europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Odkryjmy radość z dzielenia się

Fundacja „Pomóż Im” w ramach wiosennej części kampanii „Pola Nadziei” zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, poetyckim oraz konkursie biżuterii żonkilowej. Termin nadsyłania prac: 10.03 – 30.04.2014 r.

Regulaminy konkursów w załącznikach:

Konkurs fotograficzny     |    Konkurs na biżuterię    |    Konkurs poetycki

Weź udział w kweście


6 kwietnia 2014 r. Fundacja "Pomóż Im" organizuje zbiórkę pieniężną na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci. Wszystkich chętnych do udziału w kweście w galeriach handlowych: Atrium Biała, Auchan Hetmańska, Galeria Antoniukowska prosimy już dziś o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej.

Miłość w słowach i obrazach

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy "Miłość w słowach i obrazach" (tablica przy bibliotece). Inspiracją do przygotowania tej mini wystawy była bogato ilustrowana publikacja "Aforyzmy miłosne". Książka dostępna jest w czytelni szkolnej.

Książka moja miłość - konkurs


Zrób zdjęcie obrazujące temat konkursu. Prześlij je do dn. 12.02.2014 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie zdjęcia zostaną zaprezentowane (gazetka biblioteki), a najciekawsze nagrodzone w dn. 14.02.2014 r.

Informator o zawodach

Księgozbiór czytelni szkolnej wzbogacił się o najnowszy „Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego” opracowany na podstawie Klasyfikacji Zawodów Szkolnictwa Zawodowego (KZSZ) Ministerstwa Edukacji Narodowej. „Informator…” zawiera krótkie opisy zawodów oraz ścieżek edukacyjnych pozwalających zdobyć wymarzony zawód. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją uczniów i nauczycieli.

„Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego” został przygotowany przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji zawodowej i Ustawicznej w ramach projektu PO KL „Edukacja dla pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,

A u nas Mikołaj;) już był…

… i przyniósł nowe książki! Całe serie książek!


P. Simons - Pieśń o poranku, Dziewczyna z Times Squarte, Jedenaście godzin; K. Michalak – Sklepik z niespodzianką Adela, Sklepik z niespodzianką Bogusia, Sklepik z niespodzianką Lidka; F. Moccia – Trzy metry nad niebem, Tylko ciebie chcę, Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie. Cykl książek M. Szwai został uzupełniony o Anioła w kapeluszu. Na miłośników sensacji i fantastyki czekają tytuły: Sezon burz. Wiedźmin A. Sapkowskiego, Piękne istoty K. Garcii, M. Stahl, Krwawa hrabina T. Moss, Piekło Pacyfiku E. B. Sledge, Dezinformator F. Forsytha. Z kolei Mrówki w śniegu A. Gorgolewskiej i Charlie S. Chbosky`ego doskonale obrazują problemy młodych ludzi i podpowiadają rozwiązania tych problemów. Różnorodność ludzkich zachowań, emocji w subtelny sposób tłumaczą: Pozwól, że ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie jak żyć J. Bucay, Powiem ci, jak cię kocham J. Bowe, W odcieniach błękitu K. Kingsbury. Chwile wytchnienia zapewni Klub Porcelanowej Filiżanki V. Greene.
                                 Zapraszamy! Dobre książki i dobre lekarstwa wyleczyły już parę osób:)

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

4 grudnia 2013 r. uczennice kl. IIc wzięły udział w spotkaniu z jednym z najbardziej popularnych polskich twórców literatury fantastycznej – Andrzejem Pilipiukiem.

Wielu fanów powieści naszego gościa z ogromnym zainteresowaniem wysłuchało opowiadania autora o jego pasjach i marzeniach, twórczości, zainteresowaniach, początkach pisania, historii oraz kulisach powstawania książek. W listopadzie ukazał się najnowszy zbiór opowiadań „Carska manierka”. Zdobyliśmy autograf i zdjęcie pisarza!:)

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami”

Akcja MIŚ - zbiórka na rzecz chorych dzieci

Światowy Dzień Pluszowego Misia zobowiązuje do obchodów nawet uczniów szkoły ponadgimnazjalnej. W tym dniu rozpoczęliśmy zbiórkę zabawek, gier, książek i słodyczy na rzecz chorych dzieci. Dzień ten przebiegał również pod znakiem mini konkursów.


Konkurs 1 – na mini i maxi misia - wygrały odpowiednio misie: Maćka Odachowskiego z kl. Id (miś – 3,5 cm wys.) i Asi Drągowskiej z kl. Ie (miś – 87,5 cm wys.). Spośród wszystkich osób, które wzięły udział w zabawie pani dyrektor wylosowała jedną – Martynę Drobnikowską z kl. Ie, która otrzymała pluszową misiową poduszkę.

Konkurs 2 – „Miś w literaturze” także cieszył się dużym zainteresowaniem. Nagroda główna – misiowy kubeczek – przypadła Ewie Dyszkiewicz z kl. IIId.

Uczestnicy obu konkursów zostali nagrodzeni misiowymi żelkami. Gratulujemy! Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

Miś w literaturze

Biblioteka szkolna ogłasza błyskawiczny misiaczkowy konkurs! Odpowiedz na 3 pytania:

1. „Proszę państwa, oto miś./ Miś jest bardzo grzeczny dziś,/ chętnie państwu łapę poda./ Nie chce podać?/ A to szkoda.” Kto jest autorem tego wiersza?
2. Miś Uszatek jest bohaterem dobranocki, która powstała na podstawie książki. Kto wymyślił i opisał przygody Misia Uszatka?
3. A. A. Milne i M. Bond opisali w swoich książkach przygody najbardziej rozpoznawalnych misiów na świecie. Jak nazywają się te misie?

Odpowiedzi prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Termin przesyłania odpowiedzi mija 25.11.2013 r. o 23.59.

Rozstrzygnięcie i wręczenie misiaczkowych nagród już we wtorek 26.11.13 r. o g. 11.30 w bibliotece.

Konkurs „Cogito ergo sum” rozstrzygnięty

12.11.13 r. został podsumowany konkurs „Cogito ergo sum”, który polegał na wskazaniu znaczenia dziesięciu łacińskich słów. Nagrodę główną, za udzielenie wszystkich poprawnych odpowiedzi, otrzymała Paulina Kowalewska z kl. IIa. Wyróżnieni zostali również: Martyna Kułak i Karolina Chojnowska z kl. IIa, Damian Tychoniuk i Maciej Turecki z kl. IIc. GRATULUJEMY!

Czytaj więcej: Konkurs „Cogito ergo sum” rozstrzygnięty

GODZINY PRACY

 

Wypożyczalnia

Pn. 10.30–17.00

Wt. 8.30–14.30

Śr. 8.30–15.00

Czw. 11.00–17.00

Pt. 11.00–16.00

 

Czytelnia

Pn. 8.30–15.30

Wt. 10.00–17.00

Śr. 11.00–17.00

Czw. 8.30–13.30

Pt. 8.30–13.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11