„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Praktyki w Portugalii to czas pracy i niespodzianek

Czas tak szybko płynie!  Hotelarze i handlowcy rozpoczęli  trzeci tydzień praktyk, a ekonomiści są już prawie na finiszu!

Zamieniamy się między sobą stanowiskami w pracy. Mamy coraz lepszy kontakt z portugalskimi pracownikami. Miewamy jedynie drobne problemy z komunikacją (nie wszyscy Portugalczycy rozmawiają po angielsku), ale i z tym sobie radzimy.

Pod koniec drugiego tygodnia naszych staży niespodzianka.  Monitoring praktyk przez dyrekcję szkoły, która wizytowała nasze miejsca pracy. Wypadliśmy bardzo dobrze! Cieszą nas wysokie oceny portugalskich opiekunów praktyk i  pochwały dyrekcji szkoły. Potwierdzono, iż praktyki przebiegają zgodnie z programem i kwalifikacje, które zdobędziemy w Portugalii, zwiększą nasze szanse na zatrudnienie i ułatwią rozwój osobisty.

Kolejny weekend i kolejne zwiedzanie, tym razem wspólnie z dyrekcją. Byliśmy w Guimaraes - zabytkowym mieście, pierwszej stolicy kraju. Tam zwiedzaliśmy i podziwialiśmy średniowieczną starówkę i potężny zamek z siedmioma wieżami  z XI wieku.

Drugą miejscowość, którą odwiedziliśmy to Braga, kolebka chrześcijaństwa. A najsłynniejsza jej atrakcja to Santuario de Bom Jesus do Monte, położone na szczycie góry, skąd roztacza się przepiękny widok.

    Podczas weekendu czujemy się w Portugalii jak prawdziwi turyści , którzy spacerują, zwiedzają i kontemplują!  A wraz z poniedziałkiem z nowymi siłami i zapałem przystępujemy do pracy!!!

Pozdrawiamy! Saudarmos!

Fotorelacje  z:

       *powitania  dyrekcji

       *monitoringu w miejscach pracy

       *wycieczek do Guimaraes i Bragi