„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Pozdrowienia z z Lazurowego Wybrzeża

Serdeczne pozdrowienia wszystkim pracownikom szkoły
oraz koleżankom i kolegom
z Lazurowego Wybrzeża
przesyłają uczniowie klas III Technika Hotelarstwa
wraz z opiekunami

Już zakończyliśmy 3. tydzień praktyk. Pracujemy na różnych stanowiskach pracy.

Odbywając praktyki w hotelu Park Inn, pracujemy jako kelnerki przy śniadaniach hotelowych. Przygotowujemy zastawę śniadaniową, dbamy, aby bufet był pełny i czysty. Po zakończonym posiłku sprzątamy salę konsumencką, a następnie szykujemy zarówno bufet, jak i zastawę do lunchu dla francuskich żołnierzy. W międzyczasie obsługujemy gości indywidualnych, sporządzamy wszelkiego rodzaju napoje, pracujemy za barem. Korzystamy z możliwości dostarczania roomservicu do pokoi gości. Każdą czynność staramy się wykonać starannie i solidnie.

Edyta Maleszewska, Magdalena Pankiewicz 

Praca w kuchni rozwija nasze zdolności kulinarne, potrafimy coraz więcej! Doszliśmy do wprawy, dobrze i sprawnie przygotowujemy poranny serwis i zamawiane dania. Ekipa jest zgrana, choć pojawiają sie drobne problemy z komunikacją z niektórymi kucharzami. Dobrze jest poznać restaurację od zaplecza.

Przyborowski Sebastian , Kinga Kosmaczewska , Norbert Nazaruk

Mimo dosyć kapryśnej pogody, udaje nam się spędzić razem miło czas. Odwiedziliśmy do tej pory wiele ciekawych miejsc turystycznych, kulturowych jak i handlowych. Najlepiej jednak jest na plaży ze względu na niepowtarzalne piękno wybrzeża.

Kinga Kosmaczewska, Sylwia Buczyńska, Sebestian Przyborowski, Norbert Nazaruk