europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Pamiętaj o świątecznych życzeniach…


Spośród podanych życzeń wybierz te najpiękniejsze Twoim zdaniem. Napisz proszę, dlaczego właśnie te życzenia spodobały Ci się najbardziej. Swoją opinię wyślij do 20.12.2012 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Najciekawsza wypowiedź zostanie nagrodzona!

Czytaj więcej: Pamiętaj o świątecznych życzeniach…

Jesień z książką

Jesienny wieczór nie będzie się dłużył, jeśli wypożyczysz książkę. Dbając o Wasze dobre samopoczucie biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o atrakcyjne nowości wydawnicze i lektury.

Każdy czytelnik, który wypożyczy książkę w dniach 14.11. – 14.12.2012 r. weźmie udział w losowaniu  książki-niespodzianki. Zapraszamy!

Nowy – stary:) MISTRZ!

W dn. 26.10.2012 r. w szkolnej czytelni odbył się drugi etap XVII Turnieju Warcabowego o Puchar Dyrektora Szkoły. Grał każdy z każdym. Najszybciej swoje partie warcabowe rozegrał – i wszystkie wygrał – HUBERT FASZCZEWSKI z kl. 4 d!

To pierwszy taki przypadek w historii szkoły, kiedy mistrzem gry w warcaby po raz czwarty z rzędu zostaje ten sam uczeń!

W tegorocznych rozgrywkach II miejsce zajął Wojciech Malinowski z kl. 3c, zaś na III miejscu uplasował się Paweł Kuczaba z kl. 2c. GRATULUJEMY!

Wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom drugiego etapu Turnieju odbędzie się już we wtorek 30.10.2012 r. o g. 12.45 w auli szkoły.

Literacka uczta

22 października 2012 r. uczennice kl. IB i ID wzięły udział w spotkaniu ze znanym pisarzem powieści i opowiadań historycznych, Jackiem Komudą. Jako historyk z wykształcenia na kartach swych powieści wskrzesza dawne obyczaje, postaci i zapomniane miejsca. Młodzież chętnie sięga po książki tego twórcy, gdyż jego bohaterowie to ludzie targani namiętnościami, a nie wyidealizowane postacie.

W trakcie spotkania autor „Banity”, „Wilczego gniazda” oraz „Bohuna” cierpliwie wyjaśniał zawiłości sztuki pisarskiej, odpowiadał na pytania, dzielił się swoimi przemyśleniami i zdobytym doświadczeniem.

Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej CEN w Białymstoku.

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Przeczytałeś ciekawą książkę, podziel się swoimi wrażeniami. Nakręć film lub przygotuj prezentację multimedialną, w której zaprezentujesz wybraną przez siebie książkę. Wyjaśnij, dlaczego warto ją przeczytać, a my postaramy się zakupić ją do biblioteki szkolnej. Weź udział w konkursie – czekamy do końca października. WARTO! Najciekawsze prezentacje zostaną nagrodzone.

Moje pasje, moje stypendium

W ramach kampanii „Czytam, więc wiem” Kurier Poranny zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Moje pasje, moje stypendium”. Wystarczy zaprezentować – w dowolnej formie - swoje pasje i uzasadnić, jak stypendium pomogłoby je rozwijać.

Nagrodą w konkursie (przyznawaną przez kapitułę) jest właśnie stypendium 100 zł/mies. (od listopada 2012 do czerwca 2013). Więcej informacji: nauczyciele bibliotekarze, www.poranny.pl

XVII Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły

Zapraszam do udziału w XVII TURNIEJU WARCABOWYM O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Turniej przebiegać będzie w dwóch etapach:

etap 1 - środa 24.10.2012 r. od g. 14.30 – runda wstępna - grają pary wyłonione w drodze losowania, zwycięzca przechodzi do rundy zasadniczej.

etap 2piątek 26.10.2012 r. od g. 12.30 - runda zasadnicza – gra każdy z każdym, turniej zwycięża osoba, która uzyska największą liczbę punktów.

Zgłoś swój udział w turnieju do dnia 22.10.12 r. (czytelnia, s. 44).

Czy aktualny arcymistrz Hubert Faszczewski znajdzie w tym roku godnego siebie przeciwnika?

Organizator turnieju: Małgorzata Bielawska

Czytam, więc wiem

"Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości
przy pomocy cudzych słów."
Jarosław Iwaszkiewicz

Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w kampanii społecznej „Czytam, więc wiem” organizowanej przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną.

W ramach akcji szkoła otrzymuje przez kwartał 4 egzemplarze Kuriera Porannego.

Fundatorami prenumeraty – Mecenasami Wiedzy są: Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Centrum Bankietowe Niagara. Dziękujemy!:)

W każdy wtorek do gazety dołączony jest dodatek WIEM Nauka Polska Świat, zaś w piątek wraz z gazetą ukazuje się tygodnik SIEDEM Dni Polska Świat.

Gazety dostępne są w czytelni, świetlicy, internacie, przy gazetce biblioteki. Czytajcie!:-)


Giełda podręczników używanych


W dniach 5-12 września 2012 r. w godz. 8.00 - 15.00 w auli szkolnej odbędzie się giełda podręczników używanych.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Podziel się książką

9 maja 2012 r. dołączyliśmy do akcji "Podziel się książką", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem możemy więcej" oraz Zespół Szkół Nr 12 w Białymstoku.

GODZINY PRACY

 

Wypożyczalnia

Pn. 10.30–17.00

Wt. 8.30–14.30

Śr. 8.30–15.00

Czw. 11.00–17.00

Pt. 11.00–16.00

 

Czytelnia

Pn. 8.30–15.30

Wt. 10.00–17.00

Śr. 11.00–17.00

Czw. 8.30–13.30

Pt. 8.30–13.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11