Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Miś w literaturze

Biblioteka szkolna ogłasza błyskawiczny misiaczkowy konkurs! Odpowiedz na 3 pytania:

1. „Proszę państwa, oto miś./ Miś jest bardzo grzeczny dziś,/ chętnie państwu łapę poda./ Nie chce podać?/ A to szkoda.” Kto jest autorem tego wiersza?
2. Miś Uszatek jest bohaterem dobranocki, która powstała na podstawie książki. Kto wymyślił i opisał przygody Misia Uszatka?
3. A. A. Milne i M. Bond opisali w swoich książkach przygody najbardziej rozpoznawalnych misiów na świecie. Jak nazywają się te misie?

Odpowiedzi prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." mce_href="mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Termin przesyłania odpowiedzi mija 25.11.2013 r. o 23.59.

Rozstrzygnięcie i wręczenie misiaczkowych nagród już we wtorek 26.11.13 r. o g. 11.30 w bibliotece.

Konkurs „Cogito ergo sum” rozstrzygnięty

12.11.13 r. został podsumowany konkurs „Cogito ergo sum”, który polegał na wskazaniu znaczenia dziesięciu łacińskich słów. Nagrodę główną, za udzielenie wszystkich poprawnych odpowiedzi, otrzymała Paulina Kowalewska z kl. IIa. Wyróżnieni zostali również: Martyna Kułak i Karolina Chojnowska z kl. IIa, Damian Tychoniuk i Maciej Turecki z kl. IIc. GRATULUJEMY!

Czytaj więcej: Konkurs „Cogito ergo sum” rozstrzygnięty

Listopadowe nowości

Listopad – podobnie jak październik – przywitaliśmy kolejnymi książkami.:)

Wśród zakupionych nowości znajdują się: „Zimowe sny” R. P. Evansa, „Szczęście w cichą noc” A. Frycner-Ogonowskiej oraz „Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord” M. Gutowskiej-Adamczyk. Teraz mamy już całą kolekcję książek tych autorów!

Ponadto księgozbiór powiększył się o światowe bestsellery literatury młodzieżowej: powieści Johna Greena – „Papierowe miasta”, „Gwiazd naszych wina”, „Szukając Alaski” oraz Niny Reichter – „Ostatnia spowiedź” tom 1 i 2.

Kto został usidlony przez „Cień wiatru” i „Grę anioła” Ruiza Zafona nie będzie mógł się oprzeć trzeciej części literackiego świata Cmentarza Zapomnianych Książek zatytułowanej „Więzień nieba”.

Ciekawe, jakie nowości przyniesie nam grudzień?...


KONKURS Tuwim – znany i nieznany

Zaprezentuj, w wybranej przez siebie formie, jeden z podanych tematów:

  1. Mój ulubiony wiersz Juliana Tuwima;
  2. Twórczość Juliana Tuwima w piosence;
  3. Julian Tuwim – obserwator i komentator rzeczywistości.

Nagroda główna – karta prezentowa empiku.

Autorzy najciekawszych prezentacji mają zagwarantowany udział w spotkaniu ze współczesnym polskim pisarzem i publicystą Andrzejem Pilipiukiem.

Prezentacje należy przekazać osobiście lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." mce_' + path + '\'' + prefix + ':' + addy47924 + '\'>'+addy_text47924+'<\/a>'; //--> ) do 3.12.2013 r.

Podsumowanie - losowanie


4 listopada 2013 r.  spośród osób, które w październiku wypożyczyły książkę (nie lekturę!) wylosowaliśmy jedną. Niezwykła, "uśmiechnięta" nagroda trafiła w ręce Pauli Kaczanowskiej z kl. IIIb. Gratulujemy!

Człowiek człowiekowi nadzieją…

Czwarta edycja kampanii hospicyjnej „Pola nadziei” rozpoczęta! My – również po raz czwarty – bierzemy udział w tej kampanii. 25 października posadziliśmy przy wejściu do szkoły żonkile.

Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei, który przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Wiosną, kiedy żonkile kwitną – zbierane są fundusze dla hospicjum, w zamian za datek ofiarodawcy otrzymują kwiat żonkila lub jego symbol. Nasza szkoła wspiera Fundację „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

Uwaga! 25 listopada – Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Od 25.11 do 15.12.2013 r. będziemy zbierać pluszaki, zabawki, gry, książki i słodycze, które przekażemy Fundacji „Pomóż Im”.

Darek mistrzem

24-25.10.2013 r. odbył się XVIII Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Uroczystego otwarcia turnieju i losowania par zawodników dokonała wicedyrektor Stanisława Kobus. Dwudniowe rozgrywki wyłoniły mistrza -  Dariusza Markiewicza z kl. IVd. Wicemistrzami zostali: Damian Bruliński z kl. IVa i Mateusz Prymaka z kl. IVd. Gratulujemy!

Konkurs "Moje pasje, moje stypendium"

Kurier Poranny i Gazeta Współczesna w ramach kampanii „Czytam, więc wiem” zapraszają do udziału w konkursie „Moje pasje, moje stypendium”. Należy zaprezentować w dowolnej formie (pisemnej, plastycznej, multimedialnej) swoje pasje, zainteresowania oraz uzasadnić, w jaki sposób nagroda pomogłaby je rozwijać.

Do wygrania jest 9 stypendiów w wysokości 100 zł miesięcznie, wypłacanych autorom najlepszych prac za okres 10 miesięcy roku szkolnego.

Prace należy przesyłać do 18 listopada, do godz. 15 drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem "Moje Pasje", bądź pocztą tradycyjną na adres: Media Regionalne Sp. z o.o., ul. św. Mikołaja 1, 15-419 Białystok z dopiskiem na kopercie: "Moje Pasje".

Do każdej pracy powinny zostać dołączone informacje o uczestniku konkursu: imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, data urodzenia, nazwa i adres szkoły, klasa, numer telefonu do rodzica.

Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronie poranny.pl/wiem.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy nie ukończyli 19 lat.

Cogito ergo sum


Zapraszamy do obejrzenia wystawy Cogito ergo sum. Przekonaj się, że język łaciński wcale nie jest Ci obcy. Spotykamy się z nim w naszym życiu codziennym.

Zapraszamy również do konkursu Cogito ergo sum. Wystarczy wskazać znaczenie podanych łacińskich słów. Odpowiedzi przekaż osobiście lub prześlij mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." mce_href="mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8 listopada (np. 1a). Wręczenie nagród odbędzie się 12.11.2013 r. o godz. 11.30 w bibliotece.

Czytaj więcej: Cogito ergo sum

Noblistka w naszej biblioteceZ radością pragniemy poinformować, że tegoroczną noblistkę w dziedzinie literatury - Alice Munro, gościmy już w naszej bibliotece. Gościmy za sprawą jej książek, które właśnie trafiły do szkolnego księgozbioru. Zapraszamy!

Media o nas

Godziny pracy

WYPOŻYCZALNIA, MCI
SALA 43
mgr Maria Wilczko,

Poniedziałek 10.30 – 16.30
Wtorek 9.00 – 16.00
Środa 10.30 – 16.30
Czwartek 11.30 – 15.30
Piątek 8.00 – 15.00


CZYTELNIA
SALA 44
mgr Beata Milewska
Poniedziałek 8.30 – 15.30
Wtorek  10.00 – 16.00
Środa  9.00 – 15.00
Czwartek     09.00 – 15.00
Piątek  9.00 – 14.00


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 55