„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

O projekcie „Dla chcącego nie ma nic trudnego…” w mediach krajowych i zagranicznych

 Ten europejski tydzień zwraca uwagę na doskonałość w kontekście kształcenia i szkolenia zawodowego. Kształcenie i szkolenie zawodowe sprawia, że młodzi ludzie szybciej znajdują zatrudnienie, i mogą one być dla każdego mądrym wyborem ułatwiający karierę zawodową.

Marianne Thyssen, unijna komisarz odpowiedzialna za zatrudnienie, sprawy społeczne, umiejętności
i mobilność pracowników

Komisja Europejska była organizatorem pierwszego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych (European Vocational Skills Week). Inicjatywa ta powstała, aby zachęcić ludzi do odkrywania, wykorzystywania i doskonalenia swoich talentów i umiejętności poprzez kształcenie zawodowe.

Nowe wydarzenie aktywnie wsparli koordynatorzy i uczestnicy projektu „Dla chcącego nie ma nic trudnego – praktyki uczniów ZSHE w portugalskich firmach”, pokazując w jaki sposób umiejętności zawodowe pozwalają na zdobycie dobrego zatrudnienia, wyrabiają ducha przedsiębiorczości, otwierają możliwości kariery zawodowej.

Prezentacja naszych talentów zdobyła uznanie szerokiego gremium, i jako jedni z nielicznych znaleźliśmy się w mediach!* Zapraszamy do obejrzenia filmu:)…

 

Cieszymy się, że jesteśmy częścią ogromnej międzynarodowej sieci podmiotów wspierających sektor kształcenia i szkolenia zawodowego.

* Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, to 750 wydarzeń w całej Europie i ponad 50 w Polsce