EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY ZAWÓD                Technik ekonomista              Technik handlowiec             Technik hotelarstwa

Linia ZHSE

Menu Główne

Technik Hotelarstwa

Komunikacja interpersonalna i motywacja do efektywniejszej pracy

W środę 14 kwietnia 2021 roku uczniowie klas II d, II h i  II i uczestniczyli w e-wykładzie „Hotelarstwo i gastronomia, komunikacja interpersonalna, radzenie sobie w sytuacjach stresowych i konfliktach, rozpoznanie swoich mocnych stron, motywacja do pracy”, prowadzący dr Andrzej Smolarczyk, pracownik Politechniki Białostockiej, Wydział Inżynierii i Zarządzania.

Pan doktor na przykładach wyjaśnił jak ważna w pracy i w życiu społecznym jest komunikacja, jak najprościej rozwiązywać konflikty i jak motywować się do efektywniejszej pracy. 

Na pewno zdobyta wiedza przyda się nie tylko w życiu, w pracy, ale też na egzaminie zawodowym.

X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Tegoroczna X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej już za nami. Temat przewodni „Nietypowe obiekty noclegowe” sprawdzał wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu hotelarstwa i turystyki. Karolina Sokołowska, uczennica klasy IV, po raz drugi reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach centralnych i została finalistką olimpiady!

Tytuł laureata lub finalisty olimpiady zwalnia ucznia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu. Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Organizatorzy olimpiady: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Zachęcamy uczniów do udziału w następnych edycjach olimpiady.

Wycieczka do Hotelu Esperanto

12 kwietnia 2017 roku uczniowie należący do Koła Hotelarsko-Turystycznego uczestniczyli w wycieczce do Hotelu Esperanto***. Dzięki uprzejmości Pani Anety Andrejuk – kierownika służby pięter, zapoznali się ze strukturą obiektu i jego ofertą. Była to niezapomniana szansa na zaznajomienie się z codzienną organizacją pracy hotelu. Jedną z atrakcji był wózek pokojowej, o którym opowiedziała Pani Aneta. Spotkanie zakończyło się pytaniami ze strony zaciekawionych uczniów i dyskusją. Bardzo dziękujemy za gościnność!

Wycieczka zawodoznawcza do hotelu Royal

22 lutego b.r. przedstawiciele klas hotelarskich mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć wnętrza niedawno otwartego hotelu Royal& SPA**** w Białymstoku. Dzięki uprzejmości Managera – Pana Sebastiana Pruchniaka, młodzież zwiedziła część noclegową i gastronomiczną hotelu. Uczniowie wysłuchali również krótkiej prelekcji na temat obiektu oraz uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące hotelu Royal.

Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w mailingu hotelowym rozstrzygnięty!!!

22 grudnia rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w mailingu hotelowym, którą uczniowie klas trzecich przygotowywali w ramach zajęć z obsługi informatycznej w hotelarstwie. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Tumiel z klasy 3f, drugie Patrycja Wroceńska z klasy 3d i trzecie Ewelina Michalczuk z klasy 3f. Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych prac.

Marta Spisak i Urszula Strzelińska

Wycieczki zawodoznawcze do Hotelu IBIS Styles w Białymstoku

W październiku i listopadzie uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli w cyklu sześciu wycieczek zawodoznawczych do Hotelu IBIS Styles*** w Białymstoku. Każde ze spotkań było podzielone na dwie części: teoretyczną w formie prezentacji na temat charakteru i stylu obiektu oraz praktyczną, obejmującą spacer po pokojach i pomieszczeniach ogólnodostępnych.

Uczniowie mogli się dowiedzieć o historii hotelu, usługach przez niego świadczonych, wykorzystywanych formach promocji, jak również ciekawostkach na temat obiektu. Każdy z uczestników docenił gościnność hotelu i wspaniałe opowieści: Pani Urszuli Markowskiej-Buwaj i Pani Doroty Bardadyn-Czech.

Dzień Hotelarza

Dnia 17 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych odbył się Dzień Hotelarza. Na drzwiach sal lekcyjnych można było podziwiać zdjęcia hoteli z całego świata. Już od rana na klasy hotelarskie czekały atrakcje. Dzień rozpoczął się od wycieczki zawodoznawczej do hotelu IBIS. Wzięli w niej udział uczniowie klas Ie i If.

W południe wszystkie klasy hotelarskie uczestniczyły w spotkaniu z Panią Katarzyną Bierć – dyrektorem Hotelu Ibis Styles w Białymstoku. Po prelekcji odbył się konkurs składania serwetek. 8 dziewcząt z klas III walczyło o laur zwycięstwa. Ich zadaniem było złożenie serwetek na pięć różnych sposobów. Najlepiej to zadanie wykonała Edyta Mróz z klasy IIId, tuż za nią uplasowała się klasowa koleżanka Karolina Radziszewska. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Wojszko z klasy IIIe, a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Dobrzyń z klasy IIId. Wszystkie laureatki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostałe uczestniczki pyszne muffinki i ciasteczka.

Ogłoszone zostały również wyniki konkursu „Wokół Świąt Bożego Narodzenia” na najładniejszy element dekoracyjny świątecznego stołu. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Katarzynie Szydłowskiej i Marcie Marciniak z klasy II f, drugie miejsce zajęła Kaja Kuczyńska z klasy I f (oba miejsca to stroiki świąteczne). Na podium znalazły się również Patrycja Sulik i Weronika Siemińska z klasy IIf, które przygotowały oryginalne słoiczki Bożonarodzeniowe. Wyróżnienie otrzymała także Aleksandra Dobrzyń z klasy IIId za zestaw mini-stroików. Wszystkie dziewczęta otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Przy wejściu do auli można było zobaczyć ulotki hotelu „Ekonomik”, które wykonały klasy IIIe i IIIf.

Dzień Hotelarza zakończył konkurs wiedzy o województwie podlaskim w którym wzięła udział klasa  IIIe. Zwyciężyła grupa w składzie: Paulina Citko, Natalia Dąbrowska, Wiktoria Kuczko i Paulina Szklanko, która odpowiedziała na największą ilość pytań. Dziewczęta oraz inni uczestnicy zabawy otrzymali słodkie nagrody.

Szkolny etap IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Dnia 8 listopada 2016 roku odbył się szkolny etap IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas I-III kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa. Musieli oni zmierzyć się z testem, składającym się z 80 pytań. Obejmował on swoim zakresem wiadomości dotyczące recepcji, służby pięter, usług dodatkowych, wymagań kategoryzacyjnych, marketingu w hotelarstwie, usług żywieniowych i obsługi konsumenta oraz zagadnienia turystyczne w hotelarstwie.

Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Katarzyna Wojszko, uczennica klasy IIIe, która już w zeszłym roku próbowała swoich sił w etapie Okręgowym. Kasia zdobyła 56 punktów. Tuż za nią uplasowała się Małgorzata Kiślak z klasy IIe (55 punktów). Obie uczennice będą reprezentowały szkołę w etapie Okręgowym, który odbędzie się 10 stycznia w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Quiz z okazji Dnia Hotelarza

Warsaw Gastro Show 2016

27 października 2016 r. 44 uczniów klas hotelarskich uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Warsaw Gastro Show 2016 - nowej inicjatywie targowej, dedykowanej dla branży spożywczej, gastronomicznej oraz hotelarskiej.

Celem targów było przedstawienie aktualnych trendów w sektorze HoReCa, jak też inspirowanie hotelarzy, restauratorów i szerokiej rzeszy gastronomów ciekawymi pomysłami i produktami.

Młodzież uczestniczyła w wykładach, odwiedziła wiele stoisk branżowych, poznała bogatą ofertę producentów i dystrybutorów specjalistycznego sprzętu i wyposażenia.

Warsaw Gastro Show w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą - to tylko jedna z atrakcji dnia.

Następnym mocnym punktem wycieczki był Stadion PGE Narodowy i przejście tzw. trasą ekskluzywną, która obejmowała zwiedzanie specjalnych loży VIP, trybun, wieży widokowej oraz szatni piłkarzy i ich strefy relaksu.

Młodzież wróciła zadowolona z nadzieją na kolejne takie wyjazdy.

Wykład na temat zawodu pilota wycieczek

19 października 2016 r. uczniowie klas: IE i IIF kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa wzięli udział w prelekcji „Praca pilota wycieczek oraz jego współpraca z obiektami noclegowymi”, przeprowadzonej przez Panią Barbarę Reniewicz.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z metodyką i specyfiką pracy pilota wycieczek. Lekcja była przepełniona ciekawymi i inspirującymi historiami z życia zawodowego naszego gościa. Prelegentka omówiła  rodzaje wycieczek, współpracę z kierowcami i hotelarzami, sytuacje awaryjne i zalety tej pracy. Prezentacja była wzbogacona zdjęciami z podróży z turystami.

Organizator spotkania: Pani Urszula Strzelińska - nauczyciel przedmiotów zawodowych

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

11-14 kwietnia 2016 r. w Kołobrzegu odbył się VIII finał Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Temat przewodni VIII edycji olimpiady to "Historia hotelarstwa”. Olimpiada została objęta patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej.

O tytuł laureata i finalisty walczyło 30 najlepszych hotelarzy z całej Polski. Karolina Sokołowska uczennica klasy II E zajęła 12 miejsce, osiągając najlepszy wynik w historii naszej szkoły! Uzyskany przez Karolinę tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej zwalnia ją z części pisemnej kwalifikacji T.11 i T.12 egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik hotelarstwa. Gratulujemy naszej uczennicy ogromnego sukcesu!!!

Opiekun merytoryczny: Pani Renata Lubas

W hotelu o hotelu

29 lutego 2016 r. uczniowie klasy 1f kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli w wycieczce do Hotelu Esperanto*** w Białymstoku.

Zwiedzanie rozpoczęli od serca hotelu – recepcji. Następnie naocznie przekonali się o różnicach w standardach pokoi (Standard, Superior, Apartament). Zobaczyli też specjalistyczny sprzęt, którym posługują się pokojowe. Inspektor pięter omówiła procedury zachowania i kontaktów z gośćmi hotelowymi.

Uczniowie doświadczyli, że Hotel Esperanto*** jest obiektem wysokiej klasy.

Pani Menager Hotelu bardzo dziękujemy za oprowadzenie.

Sukces naszej uczennicy w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej

Z radością informujemy, że Karolina Sokołowska z kl. IIe zakwalifikowała się do etapu centralnego VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Oznacza to, iż znalazła się w gronie 30 osób z najlepszymi wynikami w Polsce i tym samym została zwolniona z części teoretycznej kwalifikacji T.11 Planowanie i realizacja usług w recepcji. Karolinie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym, który odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 11-14 kwietnia 2016 r.

Opiekun merytoryczny: Pani Renata Lubas.

stat

Odsłon artykułów:
9539470

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.