„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Czwarty tydzień praktyk w portugalskich firmach

My handlowcy i hotelarze już czwarty tydzień odbywamy praktyki w Portugalii. Czas tak szybko mija i nasze praktyki dobiegają końca. Prawdą jest, że już odrobinę tęsknimy za rodzinami, kolegami, szkołą i nawet nauczycielami, ale nadal z dużym zaangażowanie wykonujemy przydzielone nam zadania .

Hotelarzom najwięcej radości daje obsługa gości z różnych krańców świata, handlowcom zaś wykonywanie czynności związanych z magazynowaniem i przechowywaniem towarów oraz aranżacja wystaw.

 Coraz rzadziej towarzyszy nam stres. Zawsze możemy liczyć na kolegów z pracy, którzy wspierają nas w działaniach. W pracy ciągle zdobywamy nowe umiejętności, uczymy się pracy w zespole, zapoznajemy się z działaniem różnych urządzeń,  a także rozwijamy nasze kompetencje językowe. Komunikacja w języku angielskim i portugalskim sprawia nam coraz mniej problemów.

 W niedzielę 2 kwietna 2017 roku mieliśmy ostatnią, wyjazdową wycieczkę. Była więc okazja podziwiać przepiękne krajobrazy roztaczające się z punktu widokowego przy Sanktuarium św. Łucji w Viana do Castelo.  Z przyjemnością spacerowaliśmy klimatycznymi uliczkami miasta, nawet pogoda była naszym sprzymierzeńcem.  Kolejnym punktem na trasie naszej wycieczki była malownicza miejscowość Ponte de Lima, gdzie zachwycił nas most rzymski nad rzeką Limą.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej fotorelacji:  Praktyki zawodowe w Portugalii w ramach programu Erasmus+.