Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

3 x konkurs, 3 x książka

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki. Zapraszamy do konkursów:

  1. Krzyżówka czytelnicza – odbierz krzyżówkę w bibliotece, rozwiąż ją i oddaj do 16.04.14 r. (środa). Losowanie nagrody książkowej – 23.04.14 r., g. 11.30 (biblioteka)
  2. III Targi Książki – za nami. Jakie macie wrażenia? Co Wam się podobało, a co nie? Czy kupiliście książkę? Zdobyliście autograf autora? Czekamy na wasze wypowiedzi pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.do 22.04.14 r. do g. 23.59. Najciekawsza wypowiedź zostanie nagrodzona 23.04.14 r. o g. 11.30 (biblioteka)
  3. Jeśli wypożyczysz książkę (nie lekturę!) w dniu jej święta, tj. 23 kwietnia – weźmiesz udział w losowaniu nagrody w dniu następnym o g. 11.30 (biblioteka).

Zapraszamy! Książki czekają! Jedną z nich – najnowsza powieść E. Gilbert „Botanika duszy”

III Targi Książki

 

Wszystkich miłośników książek zapraszamy na III Międzynarodowe Targi Książki, które odbędą się 11-13 kwietnia 2014 r. Białymstoku, w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1.

W ramach imprez towarzyszących targom odbędą się m.in. spotkania autorskie z Anną Ficner-Ogonowską, Grahamem Mastertonem, Grażyną i Wojciechem Jagielskimi, Jackiem Hugo-Baderem, Wojciechem Góreckim, Szymonem Hołownią, Ignacym Karpowiczem i Michałem Książkiem oraz bezpłatne warsztaty pisania reportażu.

Pełen harmonogram imprez oraz lista wystawców na stronie

http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/targi-ksiki.html

Pomagamy

Niedziela 6 kwietnia 2014 r. to dzień kwesty świątecznej zorganizowanej przez Fundację „Pomóż Im” na rzecz dzieci z Białostockiego Hospicjum Domowego.

Dla rodzin chorych dzieci każda pomoc jest ważna, dlatego też nasi uczniowie, podobnie jak w latach ubiegłych, zaangażowali się w tę akcję i kwestowali w Galerii Antoniuk. Ponieważ żonkile, które są symbolem fundacji, nie zdążyły jeszcze zakwitnąć, młodzież obdarowywała ofiarodawców biżuterią żonkilową, żółtymi balonami i promiennymi uśmiechami.

Udział w kweście wzięli uczniowie : Magda Hołowienko i Kamila Choroszewska z kl. IIa, Maciej Turecki i Przemysław Kropiewnicki z kl. IIc, Aneta Jabłonowska, Paulina Jastrzębska, Paulina Łukaszewicz i Anna Korolko z kl. IIIb. Dziękujemy!

Wiosenne nowości

Wiosenne nowości książkowe: Wymarzony dom M. Kordel, Zorkownia A. Kalugi, Samolot bez nie” M. Bussiego, Nigdy nie wracaj L. Childa, Zimowa opowieść M. Helprina – są już w szkolnej bibliotece. Obok nich bestsellery: Prywatna sprawa i Gorzka czekolada L. Lokko, Saszeńka i Pewnej zimowej nocy S. Montefiore, Sansed Limited C. McCarthy`ego oraz Rekrut i Kurier R. Muchamore. Zapraszamy do czytania!

„Bez mojej zgody”


„Bez mojej zgody” -

- to piękny film o chorej na białaczkę młodej dziewczynie, jej rodzinie, miłości, poświęceniu, samodzielności i uporze w dążeniu do celu.

W piątek – 28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcji tego filmu, a także w dyskusji prowadzonej przez psycholog Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej, p. Aleksandrę Tyszuk oraz lekarza Domowego Hospicjum dla Dzieci, p. Dariusza Kuca. Obraz poruszył duże pokłady wrażliwości młodych ludzi, które ujawniły się podczas dyskusji.

Film jest ekranizacją książki Jodi Picoult o tym samym tytule – zachęcamy do jej przeczytania. Zapraszamy do biblioteki!:)

Spotkanie z „poetą kultury”

21 marca, to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale i Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji uczestniczyliśmy w spotkaniu „Poeta kultury – Wiesław Szymański”, które odbyło się w Bibliotece Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia.

Spotkanie – za sprawą prowadzącej red. Doroty Sokołowskiej oraz zaproszonych przez nią gości (Joanna Szymańska – żona, Krzysztof Koniczek – malarz i przyjaciel, prof. Dariusz Kulesza, red. Olga Gordiejew, Janusz Taranienko – poeta, pisarz, nauczyciel-instruktor w MDK) – przybliżyło sylwetkę i twórczość „dziennikarza z etycznym zamysłem” Wiesława Szymańskiego.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym niezwykłym spotkaniu.

Chcesz wiedzieć więcej zajrzyj na http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wywiady/mam+do+powiedzenia.htm http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/95725

Odkryjmy radość z dzielenia się

Fundacja „Pomóż Im” w ramach wiosennej części kampanii „Pola Nadziei” zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, poetyckim oraz konkursie biżuterii żonkilowej. Termin nadsyłania prac: 10.03 – 30.04.2014 r.

Regulaminy konkursów w załącznikach:

Konkurs fotograficzny     |    Konkurs na biżuterię    |    Konkurs poetycki

Weź udział w kweście


6 kwietnia 2014 r. Fundacja "Pomóż Im" organizuje zbiórkę pieniężną na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci. Wszystkich chętnych do udziału w kweście w galeriach handlowych: Atrium Biała, Auchan Hetmańska, Galeria Antoniukowska prosimy już dziś o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej.

Miłość w słowach i obrazach

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy "Miłość w słowach i obrazach" (tablica przy bibliotece). Inspiracją do przygotowania tej mini wystawy była bogato ilustrowana publikacja "Aforyzmy miłosne". Książka dostępna jest w czytelni szkolnej.

Książka moja miłość - konkurs


Zrób zdjęcie obrazujące temat konkursu. Prześlij je do dn. 12.02.2014 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie zdjęcia zostaną zaprezentowane (gazetka biblioteki), a najciekawsze nagrodzone w dn. 14.02.2014 r.

Media o nas

Godziny pracy

WYPOŻYCZALNIA, MCI
SALA 43
mgr Maria Wilczko,

Poniedziałek 10.30 – 16.30
Wtorek 9.00 – 16.00
Środa 10.30 – 16.30
Czwartek 11.30 – 15.30
Piątek 8.00 – 15.00


CZYTELNIA
SALA 44
mgr Beata Milewska
Poniedziałek 8.30 – 15.30
Wtorek  10.00 – 16.00
Środa  9.00 – 15.00
Czwartek     09.00 – 15.00
Piątek  9.00 – 14.00


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 55