europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Kiermasz książek

Książnica Podlaska serdecznie zaprasza na kiermasz książek, który odbędzie się 11 września, w godz. 10-18, w wypożyczalni głównej przy ul. Kilińskiego. Wśród wystawionych pozycji dominować będzie klasyka, literatura piękna, publikacje popularnonaukowe oraz wydawnictwa dla dzieci. Mamy nadzieję, że każdy miłośnik czytania znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego .

Każdą książkę będzie można kupić za złotówkę. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zakup nowości wydawniczych do filii bibliotecznej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Dzień Książki - konkurs!

„Zamknięta książka jest niema; przemówi tylko wtedy, gdy zostanie otwarta.”

Éric-Emmanuel Schmitt

 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zapraszamy do błyskawicznego konkursu:

  •    Kto jest autorem tekstu piosenki „Niepewność” wykonywanej przez Marka Grechutę?
  •    „Granade Valse Brillante” rozsławiła swoją interpretacją Ewa Demarczyk. Kto napisał wiersz pod tym tytułem?
  •    Podaj imię i nazwisko autora książek: „Szukając Noel”, „Stokrotki w śniegu”, „Ostatnia obietnica”, „Papierowe marzenia”.
  •    Jak nazywa się główny bohater książek sensacyjnych Lee Childa?
  •    19-21.04.2013 r. w budynku Opery i Filharmonii Białostockiej odbyły się drugie Targi Książki. W którym roku odbyły się w Białymstoku pierwsze Targi Książki?

Odpowiedzi prześlij do 29.04.2013 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Losowanie nagrody książkowej odbędzie się 30.04.2013 r. (wtorek) o g. 11.30 w czytelni.

Zapraszamy na Targi Książki

19-21 kwietnia 2013 r. (piątek, sobota, niedziela) w budynku Opery i Filharmonii Białostockiej odbędą się II Targi Książki. Targom towarzyszą spotkania z autorami (Szymonem Hołownią, Grzegorzem Kasdepke, Mariuszem Wilkiem, Tomaszem Sekielskim, Leonem Knabitem), konkursy z nagrodami, ciekawe konferencje i inne niespodzianki. Znane wydawnictwa udostępnią swoje książki w atrakcyjnych cenach.

Kira Gałczyńska w Białymstoku

Kira Gałczyńska – córka Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego spotka się z czytelnikami 19.04.2013 r. (piątek) o g. 13.00 w Książnicy Podlaskiej przy ul. Kilińskiego 16.

Spotkanie połączone będzie z wykładem poświęconym życiu i twórczości K. I. Gałczyńskiego oraz promocyjną sprzedażą książek.

Twoja książka w bookcrossinguMasz w domu książki, które przeczytałeś? Pozwól by przeczytali je inni! Przyłącz się do akcji „Bookcrossing w bibliotece ZSHE”! Przynieś książkę do szkolnej biblioteki w celu jej oznakowania i włączenia do obiegu. Zapraszamy!

Wiersze Przemka

To ostatnia szansa poznania twórczości poetyckiej Twojego kolegi, Przemka Kownackiego z kl. IV b. Przeczytaj - podziel się wrażeniami - weź autograf!

Wiosenne zakupy

Miło nasz przekazać informację, że biblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne nowości wydawnicze (patrz zdjęcia). Życzymy miłej lektury!

Konkurs „Ale tytuł” rozstrzygnięty

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie - dziękujemy. Nagrody otrzymały: Karolina Niewiarowska, Martyna Kułak, Marta Kurzyna. Gratulujemy! Nagrodzone tytuły wraz z ilustracjami można obejrzeć na gazetce biblioteki.

Zaproszenie na wykład


Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika oraz Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia zapraszają na spotkanie z cyklu „Podlasie w badaniach naukowych”, które odbędzie się w auli szkoły 26 marca 2013 r. o godz. 12.45. Wykład „Perspektywy podlaskiego rynku pracy” wygłosi dr Cecylia Sadowska-Snarska z Katedry Polityki Ekonomicznej i Rozwoju Gospodarczego Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB. Serdecznie zapraszamy!

GODZINY PRACY

 

Wypożyczalnia

Pn. 10.30–17.00

Wt. 8.30–14.30

Śr. 8.30–15.00

Czw. 11.00–17.00

Pt. 11.00–16.00

 

Czytelnia

Pn. 8.30–15.30

Wt. 10.00–17.00

Śr. 11.00–17.00

Czw. 8.30–13.30

Pt. 8.30–13.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11