europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biblioteka

"Książki - to okno na świat, - to promień słońca, który rozświeca ciemnie nocy, - to najlepszy doradca we wszystkich sprawach."

Stanisław Lem

Świąteczna niespodzianka


Święta, choinka, prezenty... Z radością informujemy, iż po świątecznej przerwie pod szkolną choinką znaleźliśmy nowe książki! Ach, ten Mikołaj! Swoim darem sprawił wiele radości wszystkim tym, którzy już od dłuższego czasu czekali na pojawienie się nowości wydawniczych. Cieszymy się i dziękujemy!

Zestawienie otrzymanych tytułów:

Czytaj więcej: Świąteczna niespodzianka

Foto konkurs roztrzygnięty!

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym „Książka na jesienny wieczór” – serdecznie dziękujemy! Nagrodę otrzymało zdjęcie Martyny Susoł z kl. Ic. Martyna poleca książkę Sekret Julii M. Tahereh.

Inne polecane książki: 7 lat później G. Musso, Byłam tu G. Forman, Ślubna suknia P. Lemaitre, Dzień w Toskanii D. Castagno, Gra o tron G.R.R. Martin, Metro 2034 D. Glukhovsky. Keep warm and read good books! Zapraszamy do biblioteki!

Foto konkurs


Zaproponuj książkę, po którą warto sięgnąć w jesienny wieczór. Wykonaj zdjęcia (max 2), które zachęcą do jej przeczytania.

Prześlij je do 27 listopada na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ekspozycja zdjęć od 1grudnia 2015 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 4.12.2015r. (piątek) o godz. 12.25 w czytelni. Zapraszamy!

Lubimy czytać – spotkanie z pisarzem

28 października 2015 r. uczniowie kl. I g wzięli udział w spotkaniu z pisarką Ewą Białołęcką. Jest ona autorką powieści i opowiadań fantastycznych, gdyż, jak nam zdradziła, od dzieciństwa fascynuje ją literatura fantasy. Jej literacki dorobek stanowią powieści i opowiadania, a do najbardziej znanych należą: Wiedźma.com.pl, Tkacz Iluzji, Błękit maga, Róża Selbergu, Lamia, Niedotykalna, Kolekcjoner, Pierścień dla bestii, Szczeniak,  Cudowne źródełko, czyli kryminał hydrauliczny i wiele innych.

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda jej warsztat pracy i skąd czerpie natchnienie. Pisarka opowiadała o swoich powieściach - dlaczego pisze fantasy, kim są dla niej jej bohaterowie i krainy, które stwarza. Mogliśmy przekonać się, że przepełnione humorem powieści w pewien sposób odzwierciedlają osobowość autorki – jej inteligencję, wyobraźnię, bogactwo językowe i usposobienie.

Mateusz mistrzem!

XX Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły już za nami. Na turniejowym podium stanęli:

Mateusz Gola z kl. IVa – I miejsce,
Adrian Kudzin z kl. IVa – II miejsce,
Grzegorz Szydłowski z kl. Ib – III miejsce.

Gratulujemy!

Podsumowanie Lalki

Z radością informujemy, że Lalkę czytamy! Wśród czytelników obecnych na losowaniu wyłoniliśmy osoby, które otrzymały słodkie nagrody. Należą do nich: Kornelia Grygiewicz z kl. Id, Magdalena Czwalińska z kl. Id, Aleksandra Chomicka z kl. IIc.

Gratulujemy! Zapraszamy do kolejnych mini konkursów bibliotecznych!

XX Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły

Weź udział w

XX TURNIEJU WARCABOWYM O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY.

Turniej przebiegać będzie w dwóch etapach:

etap 1 - czwartek 29.10.2015 r. – runda wstępna - grają pary wyłonione w drodze losowania, zwycięzca przechodzi do rundy zasadniczej;
etap 2 – piątek 30.10.2015 r. - runda zasadnicza – gra każdy z każdym, turniej zwycięża osoba, która uzyska największą liczbę punktów.
Zapisy do dnia 26.10.15 r. (czytelnia, s. 44).

Zapraszamy!

Akcja Lalka w szkolnej bibliotece

Każdy, kto do 30 września 2015 r. wypożyczy Lalkę, przeczyta fragment Lalki lub przyniesie Lalkę na wystawę do biblioteki szkolnej (wypożyczalni lub czytelni) otrzyma zakładkę z nr i weźmie udział w losowaniu ciekawych nagród. Losowanie odbędzie się 2 października 2015 r. o godz. 12.25 w czytelni. Proszę pamiętać o zakładce.

Zapraszamy

Witamy! Zapraszamy!

Po wakacyjnej przerwie szkolna biblioteka wita wszystkich uczniów i nauczycieli nowymi książkami. Serdecznie zapraszamy do czytania nie tylko lektur i podręczników.:)

Uwaga

Wszyscy uczniowie proszeni są o zwrot książek do biblioteki szkolnej do 12.06.2015 r. (piątek). Dziękujemy!:)

Wypożyczalnia

Poniedziałek
8.30- 16.30

Wtorek
8.30 – 14.30

Środa
8.30 – 14.30

Czwartek
11.00 – 17.00

Piątek
11.00 – 15.00

 

Czytelnia

Poniedziałek
10.00- 16.00

Wtorek
9.00 – 16.00

Środa
9.00 – 16.00

Czwartek
8.30 – 13.30

Piątek
8.30 – 13.30


CENTRUM
MULTIMEDIALNE

SALA 11