„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Lubimy czytać – spotkanie z pisarzem

28 października 2015 r. uczniowie kl. I g wzięli udział w spotkaniu z pisarką Ewą Białołęcką. Jest ona autorką powieści i opowiadań fantastycznych, gdyż, jak nam zdradziła, od dzieciństwa fascynuje ją literatura fantasy. Jej literacki dorobek stanowią powieści i opowiadania, a do najbardziej znanych należą: Wiedźma.com.pl, Tkacz Iluzji, Błękit maga, Róża Selbergu, Lamia, Niedotykalna, Kolekcjoner, Pierścień dla bestii, Szczeniak,  Cudowne źródełko, czyli kryminał hydrauliczny i wiele innych.

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda jej warsztat pracy i skąd czerpie natchnienie. Pisarka opowiadała o swoich powieściach - dlaczego pisze fantasy, kim są dla niej jej bohaterowie i krainy, które stwarza. Mogliśmy przekonać się, że przepełnione humorem powieści w pewien sposób odzwierciedlają osobowość autorki – jej inteligencję, wyobraźnię, bogactwo językowe i usposobienie.

Mateusz mistrzem!

XX Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły już za nami. Na turniejowym podium stanęli:

Mateusz Gola z kl. IVa – I miejsce,
Adrian Kudzin z kl. IVa – II miejsce,
Grzegorz Szydłowski z kl. Ib – III miejsce.

Gratulujemy!

Podsumowanie Lalki

Z radością informujemy, że Lalkę czytamy! Wśród czytelników obecnych na losowaniu wyłoniliśmy osoby, które otrzymały słodkie nagrody. Należą do nich: Kornelia Grygiewicz z kl. Id, Magdalena Czwalińska z kl. Id, Aleksandra Chomicka z kl. IIc.

Gratulujemy! Zapraszamy do kolejnych mini konkursów bibliotecznych!

XX Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły

Weź udział w

XX TURNIEJU WARCABOWYM O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY.

Turniej przebiegać będzie w dwóch etapach:

etap 1 - czwartek 29.10.2015 r. – runda wstępna - grają pary wyłonione w drodze losowania, zwycięzca przechodzi do rundy zasadniczej;
etap 2 – piątek 30.10.2015 r. - runda zasadnicza – gra każdy z każdym, turniej zwycięża osoba, która uzyska największą liczbę punktów.
Zapisy do dnia 26.10.15 r. (czytelnia, s. 44).

Zapraszamy!

Akcja Lalka w szkolnej bibliotece

Każdy, kto do 30 września 2015 r. wypożyczy Lalkę, przeczyta fragment Lalki lub przyniesie Lalkę na wystawę do biblioteki szkolnej (wypożyczalni lub czytelni) otrzyma zakładkę z nr i weźmie udział w losowaniu ciekawych nagród. Losowanie odbędzie się 2 października 2015 r. o godz. 12.25 w czytelni. Proszę pamiętać o zakładce.

Zapraszamy

Witamy! Zapraszamy!

Po wakacyjnej przerwie szkolna biblioteka wita wszystkich uczniów i nauczycieli nowymi książkami. Serdecznie zapraszamy do czytania nie tylko lektur i podręczników.:)

Uwaga

Wszyscy uczniowie proszeni są o zwrot książek do biblioteki szkolnej do 12.06.2015 r. (piątek). Dziękujemy!:)

IV Międzynarodowe Targi Książki

Miłośników książek zapraszamy na IV Międzynarodowe Targi Książki, które odbędą się 24-26 kwietnia 2015 r. Białymstoku, w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1.

Pełen harmonogram imprez oraz lista wystawców

Uwaga!!!

Uczniów klas IV prosimy o zwrot książek do biblioteki szkolnej do dnia 20 kwietnia 2015 r. Dziękujemy!

Karolina Gierasimiuk laureatką miejskiego konkursu fotograficznego

Uczennica klasy Ib, Karolina Gierasimiuk, zdobyła nagrodę specjalną Sekcji Bibliotekarskiej ZNP w miejskim konkursie fotograficznym z cyklu „Białystok w moim obiektywie” pod hasłem „Białostockie zwierzęta”. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!!!

GODZINY PRACY

 

Wypożyczalnia

Pn. 10.30–17.00

Wt. 8.30–14.30

Śr. 8.30–15.00

Czw. 11.00–17.00

Pt. 11.00–16.00

 

Czytelnia

Pn. 8.30–15.30

Wt. 10.00–17.00

Śr. 11.00–17.00

Czw. 8.30–13.30

Pt. 8.30–13.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11