolontariuszy. Program zajęć obejmował następujące zagadnienia:

  • pojęcie wolontariatu
  • zasady pracy wolontariusza
  • formy pracy wolontariusza.

Odpowiedzialność prawna osób nieletnich

24.10.2017r. w Internacie w ramach działań profilaktycznych została przeprowadzona przez panią Mariolę Krawczyk - Janowik  prelekcja ,,Odpowiedzialność prawna osób nieletnich”.

Spotkanie było skierowane w szczególności do wychowanków klas pierwszych.

Był to krok do kształtowania świadomości prawnej młodych ludzi oraz ich prawidłowych postaw i zachowań. Znajomość reguł prawa pozwoli w przyszłości zapobiec zagrożeniom i nauczy reagować na nie, aby wychowanek mądrze i odpowiedzialnie kierował swoim zachowaniem.

Ignorantia iuris nocet ( łac. nieznajomość prawa szkodzi)

Savoir-vivre na co dzień

5 października 2017 r.  odbyły się zajęcia instruktażowe dla wychowanków internatu. Młodzież  została zapoznana z zasadami pełnienia  dyżuru w stołówce, podstawami  obsługi konsumenta oraz Savoir-vivre.

VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Towarzystwa Internatów i Burs

Już po raz ósmy byliśmy organizatorami wojewódzkiego turnieju piłki nożnej wychowanków internatów i burs.

Pomimo złej aury aż 9 zespołów walczyło o Puchar TIiB.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom.

Dzień Edukacji Narodowej

Po raz kolejny przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu zorganizowali uroczystość, która była okazją do złożenia podziękowań wszystkim pracownikom internatu. Były:  życzenia  „Drzewo podziękowań”, montaż słowno-muzyczny " Internat w piosence", Tort okolicznościowy. Rozstrzygnięto także plebiscyt „Wychowawca Roku”  i „Pracownik Roku”. Miło nam ogłosić - WYCHOWAWCĄ ROKU 2017 została pani Elżbieta Błaszczyk, PRACOWNIKIEM ROKU 2017 pan Sławomir Iwaniuk

 

Powitanie pierwszoklasistów

Kolejni pierwszoklasiści przekroczyli mury naszego internatu. Witamy ich serdecznie w naszej społeczności w imieniu Rady Wychowawczej i Młodzieżowej Rady Internatu.

Dzień Dziecka

Spotkanie z dziećmi z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Dwójka” stało się jedną z ulubionych imprez odbywających się w naszym internacie.  Dzięki zaangażowaniu naszych wychowanków i pracowników udało się po raz kolejny przygotować wspaniały piknik, który sprawił wszystkim wiele radości.

Ośmiu Wspaniałych


Już po raz 22 odbył się w Białymstoku konkurs dla wolontariuszy „Ośmiu Wspaniałych”. Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie i upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Jest to wyróżnienie młodych ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym.

W tym roku tytuł Wspaniałej i statuetkę Świętego Franciszka otrzymała wolontariuszka Koła Caritas z Internatu ZSHE Magda Sanik.

Wyróżnienie otrzymał wychowanek Internatu ZSHE Adam Krasowski.

Gratulujemy!

Dni Promocji Zdrowia

W dniach 3-6.IV.2017 w Internacie odbyły się Dni Promocji Zdrowia w ramach których zrealizowano szereg przedsięwzięć skierowanych do całej społeczności internatu. Skorzystała z nich spora grupa wychowanków. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wytrzymałość i sprawność fizyczną na ściance wspinaczkowej w centrum wspinaczkowym Flash. Instruktor nauki jazdy zapoznał wychowanków z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ważną rolą pasów bezpieczeństwa. W internacie odbyły się również spotkania z dietetykiem, masażystą oraz higienistką dentystyczną. Mieszkanki internatu skorzystały z porad i usług przyszłych kosmetyczek. Ostatniego dnia rozegrany został turniej tenisa stołowego. Młodzież walczyła o medale w kategorii dziewcząt i chłopców. W bieżącym roku szkolnym zwyciężyli:

Złoty medal – Pater Marlena i Chmielewski Dawid

Srebrny medal – Sawicka Marlena i Łukianiuk Paweł

Brązowy medal – Ponikarczyk Magdalena  i   Rudkowski Gabriel

Gratulujemy.

 

Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…

Od tych prostych i mądrych słów rozpoczęła się dnia 27.04.2017r. uroczystość pożegnania absolwentów w Internacie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych. Wywiad z maturzystką Martyną Pawlukiewicz, który przeprowadziła Karolina Sokołowska w humorystyczny sposób ukazał drogę, którą musi przejść każdy uczeń od przedszkola aż do matury. Nie zabrakło aranżacji muzycznych „maturalnych” przebojów Czerwonych Gitar i Farben Lehre w wykonaniu Kasi Beczko i Weroniki Karwackiej. W nostalgiczny klimat wprowadziła zebranych piosenka Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”, którą zaśpiewała Karolina Żylińska, a wspólne wykonanie przeboju „Ale to już było” wprawiło wszystkich w radosny nastrój. Ważnym punktem uroczystości było pełne ciepłych słów wystąpienie Pani kierownik Ewy Górskiej. Ci, którzy w aktywny sposób uczestniczyli w życiu Internatu otrzymali upominki książkowe. Pani kierownik przekazała też listy gratulacyjne dla rodziców wychowanków, którzy wyróżniali się swoją postawą podczas mieszkania w internacie. Drobnymi upominkami wyróżniono wychowanki, którym niestraszne były kontrole czystości, gdyż wzorowo dbały o czystość w pokojach i za każdym razem zaliczały bez najmniejszych zastrzeżeń test białej rękawiczki.J Również każdy z absolwentów otrzymał breloczek-koniczynkę do kluczy w swoim nowym mieszkaniu w nowym etapie życia jaki czeka każdego po zdaniu egzaminu maturalnego, a wychowawczynie obdarowane zostały pięknymi bukietami tulipanów. Po chwilach wzruszeń, gratulacji i życzeń dla maturzystów na wszystkich zgromadzonych czekał słodki poczęstunek i wspólne wspominanie chwil przeżytych w Internacie.