europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Czytanie jest the best!

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Czytanie jest the best”.

Tematyka i format prac

- plakat promujący czytanie i VII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku lub Festiwal literacki ,,Na pograniczu kultur” towarzyszący targom (mile widziane nawiązanie do programu tegorocznego targów, autorów goszczących na targach itd. – informacje na stronach internetowych: https://www.facebook.com/TargiKsiazkiWBialymstoku/

http://www.fundacja-sasiedzi.org.pl/targi-ksiki.html)

- format A3

- technika dowolna

Ocenie podlegać będzie zgodność z tematem, poziom artystyczny, estetyka, pomysłowość i oryginalność pracy.

Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas VII Międzynarodowych Targów Książki.

Organizator: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku, Fundacja Sąsiedzi, SP nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Unikalne księgi w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska zaprasza do obejrzenia ekspozycji najstarszych ksiąg na Podlasiu. W specjalnych gablotach, zapewniających książkom idealne warunki termiczne i wilgotnościowe, wyeksponowano m.in.: „Domini Hvgonis cardinalis Postilla super Epistolas Pauli”, czyli komentarz do Psalmów Dawida, wydrukowany w 1538 r.; „Biblia, to jest Księgi Starego y Nowego Testamentu…” z 1632; Biblia Jakuba Wujka z 1599 wznowiona we Wrocławiu w 1740 r.

Wystawę można oglądać do 21 marca 2018 r. w Galerii Parter w gmachu Książnicy Podlaskiej przy ul. Skłodowskiej 14a.

Kurs wolontariatu


Fundacja „Pomóż Im” organizuje bezpłatny kurs wolontariatu dla osób, które czują potrzebę niesienia pomocy chorym i potrzebującym.

Na kurs składa się cykl czterech spotkań w terminach: 4, 11, 18, 25 kwietnia 2018 r. Spotkania odbędą się w Auli Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB, przy ul. Szpitalnej 37. Czas trwania każdego z nich to 90 minut – początek o godz. 18.00.

Zgłoszenia (imię, nazwisko, telefon kontaktowy, e-mail) należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serce i miłość w tytule – konkurs rozstrzygnięty

Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem „Serce i miłość w tytule”. Wiele przykładów książek, które wpłynęły jako odpowiedzi – są dostępne w szkolnej bibliotece.

Nagroda główna – książka R.P. Evansa „Obiecaj mi” – trafiła do Kamili Wołoszyn z kl. IIIg. Gratulujemy!

2018 rok witamy z nowymi książkami

2018 rok w szkolnej bibliotece rozpoczął się rewelacyjnie – 45 nowych, zakupionych książek zostało już opieczętowanych i obłożonych. Teraz czekają na swoich czytelników! Miłośnicy biografii, sportu, historii, fantastyki i sensacji, reportażu, literatury obyczajowej… - każdy znajdzie coś dla siebie! Warto odpoczywać z książką! Książki chcą ogrzewać wasze dusze, nie biblioteczne półki! Zapraszamy:)

Pełna lista zakupionych książek:

Czytaj więcej: 2018 rok witamy z nowymi książkami

Mikołajki w bibliotece

 

O tym, że mikołajki mogą być jak z bajki – już wiemy. Doświadczyliśmy tego dzięki radzie rodziców, która sprezentowała szkolnej bibliotece nowe książki. Sprawdźcie jakie!:)

Konkurs – nagraj film i wygraj atrakcyjną nagrodę

Dawać to nie znaczy tracić.
“Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry

Każdy coś w życiu dostał od innych i każdy coś podarował innym. Nawet drobny dar – dobre słowo wspólny czas, życzliwy gest – sprawia, ze powraca siła i radość życia. A są i takie dary, które odmieniają całe życie.

Opowiedz o takim szczególnie ważnym dla Ciebie darze – danym lub otrzymanym. Co dałeś lub dostałeś? W jakim momencie życia? Jak wpłynął na Twoje relacje ze światem?

Czytaj więcej: Konkurs – nagraj film i wygraj atrakcyjną nagrodę

Proszę państwa oto miś… - podsumowanie

Szansę na nagrodę mają ci, którzy biorą udział w konkursowych zabawach… Tym razem los uśmiechnął się do Edyty Chociej i Klaudii Nikołajuk z kl. Ia. Klaudia już „zwiedza” Londyn z Paddingtonem (tj. z książką „Londyn z Paddingtonem” M. Bonda), a Edyta delektuje się ciasteczkami!

Cieszymy się, że w zabawie „Proszę państwa oto miś…” wzięli udział nie tylko uczniowie, ale i … Sprawdźcie sami… Dziękujemy!

Wypożyczalnia

Poniedziałek
8.30- 16.30

Wtorek
8.30 – 14.30

Środa
8.30 – 14.30

Czwartek
11.00 – 17.00

Piątek
11.00 – 15.00

 

Czytelnia

Poniedziałek
10.00- 16.00

Wtorek
9.00 – 16.00

Środa
9.00 – 16.00

Czwartek
8.30 – 13.30

Piątek
8.30 – 13.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11