EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2025
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Sport

FINAŁOWY TURNIEJ I LIGI W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO - BIAŁOWIEŻA 2026

 

W dniu 19 marca 2026 r. odbył się finałowy turniej rozgrywek I ligi w siatkówce chłopców w pięknej i słonecznej Białowieży. 
Po rundzie zasadniczej do finału awansowały szkoły: ZST Suwałki, TL Białowieża, ZSOiT Białystok i ZSHE Białystok. Cztery najlepsze zespoły w województwie podlaskim po raz ostatni w tegorocznych rozgrywkach walczyły o medale i puchary.

Naszym pierwszym przeciwnikiem był zespół z Suwałk, najmocniejszy przeciwnik w całej lidze, który nie poniósł żadnej porażki we wszystkich meczach, także finałowych. Nasi siatkarze bez kompleksów rozpoczęli mecz i nawiązali równa walkę, szczególnie w ataku. Jednak kilka naszych błędów i suwalszczanie wygrali pierwszy set (25:16). Druga partia była bardziej emocjonująca i obfitowała w wiele ciekawych wymian przy siatce jak również w obronie. Ostatecznie ulegliśmy w tym secie(25:20), ale po pięknej walce. 

Drugie nasze spotkanie rozegraliśmy z TL Białowieża. Gospodarz turnieju miał ogromne wsparcie ze strony kibiców, którzy niemal non stop zagrzewali swoich zawodników do walki, nie szczędząc swoich gardeł i rąk. Pierwsza partia to początkowa dominacja naszego zespołu, który popełniał mało swoich błędów i konsekwentnie realizował założenia taktyczne. Gra była wyrównana. W środkowej części seta gospodarze wygrali kilka akcji z kolei i nie oddali swojej przewagi punktowej do końca partii, zwyciężając 25:17. Drugi set to emocje i walka do końca po dwóch stronach siatki. Siatkarze z ZSHE nie mylili się w polu serwisowym, bronili trudne piłki i skutecznie atakowali. Przeciwnicy także próbowali narzucić swój styl gry, wprowadzając zmienność ataku czy zdobywając punkty bezpośrednio z serwisu. Końcówka meczu to zmienne prowadzenie raz gospodarzy, raz naszego zespołu. Do końcowego gwizdka nikt nie mógł być pewny zwycięstwa. Ostatecznie Białowieża wygrała drugiego seta 27:25, ku uciesze licznie zgromadzonej widowni.

Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika ZSHE otrzymał Dawid Kuryłowicz

Wynik końcowy turnieju finałowego: 
I miejsce - ZST Suwałki
II miejsce - TL Białowieża
III miejsce - ZSOiT Białystok
IV Miejsce - ZSHE Białystok

Skład zespołu: Dawid Kuryłowicz - kapitan, rozgrywający, Wiktor Rećko - przyjmujący, Szymon Lewkowicz - środkowy, Kacper Bartnicki - atakujący, Michał Dudziński - przyjmujący, Maciej Nowacki - przyjmujący, Eryk Citko - libero, Szymon Malinowski - środkowy, Oskar Wierzbicki - przyjmujący

Trenerem reprezentacji jest Pan Dariusz Zienkiewicz.

Dziękujemy za emocje, gratulujemy wysokiego poziomu sportowego i życzymy podobnych sukcesów w przyszłym sezonie I ligi w siatkówce chłopców województwa podlaskiego.

Ostatni turniej I ligi siatkówki chłopców

SIATKA

27.11.2025 r. odbył się ostatni turniej I ligi siatkówki chłopców w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Udanie zaprezentowała się nasza drużyna, wygrywając po 2:0 z ZS Sokółka i ACE Augustów.

Skład drużyny: Dawid Kuryłowicz, Kacper Bartnicki, Szymon Lewkowicz, Wiktor Rećko, Maciej Nowacki, Michał Boczkowski, Michał Dudziński ,Szymon Malinowski, Rafał Topolewicz, Oskar Wierzbicki. Gratulacje

Ostatni turniej siatkarek w rozgrywkach I ligi

W dniu 4 marca 2025 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbył się ostatni turniej w ramach rozgrywek I ligi szkół ponadpodstawowych w siatkówce dziewcząt.

Nasze reprezentantki w pierwszym meczu zmierzyły się z II Liceum Ogólnokształcącym z Białegostoku i zwyciężyły dość pewnie 2:0.

Drugi mecz z siatkarkami z IV Liceum Ogólnokształcącego z Białegostoku to zawody, które z pewnością podobały się publiczności. Choć wynik końcowy to wygrana 2:0 dla naszych rywalek, to jednak gra nie była jednostronna. Długie wymiany piłek, silne ataki czy trudna zagrywka to tylko niektóre elementy stanowiące o dobrej grze obydwu drużyn.

Ostatecznie nasza drużyna siatkarek zajęła wysokie szóste miejsce w województwie, udowadniając swój wysoki poziom sportowy w tej pięknej dyscyplinie sportu jaką jest siatkówka.

Skład drużyny: Natasza Mikołajun (kapitan), Anna Szubzda (libero), Katarzyna Załuska, Wiktoria Filipczuk, Monika Iwaniuk, Joanna Michniewicz, Annabel Tryskuć, Kinga Kowalewska, Maja Pogorzelska, Amelia Remiszewska,   Klaudia Kiszycka, Alicja Perkowska.

Awans siatkarzy ZSHE do I ligi szkół ponadpodstawowych województwa podlaskiego


siatkowkaDrużyna siatkówki chłopców ZSHE postawiła kropkę nad "i", wygrywając w ostatnim meczu z I LO Zambrów 2:0, zwyciężając jednocześnie w II lidze szkół ponadpodstawowych woj. podlaskiego. Tym samym chłopcy dokonali pierwszego, historycznego awansu do I ligi szkolnej. Gratulacje. Skład drużyny:
Dawid Kuryłowicz, Kacper Bartnicki, Wiktor Rećko, Szymon Lewkowicz, Damian Wasilewski, Michał Kossakowski, Kacper Rutkowski, Maciej Dzik, Kacper Drozdowski.

Licealiada Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym

Sportowcy z "ekonomika" wzięli udział w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym, która odbyła się w dniach 2, 3 grudnia 2024 r. w Suchowoli. Drużyna dziewcząt w składzie: Anna Szubzda V B, Justyna Kardaszewicz IV D, Julia Głowacka IV D, oraz Wiktoria Rybnik V C zdobyła puchar i medale za III miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Mateusz Rybaczyk III J, Hubert Smok V D, Jan Czaczkowski III J, Paweł Węgrzyn III F zajęła VII miejsce. Gratulujemy kolejnego sukcesu.

Turniej I ligi siatkówki dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych woj. podlaskiego

W dniu 2 grudnia 2024 r. w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. M. Kopernika odbył się turniej I ligi siatkówki dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych woj. podlaskiego (licealiada).
W pierwszym meczu nasze siatkarki spotkały się z zawodniczkami z ZSOiZ z Moniek. To rywal wymagający i zapowiadało się ciekawe spotkanie. Początek gry z naszej strony był dość nerwowy, proste błędy, brak dokładności w elementach technicznych. To wszystko sprawiło, że rywalki wygrały tą partię meczu. Druga odsłona tego spotkania była lepsza w naszym wykonaniu: asy serwisowe, dobra gra w obronie i mądre rozegranie piłki to był przepis na naszą wygraną w drugim secie. Trzeci set to walka do końca o zwycięstwo. Nasza drużyna zagrała skuteczną siatkówkę i ostatecznie wygrała (2:1), zdobywając 2 punkty.
Drugi mecz to rywalizacja z ZS 1 z Zambrowa. Założenia taktyczne zostały zrealizowane i w dwóch setach siatkarki pokonały rywalki (2:0), zdobywając 3 punkty.
Z pewnością dopełnieniem święta sportowego okazał się doping naszych kibiców i oprawa muzyczna wydarzenia.

Skład zespołu: Natasza Mikołajun (kapitan), Anna Szubzda (libero), Katarzyna Załuska, Wiktoria Filipczuk, Moniak Iwaniuk, Joanna Michniewicz, Amelia Remiszewska, Maja Pogorzelska, Kinga Kowalewska, Klaudia Kiszycka (libero), Annabel Tryskuć, Wiktoria Bilkiewicz, Wiktoria Tatarczuk.
Opiekun zespołu: Marta Dziedziul

Drugi turniej I ligi siatkówki dziewcząt

W dniu 27 listopada 2024 r. reprezentacja Szkoły w siatkówce dziewcząt rozegrała drugi turniej I Ligi szkół ponadpodstawowych województwa podlaskiego. Gospodarzem zawodów był  ZS 4 w Bielsku Podlaskim.

W pierwszym meczu dziewczęta rywalizowały z wyżej notowanym zespołem z I Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Podlaskim. Początek był trudny, silne ataki i skuteczna zagrywka siatkarek z Bielska zapewniły im wygraną w tej partii meczu.
Nasze reprezentantki szkoły nie poddały się. Konsekwentna gra w obronie, kierunkowe ataki i dobra zagrywka zrobiły swoje.
Drugi set był wygrany przez nasz zespół. Wynik meczu rozstrzygnął się w tie breaku. Tutaj siatkarki w Bielska Podlaskiego nie dały nam większych szans i odniosły zdecydowane zwycięstwo.
W ostatnim meczu turnieju przyszło nam rywalizować z gospodyniami. Tutaj kolejność zwycięstw w setach była identyczna, z tą jednak podstawowa różnicą, że to nasza reprezentacja odniosła ostateczne zwycięstwo (2:1).
Z Bielska Podlaskiego " wywieźliśmy " cenne 3 punkty. Gratulujemy.

Skład drużyny: Natasza Mikołajun (kapitan drużyny), Anna Szubzda, Katarzyna Załuska, Wiktoria Filipczuk, Monika Iwaniuk, Joanna Michniewicz, Maja Pogorzelska, Kinga Kowalewska, Klaudia Kiszycka.
Opiekun drużyny: Marta Dziedziul


Mistrzostwa ZSHE w Tenisie Stołowym

W dniu 18.11.2024r. Odbyły się Mistrzostwa ZSHE w Tenisie Stołowym. Tradycyjnie zawody otworzył  dyrektor szkoły Pan Wojciech Janowicz. Oto wyniki:

Dziewczęta

I miejsce-Anna Szubzda kl VB
II miejsce-Wiktoria Rybnik kl VC
III miejsce-Julia Głowacka kl IVD
IV miejsce-Dominika Białecka kl IIIG

Chłopcy

I miejsce-Mateusz Rybaczuk kl IIIJ
II miejsce-Marceli Kretowicz kl IIID
III miejsce-Hubert Smok kl VD
IV miejsce-Jan Czaczkowski kl IIIJ

Serdecznie Gratulujemy

Pierwszy turniej I ligi siatkówki dziewcząt



W dniu 18 listopada 2024 r. reprezentacja Szkoły w siatkówce dziewcząt rozegrała pierwszy turniej I Ligi szkół ponadpodstawowych województwa podlaskiego. Gospodarzem zawodów było VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.
Pierwszym przeciwnikiem naszych siatkarek były dziewczęta z Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Od początku gra układała się po naszej myśli - skuteczne ataki, trudna zagrywka i dobra gra w obronie - i po dwóch setach wynik był korzystny dla siatkarek z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych (2:0).
Drugi mecz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu zakończył się identycznym wynikiem (2:0) pomimo, iż nasza gra pozostawiała wiele do życzenia. Nasz zespół zaczął popełniać proste, niewymuszone własne błędy, co doprowadziło do bardzo nerwowej końcówki w pierwszym secie. Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę i pierwsza partia zakończyła się wynikiem 26:24 dla naszej drużyny. Kolejny set to już spokojne prowadzenie od początku do końca w drugiej partii meczu naszych dziewcząt.
Gratulujemy! Brawo Wy!

Skład drużyny: Natasza Mikołajun (kapitan drużyny), Anna Szubzda, Katarzyna Załuska, Wiktoria Filipczuk, Monika Iwaniuk, Joanna Michniewicz, Amelia Remiszewska, Maja Pogorzelska, Annabel Tryskuć, Kinga Kowalewska, Klaudia Kiszycka, Alicja Perkowska
Opiekun drużyny: Marta Dziedziul

Sekcje sportowe

Lekkoatletyka:
poniedziałek
15.30-17.00
Trener:
Krystyna
Danilczyk-Zabawska

 

Siatkówka dziewcząt:
środa
15.30-17.00
Trener:
Marta Dziedziul

 

Siatkówka chłopców:
wtorek
16.20-17.50
Trener:
Dariusz Zienkiewicz

ZŁOTE SZKOŁY NBP
VI EDYCJA

O PROGRAMIE

LEKCJE Z EKONOMIĄ

WARSZTATY

DEBATA

media o nas

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.