„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Szkolna Galeria Talentów „Ars”

Biblioteka szkolna zorganizowała wystawę – szkolną galerię talentów „Ars”. W ten sposób chcemy zachęcić uzdolnionych uczniów do ujawnienia swoich talentów. Jako pierwsze zgłosiły się uczennice klasy Ib: Karolina Gierasimiuk i Zuzanna Łazarczyk. Pierwsza z nich przekazała wykonane przez siebie prace fotograficzne, druga zaś prace plastyczne.

Dziękujemy autorkom za udostępnienie prac i zachęcamy młodzież ZSHE do podzielenia się swoimi zainteresowaniami oraz pasjami.

Ogólnopolskie Wybory Książek w naszej szkole

4 marca 2015 r. w szkolnej czytelni odbyły się wybory książek. Głosowało 289 uczniów, co świadczy o ich zainteresowaniu czytelnictwem. Tytuły wybranych przez młodzież książek zostaną przesłane do redakcji czasopisma „Biblioteka w szkole”.

Dziękujemy uczniom biorącym udział w głosowaniu i nauczycielom, którzy chętnie włączyli się w akcję.

Konkursy Fundacji „Pomóż Im”

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez Fundację
„Pomóż Im”:

1. Konkurs na logo kampanii „Pola Nadziei”, propagującej bezinteresowną pomoc chorym dzieciom i ich rodzicom

2. Konkurs na hasło promujące kampanię „Pola Nadziei”:

3. Konkurs na plakat kampanii „Pola Nadziei”

Czytaj więcej: Konkursy Fundacji „Pomóż Im” 

Bezpłatny kurs dla wolontariuszy ZSHE

Fundacja „Pomóż Im” organizuje w dniach 05.03.2015 – 26.03.2015 bezpłatny kurs dla wolontariuszy, którzy czują potrzebę niesienia pomocy chorym i potrzebującym.

Na kurs składa się cykl czterech spotkań w terminach: 5, 12, 19, 26 marca 2015 r. Spotkania odbędą się w Auli Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB, przy ul. Szpitalnej 37. Czas trwania każdego z nich to 90 minut – początek o godz. 18.00.

Kursanci uczestniczyć będą w zajęciach praktycznych, a także wezmą udział w akcji charytatywnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Po dodatkowe informacje prosimy zgłaszać się do biblioteki szkolnej.

Finał konkursu językowego

Najwyższą ilość punktów w konkursie językowym „Poprawna polszczyzna na co dzień” zdobyły uczennice z kl. IV c: Anna Pietrasiewicz i Żaneta Muszyńska. Zostały nagrodzone książkami: Niezbędnik obserwatorów gwiazd i Ty, ja i fejs.

„Ogólnopolskie Wybory Książek” w ZSHE

 4 marca 2015 roku w naszej szkole odbędą się Wybory Książek na wzór prawdziwych wyborów państwowych. Tym samym włączamy się w akcję „Ogólnopolskie Wybory Książek” zorganizowaną przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole” przy wsparciu Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i redakcji „Biblioteki szkolne online”. Patronat nad wyborami objęła minister edukacji narodowej, Joanna Kluzik-Rostkowska.

W środę (4 marca 2015) zapraszamy wszystkich uczniów do lokalu wyborczego (czytelnia) w celu wrzucenia do urny karty do głosowania z wpisanymi tytułami ostatnio przeczytanych książek (od 1 do 3 tytułów).

Pamiętaj, głosując bierzesz udział w dyskusji o kanonie lektur szkolnych i decydujesz, jakie książki pojawią się w przyszłości w bibliotece szkolnej!

Konkurs językowy „Poprawna polszczyzna na co dzień”

 

Weź udział w konkursie przygotowanym przez bibliotekę szkolną
z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, obchodzonego 21 lutego. Rozwiąż krótki test poprawnościowy (pytania konkursowe znajdują się w wypożyczalni i czytelni). Na odpowiedzi czekamy do 20 lutego. Tego samego dnia, na długiej przerwie, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie atrakcyjnej nagrody.

Dyplom za udział w konkursie MEN „Książki naszych marzeń”

Dziękujemy bardzo uczniom, którzy zaangażowali się w stworzenie filmu „Książkoholicy z ekonomika”.

Miejski konkurs fotograficzny

Zapraszamy uczniów do udziału w miejskim konkursie fotograficznym z cyklu „Białystok moje miasto” pod hasłem: „Białostockie zwierzęta”.

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie 1 lub 2 fotografii, przedstawiających zwierzęta w przestrzeni miejskiej Białegostoku.

Regulamin konkursu znajduje się w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy!

Nowości wydawnicze

Zapraszamy do czytania naszych nowości książkowych:

P. Coelho – Zdrada, K. Michalak – Poczekajka, Zmyślona, Sekretnik; J. Belfort – Wilk z Wall Street, Polowanie na Wilka z Wall Street, R. Donovan – Powód by oddychać, S. King – Przebudzenie, M. Mitchell – Przeminęło z wiatrem, A. Bialer – Szczęścia też chodzą parami, J. Green – W śnieżną noc, R. Riggs – Osobliwy dom pani Peregrine, Miasto cieni, Ch. Link – Nieproszony gość, M. Nurowska – Mój przyjaciel zdrajca, J. Burton – Miniaturzystka, A. C. Doyle – Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa, V. Alexander – Komedia świąteczna.

GODZINY PRACY

 

Wypożyczalnia

Pn. 10.30–17.00

Wt. 8.30–14.30

Śr. 8.30–15.00

Czw. 11.00–17.00

Pt. 11.00–16.00

 

Czytelnia

Pn. 8.30–15.30

Wt. 10.00–17.00

Śr. 11.00–17.00

Czw. 8.30–13.30

Pt. 8.30–13.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11