EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Comenius


W dniach 18-25 września 2009r. uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Sowińska (III B), Tomasz Pieczarka (III A), wraz z opiekunami: Panią Dyrektor Aliną Kuptel i nauczycielką języka angielskiego Panią Teresą Jeżewską-Palmer wzięli udział w czwartym wyjeździe roboczym Comenius - " Ekologicznie wykształcony turysta". Młodzież i nauczyciele z Włoch, Finlandii, Węgier, Estonii i Polski tym razem spędzili kilka dni w miejscowości Szekszard na Węgrzech. W trakcie pobytu uczniowie prezentowali zadania związane tematycznie z projektem oraz brali udział w tworzeni kursu internetowego. W wolnym czasie pogłębiali swą wiedzę na temat kultury i sposobu życia Węgrów.

Zdjęcia z wizyty na Węgrzech.W dniach 14 - 22 maja 2009 uczestniczyliśmy w trzecim spotkaniu w ramach projektu EMET. Tym razem gospodarzem imprezy była włoska szkoła w Termoli.
Naszą szkołę reprezentowali: pani dyrektor Alina Kuptel, koordynator projektu - pani Teresa Jerzewska-Palmer i uczniowie kl. III a THE: Michał Łapiński i Kamil Rajkowski. Wraz z uczniami z Węgier, Finlandii, Estonii i Włoch pracowaliśmy nad projektem, zgodnie z wcześniej zaplanowanym harmonogramem. Niezwykle ciekawym doświadczeniem dla nas było poznanie działalności włoskich gospodarstw agroturystycznych.
Pobyt we Włoszech był atrakcyjny ze względu na bogatą kulturę tego kraju. Zwiedzaliśmy Wieczne Miasto, jego zabytki, które są wspólnym dziedzictwem Europejczyków. Ogromne wrażenie wywarły na nas starożytne budowle: Forum Romanum, Colosseum; podziwialiśmy też dzieła włoskich mistrzów: Watykan, Fontannę di Trevi.
Walory krajobrazowe regionu Termoli, przyroda śródziemnomorska, zachwyciły nas na tyle, że pobyt we Włoszech zapamiętamy na długo.
Z niecierpliwością czekamy na rewizytę w Polsce uczestników włoskiego spotkania.

Zdjęcia z wizyty we Włoszech.Drugie spotkanie w ramach projektu EMET już za nami. Tym razem byliśmy w estońskiej szkole w Tartu. W tym wyjeździe uczestniczyli uczniowie: Sara Trzpioła (IIId) oraz Adam Trusiewicz (IIa) oraz opiekunowie: Dyr. Alina Kuptel oraz koordynator projektu Teresa Jerzewska - Palmer. Cały wyjazd, który odbywał się 12-19 lutego 2009 przebiegał wg wcześniej zaplanowanego harmonogramu, począwszy od zwiedzania Kopenhagi i Tallina, aż po pobyt w Tartu. Organizatorzy zapewnili nam niespodziewanie wiele atrakcji. Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu.

Zdjęcia z wizyty w Estonii.W dniach 22 - 28.11.2008 delegacja ZSHE w składzie: Monika Włoskowska (III c), Kamil Suchocki (III c) oraz nauczyciele Teresa Jerzewska - Palmer, Urszula Rybałtowska brała udział w pierwszym spotkaniu uczestników projektu 'EMET' realizowanego w ramach programu Comenius. W projekcie biorą udział szkoły z następujących państw: Finlandia, Estonia, Włochy, Węgry i Polska. Głównym celem programu jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości, a także pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. Pobyt w Tornio (Finlandia) na długo zostanie w naszej pamięci. Z niecierpliwością czkamy na rewizytę.

Zdjęcia z wizyty w Finlandii.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.