EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Kolejne spotkanie z ekspertką

Uczniowie klas II i III ekonomicznych po raz drugi uczestniczyli w spotkaniu z ekspertką. Tym razem z Panią Elżbietą Gołębiewską (starszym specjalistą do spraw płac), pracownicą Adampolu S.A. Temat zajęć „Eco-inspiracje w moim zakładzie pracy. Naliczanie płac w praktyce”.

Zajęcia odbyły się 21 i 22 grudnia 2020 roku w ramach projektu „Nauka jest wartością- nowoczesna przestrzeń kształcenia zawodowego w ZSHE”.

Uczniowie mieli okazję skonfrontować posiadaną wiedzę teoretyczną z zakresu naliczania płac z umów o pracę i umów cywilnoprawnych w praktyce. Pani Elżbieta wskazała o czym należy pamiętać, żeby poprawnie przygotować listę płac, podając sytuacje z jakimi spotkała się w czasie wieloletniej pracy. Następnie bardzo szczegółowo porównała wysokość wynagrodzenia po odliczeniu obowiązkowych i nieobowiązkowych składek z różnych umów występujących w obrocie gospodarczym. Nowością dla uczniów były informacje dotyczące delegowania pracowników do krajów Unii Europejskiej. Pani Elżbiecie asystowała Joasia - absolwentka naszej szkoły a obecnie studentka i pracownik Adampolu.

Zdobyta wiedza z pewnością przyda się ekonomistom w czasie egzaminu zawodowego i przyszłej pracy zawodowej. Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów znajdują się przyszli specjaliści do spraw płac.

spotkanie z ekspertką 1spotkanie z ekspertką 2spotkanie z ekspertką 3

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.