EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY ZAWÓD                Technik ekonomista              Technik handlowiec             Technik hotelarstwa

Linia ZHSE

Menu Główne

Technik Hotelarstwa

Konkurs na najlepszy biznes plan rozstrzygnięty

14 czerwca 2013 roku odbyła się gala podsumowująca konkurs na najlepszy biznesplan z zakresu turystyki i hotelarstwa.  Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa opracowali  20 biznesplanów. Najlepsi to:
– Grzegorz Puchalski - I miejsce;
– Ewa Dyszkiewicz - II miejsce;
– Paulina Elżbieta Siemienowicz - III miejsce.


Zwycięzcy  otrzymali cenne nagrody: laptop (I miejsce), smartfony (II i III miejsce). Były również wyróżnienia w formie pozycji  książkowych związanych z tematyką opracowanych dokumentów. 
W ten sposób uhonorowano 10 uczniów.  Ponadto wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w konkursie  oraz  pamięci USB z nagranymi biznesplanami w celu ich wykorzystania w przyszłej karierze zawodowej .

Nagrody, wyróżnienia i certyfikaty wręczyła Pani  Alina Grażyna Kuptel – dyrektor  Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w   Białymstoku.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Uczeń-najlepsza inwestycja” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pozdrowienia z Rimini!

Przesyłamy gorące pozdrowienia z włoskiego kurortu nad Morzem  Adriatyckim, gdzie realizujemy projekt Leonardo da Vinci „Staż zagraniczny – szansą dla młodego hotelarza” (projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej).  Pracujemy w następujących obiektach: Hotel Termianal Palace &Spa, Hotel Arinimum, Hotel Villa Adriatica, Hotel Telstar, Hotel Boemia, Hotel Panama Majestic. Zdobywamy doświadczenie zawodowe w różnych działach: Housekeeping, Restauracja, Recepcja. W pracy rozwijamy również umiejętności społeczne, w tym umiejętność współpracy w zespole wielokulturowym. Dostrzegamy jak ważna jest nauka języków obcych. Komunikujemy się w języku włoskim i angielskim z naszymi tutorami oraz gośćmi hotelowymi.

W czasie wolnym spędzamy miłe chwile korzystając z uroków Adriatyku. Poza tym zwiedziliśmy już San Marino oraz Wenecję. Dzięki wycieczkom poznajemy historię i kulturę włoską zaś wizyty w takich miejscach jak Delfinarium, czy udział w Wieczorze Muzyki Country dostarczają nam niezapomnianych wrażeń i emocji (tańczyliśmy z prawdziwymi kowbojami z Dzikiego Zachodu:)).

Włoska kultura stała się nam bardzo bliska, również dzięki różnorodnej kuchni, w tym smacznym  frutti di mare. Prawdziwa intuicyjna gościnność pracowników Hotelu Bengasi, w którym mieszkamy, sprawiła że czujemy się tu jak w domu. Wracając z praktyk nie mówimy już, “że wracamy do hotelu”, ale “że wracamy do domu”:)

Do zobaczenia juz niedługo,


Uczniowie wraz z nauczycielkami

Rimini, 23.05.2012 r.

Dziś uczeń ZSHE - jutro mobilny pracownik na Europejskim Rynku Pracy

Nowy projekt Leonardo da Vinci na rok szkolny 2013/2014:
„Dziś uczeń ZSHE - jutro mobilny pracownik na Europejskim Rynku Pracy”.

W tegorocznym Konkursie wniosków na realizację staży zagranicznych dla uczniów wpłynęło 711 aplikacji z całej Polski. Narodowa Agencja Programu Leonardo da Vinci wysoko oceniła projekt naszej Szkoły, przyznano dofinansowanie w wysokości 50 266 €. 16 uczniów z klas II i III hotelarskich Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku weźmie udział w praktykach w renomowanych trzygwiazdkowych hotelach sieciowych - sieci NH (trzeciej w Europie sieci hoteli w segmencie biznesowym) w Hiszpanii w miejscowości Walencja: Hotel NH Las Artes, NH Cindad de Valencja, NF Villcarlos oraz czterogwiazdkowych hotelach: Hotel Silken Peurta Valencja i Olympia Valencja Hotel. Więcej szczegółów odnośnie projektu już niebawem na stronie szkoły.
Zapraszam uczniów do udziału w projekcie,
Wioletta Wilda

Ciao Italia! Eviva Espania!

Wiadomość z ostatniej chwili!!!


Dziś swoją miesięczną praktykę zawodową uczniowie technikum hotelarstwa odbywają w ramach projektu „Leonardo da Vinci” we włoskich kurortach nad Morzem Śródziemnym, a za rok… Za rok zdobędą doświadczenie zawodowe w hotelach słonecznej Hiszpanii, ojczyźnie Cervantesa i Iniesty!

Buongiorno!


5 maja o godz. 11.00 grupa 16 uczniów z klasy II i III kształcącej się w zawodzie technika hotelarza wraz z opiekunami - P.Wiolettą Wilda i P. Teresą Jerzewską-Palmer  dotarła bezpiecznie do Rimini we Włoszech. Przez 4 najbliższe tygodnie uczniowie będą uczestniczyć w praktykach zagranicznych w ramach projektu finansowanego ze środków Komisji Europejskiej - Leonardo da Vinci. Projekt "Staż zagraniczny - szansą dla młodego hotelarza" to niezwykła szansa do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, wzmocnienia kompetencji językowych i społecznych. Od 6 maja uczestnicy projektu wyruszą do pracy, a po praktykach wezmą udział w dalszym etapie przygotowania językowego -kursie języka włoskiego.

Arrivederci!

Dobre praktyki Technika Hotelarstwa

W dniach od 2 do 7 kwietnia 2013 roku 45 uczniów klas Technikum Hotelarstwa uczestniczyło w wyjeździe   edukacyjnym promującym dobre praktyki biznesowe w branży turystyczno-hotelarskiej. Wyjazd zrealizowany został  w projekcie „Uczeń – najlepsza inwestycja” współfinansowanym przez Unię Europejską w  ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przyszli hotelarze zapoznali się z pracą najlepszych  hoteli  w Polsce północnej i północno-wschodniej:

- w Kołobrzegu - Arka Medical SPA i  Hotel AQUARIUS SPA,

- w Trójmieście - Dwór Oliwski, Holiday Inn, Hotel Hilton,  Sheraton Sopot Hotel

- w okolicy Ostródy - Hotel SPA Dr Irena Eris

- w Lidzbarku Warmińskim - Hotel Krasicki,

- w Rynie - Hotel Zamek RYN.

W czasie wyjazdu na uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc i uczestniczyli w różnorodnych imprezach, np. spektakl teatralny czy kolacja bankietowa połączona z karaoke.

Uczniowie doskonalą swoje zawodowe umiejętności praktyczne

W okresie ferii zimowych 35 uczniów Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych w Białymstoku kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa doskonaliło  swoje praktyczne umiejętności uczestnicząc w    8-godzinnym szkoleniu specjalistycznym – ETYKIETA W HOTELU.

Szkolenie zostało  zorganizowane   w ramach projektu „Uczeń-najlepsza inwestycja” (POKL, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego).

Miejscem  szkolenia był HB PROJEKT Sp. z o.o. (Hotel Branicki) z siedzibą przy ul. Zamenhofa 25 w Białymstoku. Tu pod czujnym okiem eksperta Pana Marka Grzesiaka uczniowie zdobywali umiejętności stosowania etykiety hotelowej. Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się tego typu zajęcia praktyczne,  tym bardziej, że jednym z punktów szkolenia było przyjęcie bankietowe.

Wycieczka zawodoznawcza do Hotelu Esperanto

18 stycznia klasy hotelarskie II d i III f uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej do Hotelu Esperanto*** w Białymstoku. Młodzież mogła poznać nowy hotel dzięki uprzejmości pani Justyny Lewkowicz – menedżera hotelu. Uczniowie zwiedzili część noclegową obiektu oraz restaurację. Zadawali szereg pytań personelowi hotelowemu, który z chęcią i dużą otwartością na nie odpowiadał. Z zaciekawieniem słuchali o koncepcji powstania hotelu Esperanto, oryginalnej ofercie oraz tradycjach związanych z językiem esperanto i jego twórcą. Wycieczkę zorganizowały panie Marta Spisak i Renata Lubas w ramach praktycznej nauki zawodu.

Okręgowy Etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej za nami

9 stycznia 2013 r w Warszawie odbył się Okręgowy Etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV E: Agnieszka Marciszewska i Ewa Rygasiewicz pod fachową opieką pani Marty Spisak. Dziewczyny zmierzyły się z testem, który zawierał 80 pytań, obejmujących swoim zakresem szeroką tematykę hotelarstwa, gastronomii oraz aktualności branżowych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone dopiero po zebraniu prac ze wszystkich okręgów w Polsce.

Uczennice ZSHE na Regionalnym Forum Hotelarstwa i Gastronomii

15 grudnia 2012 r. uczennice klasy IV EEwa Rygasiewicz, Magdalena Olesiewicz i Agnieszka Winkiewicz wraz z wychowawcą p. Martą Spisak uczestniczyły w Regionalnym Forum Hotelarstwa i Gastronomii, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Menadżerską w Białymstoku. Uczennice zakwalifikowały się do forum, wypełniając formularz testowy zamieszczony na stronie uczelni.

Po wysłuchaniu prelekcji wykładowców WSM w Białymstoku oraz wystąpienia pani Dżannety Bogdanowicz – właścicielki Tatarskiej Jurty w Kruszynianach, przeprowadzono konkurs wiedzy z zakresu hotelarstwa i gastronomii. 44 uczestników z województwa podlaskiego musiało zmierzyć się z testem, składającym się z 20 pytań. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy mogli skosztować tatarskich przysmaków, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Państwa Bogdanowicz.

Po krótkiej przerwie ogłoszono wyniki. Uczennica naszej szkoły – Agnieszka Winkiewicz doskonale poradziła sobie z testem, zajmując II miejsce. Wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele przygotowujący uczniów dostali podziękowania za udział w Forum a najlepsi uczniowie i opiekunowie otrzymali nagrody pieniężne.

Serdecznie gratulujemy Agnieszce i życzymy dalszych sukcesów.

 

Z wizytą w Hotelu Podlasie

12 grudnia 2012 r. klasa I d uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do Hotelu Podlasie** w Białymstoku. Gospodarzem spotkania była pani Anna Narel – menager hotelu, która podzieliła się z uczestnikami swoim doświadczeniem w branży hotelarskiej. Uczniowie mogli zwiedzić poszczególne działy obiektu i poznać praktyczną stronę pracy w hotelu. Była to kolejna lekcja w ramach warsztatów zawodowych organizowanych przez panie Martę Spisak oraz Małgorzatę Kanclerz.

Dzień Hotelarza

12 listopada 2012 r. odbył się w naszej szkole Dzień Hotelarza w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku zaszczyciła nas swoją obecnością pani Anna Narelmanager hotelu Podlasie** w Białymstoku. Nasze klasy hotelarskie II d, III f. IV e i IV f z zainteresowaniem wysłuchały wykładu pani Anny, która przedstawiła zebranym, swoją przygodę z hotelarstwem. Pani manager w szczególności podkreśliła ważną rolę personelu w pracy hotelu i konieczność ciągłego dokształcania. Na zakończenie spotkania uczniowie zasypali gościa gradem pytań dotyczących funkcjonowania hotelu na lokalnym rynku, konkurencji oraz świadczonych przez hotel usług.

Spotkanie z panią Anną Narel było cennym doświadczeniem dla zebranych. Kolejny  raz okazało się, że teoria nigdy nie zastąpi praktyki. Spotkanie zorganizowały panie Marta Spisak i Renata Lubas.

V Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - I etap (szkolny)

Dnia 5 listopada 2012 odbył się I etap V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w którym wzięli udział uczniowie klasy czwartej technikum hotelarskiego. Uczestnicy otrzymali test jednokrotnego wyboru, składający się z 50 pytań. Zakres testu obejmował zagadnienia z przedmiotów: organizacja pracy w hotelarstwie, obsługa konsumenta, marketing usług hotelarskich, język angielski zawodowy oraz aktualności ze strony internetowej www.hotelarze.pl. Najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie dwie uczennice klasy IV e: Agnieszka Marciszewska i Ewa Rygasiewicz. Uczennice będą reprezentowały naszą szkołą w etapie Okręgowym, który odbędzie się 9 stycznia 2013 roku w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wycieczka do hotelu 3TRIO*** w Białymstoku

Dnia 24 października 2012 roku klasa I d uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do hotelu 3 TRIO w Białymstoku. Dzięki uprzejmości właścicieli i pani Kasi Bierć (pracownik działu marketingu) młodzież mogła poznać pracę hotelu od zaplecza. W ramach wycieczki uczniowie wysłuchali wykładu na temat funkcjonowania hotelu, a następnie zwiedzili hotel: dział recepcji, noclegowy, gastronomiczny oraz zaplecze konferencyjne. Była to wspaniała lekcja praktyki zorganizowana przez  panią Martę Spisak.

stat

Odsłon artykułów:
5730211

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.