EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY ZAWÓD                Technik ekonomista              Technik handlowiec             Technik hotelarstwa

Linia ZHSE

Menu Główne

Technik Hotelarstwa

Działania marketingowe hotelu Żubrówka **** w Białowieży

to temat spotkania, które odbyło się w naszej szkole w dniu 20 maja w ramach projektu „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ – nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarstwa ZSHE”.

Była to już ostatnia prelekcja z cyklu Z PASJĄ O HOTELU. Uczniowie Technikum Hotelarstwa tym razem mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia Pana Jana Bagińskiego, Kierownika ds. Marketingu i Sprzedaży Hotelu Żubrówka.

 Jak promować hotel? Na co warto wydać pieniądze, a co nie przyniesie spodziewanych efektów? Jakie rozwiązania wybrać? Na co się zdecydować? I ile na to wydać? Jak
w praktyce być lepszym od konkurencji? – To tylko niektóre z pytań na które młodzież uzyskała odpowiedź.

Pan Jan Bagiński pracuje w zawodzie już od 13 lat. Posiada duże doświadczenie
w branży hotelowej. Była to więc ciekawa lekcja marketingu.

Hotelarze uczą się języka włoskiego

6 marca 2015 r. zakończył się kurs języka włoskiego, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II D. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu przez 2 miesiące. Lekcje były skoncentrowane na poznaniu podstawowych zwrotów funkcjonujących w języku włoskim i ciekawostek związanych z krajem. Uczniowie na koniec otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Zajęcia były prowadzone przez panią Urszulę Strzelińską.

Smaki świata w Ekonomiku

12 marca 2015 r. w ramach zajęć Usługi Żywieniowe w Hotelarstwie odbyła się lekcja, której tematem przewodnim były dania charakterystyczne dla kuchni państw z różnych regionów świata. Przygotowaliśmy potrawy (ravioli, strogonow, tortellini, kuskus, kulebiak), których degustacja odbyła się na zajęciach. To była „smaczna lekcja”.
Bon appetit! Uczniowie klasy II d

Kolejne certyfikaty w projekcie „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ” - rozdane

15 uczniów ZSHE z klasy IID, IIE i IIID po ukończeniu szkolenia ETYKIETA W HOTELU i zdaniu egzaminu odebrało certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. Szkolenie zrealizowano  w  HOTELU ARISTO w Białymstoku a osoby prowadzące szkolenie to eksperci w tej dziedzinie zatrudnieni w tymże hotelu, osoby z dużym doświadczeniem zawodowym
i praktyką. Szkolenie obejmowało część teoretyczną oraz część praktyczną realizowaną przed
i w trakcie posiłku edukacyjnego.

Certyfikaty otrzymali:

Pieńczykowski Szymon, Zdrojkowski Michał Jacek, Wasilewski Mateusz, Oszczepaliński Artur, Opryszczko Błażej,Kłubowicz Martyna, Kamińska Karolina, Andruszewicz Marta, Anchim Aleksandra, Karwacka Karolina, Wąsecka Natalia, Zajko Paulina, Lewczuk Daria Dominika, Maciejewska Elwira, Malinowska Klaudia, Nowikow Karolina.

Gratulujemy!

Manager hotelu Podlasie** w Ekonomiku

11 grudnia  2014 r. w ramach projektu "PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ – nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarstwa ZSHE” odbyły się zajęcia z ekspertem w branży hotelarskiej, panią Anna Narelmanager hotelu Podlasie** w Białymstoku. Tematem zajęć było: „Projektowanie pakietu usług dodatkowych”. Pani Narel podzieliła się z uczniami doświadczeniem zdobytym w czasie misji gospodarczych mających miejsce w Chinach i Stanach Zjednoczonych, organizowanych przez Klaster Marek Turystycznych Polski Wschodniej.  Następnie uczniowie  klasy III d  wysłuchali  informacji  dotyczących sposobów tworzenia pakietów usług dodatkowych. Pani manager w szczególności podkreśliła ważną rolę personelu w pracy hotelu i konieczność ciągłego dokształcania oraz kreatywnego myślenia. Ważnym elementem zajęć była praca w grupach, w których uczniowie tworzyli własne pakiety  usług dodatkowych.  Na zakończenie spotkania przedstawiciele grup prezentowali własne propozycje pakietów.

„Usługi hotelarskie w ruchomej bazie noclegowej i obsługa finansowa gości indywidualnych i zbiorowych (grup)” - prelekcja z cyklu "Z pasją o hotelarstwie"

18 grudnia 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie z ekspertem z cyklu z PASJĄ O HOTELU w ramach projektu „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ” – nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarskiego ZSHE. Klasy IId i IIe miały okazję wysłuchać wykładu Pani Joanny Dołmatow, która przybliżyła uczniom temat: „Usługi hotelarskie w ruchomej bazie noclegowej i obsługa finansowa gości indywidualnych i zbiorowych (grup)”. Właścicielka biura podróży Prestige Travel i wieloletnia pilotka wycieczek opowiedziała o specyfice i metodyce pracy pilota wycieczek oraz o współpracy między biurem podróży a obiektami noclegowymi i gastronomicznymi.

"Kluczowe czynnikiI sukcesu w branży hotelarskiej" - prelekcja z cyklu "Z pasją o hotelarstwie"

W dniu 16.12.2014 r. uczniowie ZSHE kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli  w  spotkaniu z Panią Moniką Wiensko kierownikiem  marketingu  hotelu ARISTO w Białymstoku.

Prelekcję  "KLUCZOWE CZYNNIKI SUKCESU W BRANŻY HOTELARSKIEJ” zorganizowano
w ramach projektu  „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ – nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarstwa ZSHE” , POKL, Priorytet IX.  Rozwój wykształcenia i kompetencji
w regionach, Działanie 9.2.  Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

„Usługi hotelowe w transporcie lotniczym” - prelekcja z cyklu "Z pasją o hotelarstwie"

15 grudnia 2014 roku odbyło się spotkanie z ekspertem z cyklu z PASJĄ O HOTELU w ramach projektu „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ” – nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarskiego ZSHE.  Klasy II d i II e miały okazję wysłuchać wykładu państwa Pauliny i Macieja Sawickich, którzy przybliżyli uczniom temat „Usługi hotelowe w transporcie lotniczym”. Z własnego doświadczenia, podróżnicy i autorzy bloga „gapienamapie.pl”, opowiedzieli o pasjonujących podróżach lotniczych. Uczniowie klas hotelarskich mogli przenieść się wirtualnie w okolice Wielkiego Kanionu, Goblin Valley i Arches Parku.

Wspomnienia z Dnia Hotelarza

Zapraszamy do przeczytania wspomnień z Dnia Hotelarza, napisanych przez uczennice klasy 1D – Sylwię Bochenek i Edytę Mróz.

Tanie podróżowanie

18 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Hotelarza. Na spotkanie przybyło do nas małżeństwo podróżników – Paulina i Maciej Sawiccy , którzy poprowadzili prelekcję pt.: ,,Jak tanio podróżować’’.

           Sami od kilku lat podróżują po świecie i podkreślają, że wcale nie kosztuje to dużo. Odwiedzili wiele krajów za przyzwoitą cenę. Przepis jest bardzo prosty i mieści się w trzech kwestiach: zmiany systemu przekonań, wybrania naszych priorytetów i kombinowania. Kombinować można zaczynając od noclegów, poprzez bilety, a kończąc na pracy lub przyjemnościach.

Czytaj więcej: Wspomnienia z Dnia Hotelarza

Dzień hotelarza

18 listopada 2014r. z okazji Dnia Hotelarza uczniowie klas hotelarskich wzięli udział w wykładzie na temat taniego podróżowania. Prelegentami byli autorzy bloga: www.gapienamape.pl - Paulina i Maciej Sawiccy.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z zasadami organizacji niedrogiego noclegu i przejazdu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak odszukać przelot w promocyjnej cenie przy wykorzystaniu portali internetowych oraz bezpłatnego zakwaterowania za pośrednictwem strony Couchsurfing. Dużym zainteresowanie cieszyły się również sprzęty ułatwiające podróżowanie, przyniesione przez prowadzących: plecak trekkingowy, śpiwór i poduszka w kompaktowej formie. Uczniowie dowiedzieli się, jak łatwo opanować sztukę pakowania plecaka bez względu na długość planowanej podróży.

Kolejne spotkanie z doświadczonymi podróżnikami już w grudniu.


Wykład na temat zawodu rezydenta biura podróży

3 listopada 2014 r. uczniowie klas: ID i IE w zawodzie technik hotelarstwa wzięli udział w prelekcji na temat „Pracy rezydenta biura podróży i pilota wycieczek oraz ich współpracy z obiektami noclegowymi”, przeprowadzonym przez pana Rafała Kulisiewicza, reprezentującego firmy: Wezyr Holidays i Itaka.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z metodyką i specyfiką pracy rezydenta biura podróży i pilota wycieczek. Pan Rafał Kulisiewicz przedstawił warunki, jakie należy spełnić, aby pracować w tych zawodach oraz podkreślił znaczenie znajomości języków obcych oraz umiejętności zachowania spokoju w sytuacjach awaryjnych i nadzwyczajnych. Zaprezentował również Turcję, jako jedną z głównych destynacji dla tych zawodów.

Spotkanie zorganizowała pani Urszula Strzelińska.

Pewnie w przyszłość z klasami hotelarstwa

W ramach projektu "PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ - nowoczesna edukacja i kompetencja uczniów technikum hotelarstwa ZSHE",  uczniowie klas hotelarskich IId, IIe i IIId  odbyli  trzydniową wycieczkę do Warszawy. Z wycieczki skorzystało 45 najlepszych uczniów z poszczególnych klas. Kierownikiem wycieczki była pani Barbara Gołubowska, opiekunami panie: Renata Lubas, Jolanta Mieleszko i Edyta Woźniewska. Uczestnicy zakwaterowani byli w centrum stolicy  przy ul. Marszałkowskiej w hotelu NOVOTEL.

Główne punkty programu to:

  1. uczestnictwo w TARGACH WORLD HOTEL 2014 oraz wizyty edukacyjne w warszawskich i podwarszawskich hotelach ****/*****, gdzie wraz z pracownikami hoteli zwiedzaliśmy obiekty,
  2. zwiedzanie z przewodnikiem apartamentów Pałacu w Wilanowie i wnętrz muzealnych ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH oraz spacer po ich ogrodach,
  3. spektakl "Romeo i Julia" w Teatrze Muzycznym Buffo,
  4. kolacja bankietowa.

Wycieczka to również spacery po stolicy uliczkami Starego Miasta oraz podziwianie, zapierającej dech w piersiach, panoramy Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Pewnie w przyszłość - certyfikaty

38 uczniów Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku w ubiegłym roku szkolnym 2013/2014 skorzystało ze staży zawodowych zorganizowanych w ramach projektu „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ – nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarstwa ZSHE”. Ich celem było wzmocnienie praktycznego wymiaru kształcenia w zawodzie hotelarza poprzez współpracę z pracodawcami i instytucjami branżowymi oraz uczenie się poprzez działanie.

Staże odbywały się w hotelach, centrach szkoleniowo-konferencyjnych i gospodarstwach agroturystycznych w województwie podlaskim. Uczniowie za odbyty staż otrzymali stypendia stażowe. W dniu 3 października 2014 roku zostały rozdane uczniom certyfikaty.

Wspomnienia z Hiszpanii!

Witamy!

Za nami wspaniałe praktyki zawodowe  w Walencji. Iberyjska opalenizna, wspomnienia i  doświadczenie jakie zdobyliśmy daje nam poczucie pewności, że wykorzystaliśmy nasz czas optymalnie. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość uczestniczenia w projekcie dającym „potężny zastrzyk” doświadczenia zawodowego.


      Po powrocie do szkoły rzucono nas od razu na "głęboką wodę": sprawdzian dyrektorski  z matematyki, egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa. To było nie lada wyzwanie! Teoretyczną część egzainu zdali wszyscy.  Cieszymy się i jesteśmy przekonani, że  w dużej mierze zawdzięczamy to praktykom.  Przypominamy  w Hiszpanii pracowaliśmy w takich hotelach jak: Hotel Renasa, Hotel Sol Y Playa, Hotel Beatriz Rey Don Jaime, Hotel NH Las Artes, Hotel VillaCarlos

Zdjęcia z naszych praktyk możecie obejrzeć na szkolnej wystawie. A dziś chcieliśmy pochwalić się wam  naszymi  certyfikatami , opiniami i ocenami z praktyk.

Pozdrawiamy

Konkurs rozstrzygnięty!

W miesiącu maju został rozstrzygnięty konkurs w ramach projektu  „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ – nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarstwa ZSHE”-„ System Wizualnej Identyfikacji Firmy i dekoracje w obiektach hotelowych jako element merchandisingu” .

We wszystkie prace konkursowe młodzież włożyła dużo pomysłowości i kreatywności. Komisja Konkursowa po wnikliwej ocenie wyłoniła zwycięzców.
Laureatami tego konkursu zostali:

I miejsce:  Maciej Odachowski I D

II miejsce: Monika Zawistowska I E

III miejsce: Angelika Zalewska I D

Z bardzo zbliżonymi wynikami jednakże bez nagród rzeczowych są następujący uczennice  :

IV miejsce: Dominika Szmurło I D

V miejsce: Paulina Chojnowska ID

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wysiłek włożony w projekty związane z  tworzeniem -  Systemu Wizualnej Identyfikacji Firmy i dekoracji hotelowych jako elementu merchandisingu.

Prezentujemy  zdjęcia prac konkursowych  i zdjęcia z wystawy w auli szkolnej .


stat

Odsłon artykułów:
5731172

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.