„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biwak matematyczny – ZAKOPANE 2011

Już po raz drugi uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych uczestniczyli w biwaku matematycznym w Zakopanym. Wyjazd zorganizowano w dniach 24 – 30 października 2011r. w ramach projektu unijnego  „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy”.

Biwak miał na celu diagnozę poziomu wiedzy nowo przyjętych uczniów po gimnazjum.

W trakcie diagnozy testowane był opracowane przez nauczycieli matematyki pod kierunkiem asystenta koordynatora ds. merytorycznej realizacji działań scenariusze zajęć oparte na grach, zabawach, rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów itp.Młodzieży podobał się inny charakter pracy niż typowo szkolny. Nie było widać po nich zmęczenia pomimo ośmiu godzin zajęć z matematyki dziennie. Stwierdzili, że na zajęciach
z matematyki można się nie nudzić ale i je polubić.

Biwak był okazją do integracji uczniów klas pierwszych. Nie zabrakło czasu na poznanie Zakopanego i okolic, zabawę przy dźwiękach góralskiej muzyki i poznanie góralskiego folkloru. Podziwiano przepiękne widoki doliny chochołowskiej podczas przejażdżki bryczkami. Duża atrakcją było zwiedzanie podziemi Krakowa. Większość uczestników wyjazdu miała okazję po raz pierwszy odwiedzić Zakopane oraz Kraków.