EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Sport

Sukces w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego

Szóstka uczniów naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Szkół Średnich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc im. Artura Śliwki 💪🏻 Na szczególne wyróżnienie zasługuje Bogdan Petrenko, który zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 74 kg (kategoria wiekowa poniżej 18 lat) 🏆🥇

MAMY TO! AWANAS NASZYCH PIŁKARZY DO I LIGI FUTSALU!

Tacy jesteśmy! 11 rozegranych meczy, 25 zdobytych punktów, 63 strzelone bramki, wzajemne wsparcie i mobilizacja… chłopaki jesteśmy z Was dumni. Gratulacje! Awans do I ligi futsalu województwa podlaskiego jest nasz! Daliście z siebie bardzo dużo, co było widać na parkietach w

trakcie rozgrywanych spotkań. Dziękujemy i do zobaczenia z nową mocą w najwyższej lidze rozgrywek. Show must go on!

W roli głównej wystąpili:
Oliwier Jaśkiewicz (K), Krasowski Daniel,  Brzozowski Jakub (B), Wasilewski Damian, Majstrowicz Wiktor, Lisiewicz Kamil, Kuźmicz Patryk, Pietroczuk Marek, Gościk Michał, Burzyński Krzysztof, Krasowski Paweł, Borowski Hubert, Lewkowicz Szymon, Bajko Michał, Moczulski Dominik (B),  Kossakowski Michał, Gawędzki Michał.

Opiekun zespołu: Tomasz Zieliński

Uczniowie ZSHE twórcami biznesów za milion

W dniu 15 grudnia 2023 roku na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej odbył się finał konkursu BIZNES ZA MILION. W tym roku nadesłano 51 prac.
Do finału zakwalifikowało się dziesięć zespołów, w tym  sześć z naszej szkoły - jeden połączony z uczennicą z XI LO. Część uczniów przygotowała pomysły na biznes indywidualnie, część współpracowała w zespołach dwuosobowych. W projekcie uczniowie musieli opisać profil działalności, dokonać analizy rynku, przedstawić szanse i zagrożenia przyszłego biznesu, sporządzić kalkulację kosztów, przychodów, wykazać, że biznes będzie przynosił zyski. Kluczowym etapem konkursu była jednak prezentacja i obrona projektów, która była ograniczona limitem czasowym 10 minutowym.  Do finału z naszej szkoły przeszły następujące osoby:

 1. Rafał Winkiewicz
 2. Maciej Bójko
 3. Jan Czaczkowski wraz z Kingą Urwanowicz z XI LO
 4. Anna Szubzda wraz Nataszą Mikołajun
 5. Aleksandra Danilczyk wraz z Kingą Rojecką
 6. Daria Dyszkiewicz wraz z Ewą Lebiedzińską

W tym roku kapituła składała się z następujących członków:

 • dr Urszula Kobylińska, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Inżynierii Zarządzania PB,
 • dr hab. inż. Wiesław Urban, prof. PB (WIZ PB) – przewodniczący,
 • dr Monika Walicka (WIZ PB),
 • Wojciech Jarmołowicz, prezes zarządu Fundacji Grupy Unibep Unitalent,
 • Tomasz Michalik, dyrektor techniczny SMP Poland,
 • Adam Zawistowski, Menedżer obiektu Centrum Turystyczno-Pielgrzymkowe
  w Świętej Wodzie.

W czwartej edycji konkursu BIZNES ZA MILION. Kapituła nagrodziła autorów pięciu projektów:

Miejsce 1: Aleksandra Danilczyk i Kinga Rojecka z ZSHE, za projekt OGARNIJTO!

Miejsce 2: Maciej Bójko z ZSHE, za projekt FIXALL

Miejsce 3: Aleksandra Kaczanowska z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej za projekt (S)COOL

Miejsce 4: Jan Czaczkowski z ZSHE wraz z Kingą Urwanowicz z XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, za projekt BezWadWymowy.pl

Miejsce 5: Kacper Rynkiewicz i Jakub Brodziński, uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, za projekt Mitkil.

Wszystkie wyżej wymienione osoby zdobyły indeksy na studia na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. W przyszłości, po zdaniu matury, laureaci nie będą musieli przechodzić przez proces rekrutacji, tylko wybrać jeden spośród sześciu kierunków: logistyka, zarządzanie, zarządzanie finansami i rachunkowość, zarządzanie
i inżynieria produkcji, zarządzanie i inżynieria usług, turystyka i rekreacja.

Z pewnością można stwierdzić, że udział w konkursie przyczynił się do uzyskania cennego doświadczenia. Można było sprawdzić swoje umiejętności biznesowe, pokazać swoje innowacyjne projekty, które w tym roku także zostały ukierunkowane na pomoc osobom niepełnosprawnym, z wadami wymowy, czy szukającymi akceptacji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

Organizatorowi konkursu dziękujemy za ciepłe przyjęcie uczniów, cenne uwagi od ekspertów, przyznane wyróżnienia.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu BIZNES ZA MILION.

Katarzyna Osiekowicz

Licealiada Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym

W dniach 5-6 grudnia odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym w Suchowoli. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi sportowcy. Chłopcy zajęli IV, a dziewczęta III miejsce. Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych reprezentowali:

Dziewczęta: Julia Głowacka, Justyna Kardaszewicz, Wiktoria Rybnik, Patrycja Roszkowska

Chłopcy: Hubert Smok, Adam Dziejma, Mateusz Rybaczuk,Konrad Fiesiak

Gratulujemy.

I liga siatkówki dziewcząt – ostatnia tegoroczna kolejka

W dniu 15 grudnia 2023 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbył się trzeci turniej w ramach I ligi siatkówki dziewcząt województwa podlaskiego szkół ponadpodstawowych (licealiada).

Reprezentacja naszej Szkoły rywalizowała z dwoma najlepszymi zespołami w lidze, tj. z IV Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku oraz VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.

Pierwszy mecz z gospodarzem zawodów stał na wysokim poziomie sportowym, a nasze siatkarki nawiązały wyrównaną walkę w każdym secie. Akcje były długie, obfitowały w piękne obrony i dynamiczne ataki. Elementem decydującym o zwycięstwie była zagrywka.

Drużyna VI Liceum Ogólnokształcącego była bardziej skuteczna przy swoim serwisie i to zapewniło tej drużynie zwycięstwo (2:0).

Drugi mecz to spotkanie z drużyną bez porażki w lidze, z ubiegłorocznym złotym medalistą tych rozgrywek.

Reprezentantki ZSH-E podeszły do meczu bez strachu, gotowe na dobre spotkanie – i tak też się stało.

Walka na boisku o każdą piłkę, efektowne obrony trudnych zagrań przeciwniczek czy agresywna zagrywka – to obraz tego spotkania. Prowadzenie z setach było zmienne, a wynik otwarty do końca. Decydujące okazały się końcówki setów. Kluczem do zwycięstwa okazała się lepsza odporność psychiczna. Nasze przeciwniczki z IV Liceum Ogólnokształcącego po trudnej i nerwowej walce odniosły zwycięstwo (2:0).

To było kolejne doświadczenie zdobyte na boisku, które z pewnością zaprocentuje w naszych kolejnych meczach. Dziękujemy siatkarkom za piękną walkę i emocje towarzyszące tym zawodom. Z optymizmem i nadzieję możemy patrzeć na 4 ostatnie mecze w liceliadzie.

Marcin Możdżonek CUP 2023W dniu 14 listopada 2023 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbył się Marcin Możdżonek CUP 2023 - turniej siatkówki dziewcząt i chłopców. Organizatorem była Fundacja Marcina Możdżonka, wielokrotnego reprezentanta Polski w siatkówce mężczyzn, Mistrza Świata i Mistrza Europy.
Nasza Szkoła została zaproszona do udziału w tych wyjątkowych zawodach i wystawiła swoje dwie drużyny siatkarskie: dziewcząt i chłopców. Rywalizacja przebiegła w dwóch kategoriach (po 6 zespołów każda) z podziałem na grupy  (po 3 drużyny w każdej).
Dziewczęta rozegrały 4 mecze ( 3 wygrane) i ostatecznie zajęły 3. miejsce pokonując w finale "B" II LO Białystok, zdobywając puchar i medale.
Chłopcy natomiast rozegrali 3 mecze, w ostatnim spotkaniu pokonując IV LO Białystok i zakończyli swój udział w turnieju na 5. miejscu.
Należy podkreślić, że rywale byli bardzo wymagający, m.in. Zespół Szkół Rolniczych , Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Elektrycznych, IV LO Białystok, II LO Białystok, III LO Białystok.
Turniej to świetna okazja do popularyzacji zdrowego stylu życia i dyscypliny sportowej jaką jest piłka siatkowa, rozwijania umiejętności siatkarskich, pożyteczne spędzanie czasu przez młodych adeptów siatkówki.
Cieszymy się, że współtworzyliśmy Marcin Możdżonek CUP 2023 w Białymstoku.

Dwa zwycięstwa z I lidze siatkówki dziewcząt

W dniu 5 grudnia 2023 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbył się turniej I ligi w siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji z nami przystąpiły dwie szkoły: ZS 1 Zambrów i LO Wysokie Mazowieckie.

W pierwszym meczu nasza reprezentacja Szkoły gładko pokonała rywalki (2:0) z Wysokiego Mazowieckiego i dobyły 3 punkty za wygrany mecz.

Kolejny przeciwnik – tym razem z Zambrowa – był zdecydowanie bardziej wymagający. W pierwszym secie, po trudnym początku, nasze dziewczęta nie odstawały od rywalek i prowadziły wyrównaną grę do końca. W końcówce seta szczęście uśmiechnęło się do przeciwniczek i to one wygrały pierwszego seta 23:25.

Drugi set to zupełnie inna odsłona gry naszej reprezentacji: cały czas dyktowały swoją grę i odniosły w tym secie spokojne zwycięstwo, doprowadzając do tie break’a. Warto dodać, że bardzo dobry rezultat dała gra zawodniczek wchodzących na zmiany, skutecznie zwiększając przewagę punktową nad rywalkami.

Trzeci set to koncertowa gra naszych siatkarek, które prowadziły już 9:0, aby ostatecznie wygrać decydującego seta w duża przewagą punktową.

Turniej należy uznać za udany, czego potwierdzeniem jest duża liczba zdobytych punktów (5), jak również dobra postawa i skuteczna gra naszych wszystkich siatkarek.

Gratulujemy!

Skład reprezentacji Szkoły: Dąbrowska Maja – przyjmująca, Drejer Laura – przyjmująca, Filipczuk Wiktoria – środkowa, Iwaniuk Monika – rozgrywająca, Kowalewska Kinga – rozgrywająca, Mikołajun Natasza – środkowa, Pieszko Natalia – atakująca - kapitan, Radziszewska Anna Maria – przyjmująca, Remiszewska Amelia – atakująca, Szubzda Anna – libero, Targońska Natalia – przyjmująca, Załuska Katarzyna - rozgrywająca

Piłkarska jesień w Ekonomiku.

Miesiąc październik był miesiącem, w którym młodzież Ekonomika miała możliwość rywalizacji o tytuł mistrza szkoły w piłce nożnej. Do rozgrywek przystąpiło 12 drużyn, reprezentacji poszczególnych klas. Pierwsza faza turnieju rozgrywana była systemem grupowym po czym dwa najlepsze zespoły awansowały do rywalizacji pucharowej. Emocji nie brakowało, niejednokrotnie o zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych. Mistrzami szkoły została klasa IV D, która w finale pokonała klasę V E. Na trzecim  miejscu uplasowała się klasa II D zwyciężając z klasą V B.

Listopad to z kolei piłkarska rywalizacja na hali. Wiele emocji i niespodzianek zafundowały nam reprezentacje poszczególnych klas, których było aż 18.  Po kilkudniowych, halowych  zmaganiach najwyższe trofeum zdobyła klasa IV D pokonując w finale klasę II G. Trzecie miejsce wywalczyła klasa II D wygrywając z II F.

Cieszymy się z dużego zaangażowania młodzieży w rywalizację sportową. Gratulujemy i dziękujemy za postawę fair play.

Pierwszy mecz siatkarek w I lidze (licealiada)

 

W dniu 9 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się pierwszy mecz ligi siatkówki dziewcząt szkół ponadpodstawowych województwa podlaskiego (licealiada).

Reprezentacja Szkoły podejmowała u siebie Zespół Szkół Rolniczych CKP Białystok. Było to ważne spotkanie, rozpoczynające rywalizacje w I lidze.

W poprzednim sezonie nasze drużyny zajęły odpowiednio czwarte (ZSH-E) i piąte ( ZSR CKP ) miejsce w klasyfikacji końcowej, przy minimalnej różnicy punktowej (decydowała ilość wygranych setów).

Tym razem siatkarki ZSH-E - na swoim parkiecie - wygrały spotkanie 2:0 i zdobyły swoje pierwsze  punkty w rozgrywkach ligowych.

Gratulujemy.

Marta Dziedziul

Sekcje sportowe

Lekkoatletyka:
poniedziałek
15.30-17.00
Trener:
Krystyna
Danilczyk-Zabawska

 

Siatkówka dziewcząt:
środa
15.30-17.00
Trener:
Marta Dziedziul

 

Siatkówka chłopców:
wtorek
16.20-17.50
Trener:
Dariusz Zienkiewicz

media o nas

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.