europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Podsumowanie - losowanie


4 listopada 2013 r.  spośród osób, które w październiku wypożyczyły książkę (nie lekturę!) wylosowaliśmy jedną. Niezwykła, "uśmiechnięta" nagroda trafiła w ręce Pauli Kaczanowskiej z kl. IIIb. Gratulujemy!

Człowiek człowiekowi nadzieją…

Czwarta edycja kampanii hospicyjnej „Pola nadziei” rozpoczęta! My – również po raz czwarty – bierzemy udział w tej kampanii. 25 października posadziliśmy przy wejściu do szkoły żonkile.

Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei, który przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Wiosną, kiedy żonkile kwitną – zbierane są fundusze dla hospicjum, w zamian za datek ofiarodawcy otrzymują kwiat żonkila lub jego symbol. Nasza szkoła wspiera Fundację „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

Uwaga! 25 listopada – Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Od 25.11 do 15.12.2013 r. będziemy zbierać pluszaki, zabawki, gry, książki i słodycze, które przekażemy Fundacji „Pomóż Im”.

Darek mistrzem

24-25.10.2013 r. odbył się XVIII Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Uroczystego otwarcia turnieju i losowania par zawodników dokonała wicedyrektor Stanisława Kobus. Dwudniowe rozgrywki wyłoniły mistrza -  Dariusza Markiewicza z kl. IVd. Wicemistrzami zostali: Damian Bruliński z kl. IVa i Mateusz Prymaka z kl. IVd. Gratulujemy!

Konkurs "Moje pasje, moje stypendium"

Kurier Poranny i Gazeta Współczesna w ramach kampanii „Czytam, więc wiem” zapraszają do udziału w konkursie „Moje pasje, moje stypendium”. Należy zaprezentować w dowolnej formie (pisemnej, plastycznej, multimedialnej) swoje pasje, zainteresowania oraz uzasadnić, w jaki sposób nagroda pomogłaby je rozwijać.

Do wygrania jest 9 stypendiów w wysokości 100 zł miesięcznie, wypłacanych autorom najlepszych prac za okres 10 miesięcy roku szkolnego.

Prace należy przesyłać do 18 listopada, do godz. 15 drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem "Moje Pasje", bądź pocztą tradycyjną na adres: Media Regionalne Sp. z o.o., ul. św. Mikołaja 1, 15-419 Białystok z dopiskiem na kopercie: "Moje Pasje".

Do każdej pracy powinny zostać dołączone informacje o uczestniku konkursu: imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, data urodzenia, nazwa i adres szkoły, klasa, numer telefonu do rodzica.

Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronie poranny.pl/wiem.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy nie ukończyli 19 lat.

Noblistka w naszej biblioteceZ radością pragniemy poinformować, że tegoroczną noblistkę w dziedzinie literatury - Alice Munro, gościmy już w naszej bibliotece. Gościmy za sprawą jej książek, które właśnie trafiły do szkolnego księgozbioru. Zapraszamy!

Książka z uśmiechemBiblioteka szkolna z radością włączyła się do obchodów Światowego Dnia Uśmiechu. Wypożyczając w tym dniu książkę, uczeń miał szansę na nagrodę wywołującą uśmiech - oczywiście książkę. Szczęśliwym posiadaczem tomiku pt. "Uśmiech" został Maciej Odachowski z kl. Id, zaś "Szukając Noel" otrzymała Paulina Zieleniewska z kl. IVf. Gratulujemy!:)

XVIII Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły

Weź udział w XVIII TURNIEJU WARCABOWYM O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Turniej przebiegać będzie w dwóch etapach:

etap 1 - czwartek 24.10.2013 r., godz. 13.30  – runda wstępna - grają pary wyłonione w drodze losowania, zwycięzca przechodzi do rundy zasadniczej;

etap 2piątek 25.10.2013 r., godz. 13.30 - runda zasadnicza – gra każdy z każdym, turniej zwycięża osoba, która uzyska największą liczbę punktów.

Zapisy do dnia 22.10.13 r. (czytelnia, s. 44).

Kiermasz książek

Książnica Podlaska serdecznie zaprasza na kiermasz książek, który odbędzie się 11 września, w godz. 10-18, w wypożyczalni głównej przy ul. Kilińskiego. Wśród wystawionych pozycji dominować będzie klasyka, literatura piękna, publikacje popularnonaukowe oraz wydawnictwa dla dzieci. Mamy nadzieję, że każdy miłośnik czytania znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego .

Każdą książkę będzie można kupić za złotówkę. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zakup nowości wydawniczych do filii bibliotecznej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Dzień Książki - konkurs!

„Zamknięta książka jest niema; przemówi tylko wtedy, gdy zostanie otwarta.”

Éric-Emmanuel Schmitt

 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zapraszamy do błyskawicznego konkursu:

  •    Kto jest autorem tekstu piosenki „Niepewność” wykonywanej przez Marka Grechutę?
  •    „Granade Valse Brillante” rozsławiła swoją interpretacją Ewa Demarczyk. Kto napisał wiersz pod tym tytułem?
  •    Podaj imię i nazwisko autora książek: „Szukając Noel”, „Stokrotki w śniegu”, „Ostatnia obietnica”, „Papierowe marzenia”.
  •    Jak nazywa się główny bohater książek sensacyjnych Lee Childa?
  •    19-21.04.2013 r. w budynku Opery i Filharmonii Białostockiej odbyły się drugie Targi Książki. W którym roku odbyły się w Białymstoku pierwsze Targi Książki?

Odpowiedzi prześlij do 29.04.2013 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Losowanie nagrody książkowej odbędzie się 30.04.2013 r. (wtorek) o g. 11.30 w czytelni.

GODZINY PRACY

 

Wypożyczalnia

Pn. 10.30–17.00

Wt. 8.30–14.30

Śr. 8.30–15.00

Czw. 11.00–17.00

Pt. 11.00–16.00

 

Czytelnia

Pn. 8.30–15.30

Wt. 10.00–17.00

Śr. 11.00–17.00

Czw. 8.30–13.30

Pt. 8.30–13.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11