europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Ale wykład!

Dziękujemy dr Joannie Szerszunowicz za przyjęcie zaproszenia i wygłoszenie wykładu „Bogactwo współczesnej polszczyzny w aspekcie ludycznym". Wysłuchali go uczniowie aż 14 klas! Odczucia młodzieży? – Super! – Na takie wykłady możemy chodzić!

Czytanie jest the best! - konkurs plastyczny

Jeśli lubisz czytać i rysować, to ten konkurs jest dla Ciebie! Wykonaj plakat promujący czytanie (format A3, technika dowolna), nawiązujący do VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku lub Festiwalu Literackiego ,,Na pograniczu kultur” towarzyszącego targom.

Termin dostarczenia prac do organizatorów: 5 kwietnia 2017 r.

Ocena prac konkursowych: Ocenie podlegać będzie zgodność z tematem, poziom artystyczny, estetyka, pomysłowość i oryginalność pracy. Prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury składające się z pracowników Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku.

Nagrody i wyróżnienia: Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas VI Międzynarodowych Targów Książki, a prace wyeksponowane w księgarni Przystań w Białymstoku oraz w wersji elektronicznej na stronie Bibservisu Bibliotek Szkolnych Podlasia.

Organizatorzy: TNBSP Rada Oddziału w Białymstoku, Fundacja Sąsiedzi, SP 43

Marcowe radości

Cieszy nas marcowe słońce, zbliżająca się wiosna i 20 nowych książek w naszej bibliotece!

Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest fantastyka i literatura faktu, sensacja, historia, reportaż. Są książki dotyczące rozwoju osobistego i duchowego. Wszystkie są już obłożone i czekają na swoich czytelników!

Książki zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców. Dziękujemy.

Pełna lista marcowych radości:

Czytaj więcej: Marcowe radości

Super wykład!

„Bogactwo współczesnej polszczyzny w aspekcie ludycznym" – temat nuda – tak nam się początkowo wydawało. Dowiedzieliśmy się jednak, że „ludus” znaczy „zabawa, gra”, i taki też „rozrywkowy” okazał się wykład wygłoszony przez dr Joannę Szerszunowicz! Poprzez kalambury, reklamy, zabawne neologizmy i inne humorystyczne elementy przekonaliśmy się, jak piękny i bogaty jest nasz język ojczysty.
Mamy nadzieję, że Pani J. Szerszunowicz przyjmie zaproszenie i swój wykład wygłosi większemu gronu naszej szkolnej społeczności.
I jeszcze krótka powtórka z przypadków:
 
• Antydopełniacz: bez kogo? bez czego?
• Bezcelownik: a po co? a dla kogo?
• Interesownik: za ile?
• Złodziejnik: komu? ile? gdzie?
• Wygryźnik: kto? kogo? dlaczego?
• Zastępnik: za kogo? za co?
 
Organizator wykładu: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku

„Słodkie” książki – podsumowanie

Cieszymy się, że „słodkie” książki znalazły swoich sympatyków, a nagrody – swoich właścicieli. Mamy nadzieję, że i inne konkursy znajdą swoich zwolenników!:)

"Słodkie" książki

Najbliższy czwartek (23.02.), to Tłusty Czwartek! Weź udział w słodkim konkursie! Połącz tytuł książki z jej autorem (np. 11d, …). Prawidłowe odpowiedzi, przesłane na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do godz. 10.00 w Tłusty Czwartek, zostaną nagrodzone już o godz. 11.30 (czytelnia).

Im więcej poprawnych odpowiedzi, tym większa słodka nagroda!

Czytaj więcej: "Słodkie" książki

Rok 2017 witamy nowymi książkami

 

 

Balsam dla duszy. Opowiadania krzepiące serce J. Canfielda i M. V. Hansena to pierwsza książka, która trafiła do biblioteki szkolnej w 2017 roku. Oprócz niej swoje miejsce na bibliotecznych półkach znalazły: Drobna różnica czyli jak zostać piłkarzem P. Lahma, C. Seilera, Krew i stal J. Łukawskiego, Ta chwila G. Musso, Cztery rzęsy nietoperza H. Kowalewskiej, Dom dzienny, dom nocny O. Tokarczuk. Książki czekają na swoich czytelników!

Chwile z tekstem - nagrodzone

Cieszymy się, że opowiadania, które znalazły się pod szkolną choinką znalazły swoich czytelników. Chwile z książką, tekstem są niezwykłe, a dzięki zdjęciom niezapomniane… 20 grudnia wszyscy uwiecznieni na zdjęciach czytelnicy zostali nagrodzeni.:)

P.S. Cieszymy się też, że fotograf zdążył uchwycić chwilę, w której odwiedził nas mały skrzat.

Książka od Mikołaja…

 

O jaką książkę poprosiłabyś/poprosiłbyś Mikołaja? Napisz tytuł na kartce. Kartkę wrzuć do mikołajowego worka. Może się spełni…? Może książka znajdzie się na półce biblioteki szkolnej… Próbować zawsze warto! Spróbujmy!

P.S. Swoją propozycję możesz też przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomagamy rodakom na Kresach

Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia.
W. Lorenc

DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! – wszystkim, którzy włączyli się do akcji na rzecz Polaków na Kresach. Paczki już wyjechały ze szkoły. Są w drodze do naszych potrzebujących rodaków.

Szczodrość uczniów, rodziców, pracowników szkoły – wielka!:)

Wypożyczalnia

Poniedziałek
8.30- 16.30

Wtorek
8.30 – 14.30

Środa
8.30 – 14.30

Czwartek
11.00 – 17.00

Piątek
11.00 – 15.00

 

Czytelnia

Poniedziałek
10.00- 16.00

Wtorek
9.00 – 16.00

Środa
9.00 – 16.00

Czwartek
8.30 – 13.30

Piątek
8.30 – 13.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11