europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Działalność Samorządu Uczniowskiego

Tydzień włoski


Przed nami "Tydzień włoski". W czwartek 28.02.2013 r. przebierz się "po włosku". Wszystkich "Włochów - przebierańców" zapraszamy tego dnia do auli o g. 13.30 na wspólne zdjęcie i rozdanie nagród.

Zarząd SU

Podsumowanie atrakcji lutego

Atrakcje lutego z nagrodami
1. Za najbardziej uśmiechniętą i kolorową klasę (przebraną 12.02.2013 r.) została uznana głosami uczniów klasa 2b!
2. Walentynka dla Kopernika. Zarząd SU wyróżnił dwie kartki. Walentynkę kl. I b - za barwne, bogate opracowanie graficzne oraz walentynkę wykonaną przez uczennice kl. IIIa- Izabelę Wojtkowską, Magdalenę Sapieżko i Anety Kalmus - za piękne, rymowane, samodzielnie zredagowane życzenia.
Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości w Dniu Patrona szkoły.


Atrakcje lutego

Walentynkowa poczta – Jeśli chcesz przesłać kartkę walentynkową osobie, która uczy się lub pracuje w szkole/internacie – wrzuć ją do walentynkowej skrzynki (w czytelni) pamiętając o podaniu imienia i nazwiska, klasy adresata (do 12.02.2013 r.)Walentynka dla Kopernika – konkurs. Zadaniem każdej klasy jest przygotowanie niezwykłej kartki walentynkowej dla Kopernika. Kartki należy przekazać do czytelni 12.02.2013 r. Wystawa – 14.02.2013 r. przy statule Kopernika.Dzień uśmiechów, cekinów, błyskotek – ostatni dzień karnawału, czyli 12.02.2013 r.! Klasa najbardziej radosna, barwna, błyszcząca zostanie wyłoniona w drodze powszechnego głosowania i nagrodzona.Statuetka Copernicusa dla najlepszego nauczyciela. Do 12.02.2013 r. przedstawiciele klas zgłaszają 1-2 kandydatury nauczycieli spełniających warunki określone w regulaminie. 14.02.2013 r. Rada Samorządów Klasowych zdecyduje w drodze głosowania o przyznaniu statuetki wybranemu nauczycielowi.

Radosne podziękowania
„Dobro jest tym, czym ciepło słońca:
ono daje życie.”

Henryk Sienkiewicz

 Z uśmiechem na ustach serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcjach charytatywnych: Świąteczna paczka, Świąteczna bombka, Góra Grosza, Odkręcamy-pomagamy. Wasza szczodrość i zaangażowanie zaowocowały radością w niejednym domu…

Pedagog, opiekunowie SU

MY charytatywnie

To, że nikt nie może pomóc drugiej osobie, nie pomagając jednocześnie sobie samemu, jest najpiękniejszą nagrodą, jaką dostajemy w życiu” Ch. D. Warner 

- Nasza Szlachetna paczka – zbiórka art. spożywczych i przemysłowych do 20.12.2012 r.;

- Góra Grosza – zbiórka monet groszowych do 6.01.2013 r.;

- Odkręcamy – pomagamy – zbiórka nakrętek non stop, cały rok.

„Nie przeżyłeś wspaniałego dnia, (..) jeśli nie zrobiłeś czegoś dobrego dla kogoś, kto nigdy nie będzie w stanie ci się odwdzięczyć.” R. Smeltzer

Opiekun SU

Mikołajkowa zabawa

Dzień imienin Mikołaja uczniowie naszej szkoły uczcili swoimi czerwono-białymi strojami.

W konkursie na najliczniej przebraną klasę wygrała Ia, wyróżnienie otrzymała Ic. Nagrody – worki pełne cukierków – wręczyła pani dyrektor Alina Kuptel.

Za najciekawsze, najśmieszniejsze przebranie nagrodzono gromkimi brawami i kartami prezentowymi Monikę Alicję Krzewską z kl. Ia oraz Mateusza Prymakę z kl. IIId. Wyróżniono też strój Angeliki Korolczuk z kl. IIIa i Agnieszki Kempistej z kl. IIId. Dziewczęta otrzymały książki.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Za ubarwienie mikołajkowego dnia!

Dziękujemy radzie rodziców za ufundowanie nagród!

Przewodnicząca SU, opiekun SU

6 grudnia MIKOŁAJKI

Bawimy się w kolorze czerwonym
i białym! „Mikołaj” przyjdzie do najbardziej przebranej klasy 
i najśmieszniej przebranych świąteczne  osób.

Andrzejkowe atrakcje

Późna jesień, za drzwiami szaro, buro i ponuro, a w szkole zabawa na całego! Sami zobaczcie…

Dziękuję Karinie Kuczyńskiej, Izabeli Łuczaj, Paulinie Oksiejczuk, Ewelinie Krukiel, Agnieszce Kempiście za przygotowane andrzejkowych atrakcji.

Opiekun SU

Wolontariat WOŚP

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza do udziału w wolontariacie 21. Finału WOŚP w Białymstoku. Jesteś zainteresowany orkiestrowym wolontariatem – zgłoś się do 10 grudnia!

Więcej informacji na http://wosp.bialystok.pl/nowy-wolontariusz oraz opiekun SU.

Góra Grosza


„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Rusza ogólnopolska akcja „Góra Grosza”. Włącz się do akcji! Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych, Domów dla Dzieci… Groszaki zbieramy do 21 grudnia.

Zarząd SU

Przewodnicząca

Gabriela Glińska kl. IIc

Wiceprzewodniczący

Błażej Rynkiewicz kl. IVb

Członkowie zarządu

Zuzanna Nawarenko kl. Ic

Patryk Kaszewski kl. Id

Małgorzata Gieniusz kl. IIId.

Oksana Charkiewicz kl. IIId

Sebastian Roszkowski kl. IVb