„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

-  -  -  -  -

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Konfederacja Warszawska – podstawą tolerancji religijnej w Polsce

22.05.2019 r. w naszej szkole miała miejsce prelekcja pani prof. Marzeny Liedke - pracownika Uniwersytetu w Białymstoku – „Konfederacja Warszawska – podstawą tolerancji religijnej w Polsce.”

Spotkanie odbyło się w ramach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, którego zadaniem jest przybliżanie najważniejszych problemów współczesnego świata oraz wskazywanie dokonań naszych przodków, dążących w wielonarodowym państwie do wypracowania wspólnej płaszczyzny kompromisu i porozumienia.

Uczniowie podczas spotkania mogli bliżej poznać okoliczności powstania oraz znaczenie jednego z pierwszych w dziejach Europy i świata aktów prawnych gwarantujących tolerancję religijną. Wpisany na listę UNESCO „Pamięć świata” dokument ten stanowi świadectwo wielkiej dojrzałości politycznej naszych przodków. Dzięki wykładowi pani prof. Liedke młodzież naszej szkoły otrzymała niepowtarzalną możliwość poznania osiągnięcia polskiej myśli politycznej."

Facebook