Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Podsumowanie - losowanie


4 listopada 2013 r.  spośród osób, które w październiku wypożyczyły książkę (nie lekturę!) wylosowaliśmy jedną. Niezwykła, "uśmiechnięta" nagroda trafiła w ręce Pauli Kaczanowskiej z kl. IIIb. Gratulujemy!

Człowiek człowiekowi nadzieją…

Czwarta edycja kampanii hospicyjnej „Pola nadziei” rozpoczęta! My – również po raz czwarty – bierzemy udział w tej kampanii. 25 października posadziliśmy przy wejściu do szkoły żonkile.

Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei, który przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Wiosną, kiedy żonkile kwitną – zbierane są fundusze dla hospicjum, w zamian za datek ofiarodawcy otrzymują kwiat żonkila lub jego symbol. Nasza szkoła wspiera Fundację „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

Uwaga! 25 listopada – Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Od 25.11 do 15.12.2013 r. będziemy zbierać pluszaki, zabawki, gry, książki i słodycze, które przekażemy Fundacji „Pomóż Im”.

Darek mistrzem

24-25.10.2013 r. odbył się XVIII Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Uroczystego otwarcia turnieju i losowania par zawodników dokonała wicedyrektor Stanisława Kobus. Dwudniowe rozgrywki wyłoniły mistrza -  Dariusza Markiewicza z kl. IVd. Wicemistrzami zostali: Damian Bruliński z kl. IVa i Mateusz Prymaka z kl. IVd. Gratulujemy!

Konkurs "Moje pasje, moje stypendium"

Kurier Poranny i Gazeta Współczesna w ramach kampanii „Czytam, więc wiem” zapraszają do udziału w konkursie „Moje pasje, moje stypendium”. Należy zaprezentować w dowolnej formie (pisemnej, plastycznej, multimedialnej) swoje pasje, zainteresowania oraz uzasadnić, w jaki sposób nagroda pomogłaby je rozwijać.

Do wygrania jest 9 stypendiów w wysokości 100 zł miesięcznie, wypłacanych autorom najlepszych prac za okres 10 miesięcy roku szkolnego.

Prace należy przesyłać do 18 listopada, do godz. 15 drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem "Moje Pasje", bądź pocztą tradycyjną na adres: Media Regionalne Sp. z o.o., ul. św. Mikołaja 1, 15-419 Białystok z dopiskiem na kopercie: "Moje Pasje".

Do każdej pracy powinny zostać dołączone informacje o uczestniku konkursu: imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, data urodzenia, nazwa i adres szkoły, klasa, numer telefonu do rodzica.

Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronie poranny.pl/wiem.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy nie ukończyli 19 lat.

Cogito ergo sum


Zapraszamy do obejrzenia wystawy Cogito ergo sum. Przekonaj się, że język łaciński wcale nie jest Ci obcy. Spotykamy się z nim w naszym życiu codziennym.

Zapraszamy również do konkursu Cogito ergo sum. Wystarczy wskazać znaczenie podanych łacińskich słów. Odpowiedzi przekaż osobiście lub prześlij mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." mce_href="mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8 listopada (np. 1a). Wręczenie nagród odbędzie się 12.11.2013 r. o godz. 11.30 w bibliotece.

Czytaj więcej: Cogito ergo sum

Noblistka w naszej biblioteceZ radością pragniemy poinformować, że tegoroczną noblistkę w dziedzinie literatury - Alice Munro, gościmy już w naszej bibliotece. Gościmy za sprawą jej książek, które właśnie trafiły do szkolnego księgozbioru. Zapraszamy!

Książka z uśmiechemBiblioteka szkolna z radością włączyła się do obchodów Światowego Dnia Uśmiechu. Wypożyczając w tym dniu książkę, uczeń miał szansę na nagrodę wywołującą uśmiech - oczywiście książkę. Szczęśliwym posiadaczem tomiku pt. "Uśmiech" został Maciej Odachowski z kl. Id, zaś "Szukając Noel" otrzymała Paulina Zieleniewska z kl. IVf. Gratulujemy!:)

XVIII Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły

Weź udział w XVIII TURNIEJU WARCABOWYM O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Turniej przebiegać będzie w dwóch etapach:

etap 1 - czwartek 24.10.2013 r., godz. 13.30  – runda wstępna - grają pary wyłonione w drodze losowania, zwycięzca przechodzi do rundy zasadniczej;

etap 2piątek 25.10.2013 r., godz. 13.30 - runda zasadnicza – gra każdy z każdym, turniej zwycięża osoba, która uzyska największą liczbę punktów.

Zapisy do dnia 22.10.13 r. (czytelnia, s. 44).

Kiermasz książek

Książnica Podlaska serdecznie zaprasza na kiermasz książek, który odbędzie się 11 września, w godz. 10-18, w wypożyczalni głównej przy ul. Kilińskiego. Wśród wystawionych pozycji dominować będzie klasyka, literatura piękna, publikacje popularnonaukowe oraz wydawnictwa dla dzieci. Mamy nadzieję, że każdy miłośnik czytania znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego .

Każdą książkę będzie można kupić za złotówkę. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zakup nowości wydawniczych do filii bibliotecznej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Dzień Książki - konkurs!

„Zamknięta książka jest niema; przemówi tylko wtedy, gdy zostanie otwarta.”

Éric-Emmanuel Schmitt

 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zapraszamy do błyskawicznego konkursu:

  •    Kto jest autorem tekstu piosenki „Niepewność” wykonywanej przez Marka Grechutę?
  •    „Granade Valse Brillante” rozsławiła swoją interpretacją Ewa Demarczyk. Kto napisał wiersz pod tym tytułem?
  •    Podaj imię i nazwisko autora książek: „Szukając Noel”, „Stokrotki w śniegu”, „Ostatnia obietnica”, „Papierowe marzenia”.
  •    Jak nazywa się główny bohater książek sensacyjnych Lee Childa?
  •    19-21.04.2013 r. w budynku Opery i Filharmonii Białostockiej odbyły się drugie Targi Książki. W którym roku odbyły się w Białymstoku pierwsze Targi Książki?

Odpowiedzi prześlij do 29.04.2013 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." mce_href="mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Losowanie nagrody książkowej odbędzie się 30.04.2013 r. (wtorek) o g. 11.30 w czytelni.

Media o nas

Godziny pracy

WYPOŻYCZALNIA, MCI
SALA 43
mgr Maria Wilczko,

Poniedziałek 10.30 – 16.30
Wtorek 9.00 – 16.00
Środa 10.30 – 16.30
Czwartek 11.30 – 15.30
Piątek 8.00 – 15.00


CZYTELNIA
SALA 44
mgr Beata Milewska
Poniedziałek 8.30 – 15.30
Wtorek  10.00 – 16.00
Środa  9.00 – 15.00
Czwartek     09.00 – 15.00
Piątek  9.00 – 14.00


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 55