„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Olimpiady i konkursy

Foto Natalki (2)

Gratulujemy Natalii Mieleszko z kl. Ib zdobycia nagrody w konkursie „Portret z książką”. Cieszymy się, że fotograficzny talent Natalki został doceniony przez komisję konkursową.

Finansistki z Ekonomika na podium

Z dumą informujemy, że uczennice klasy II B: Emilia Dołżyńska, Justyna Leończuk, Marlena Pater zostały laureatkami konkursu „Od licealisty do finansisty”.

Rozgrywki finałowe odbyły się 8 kwietnia 2016r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.      

Serdecznie gratulujemy

Opiekun merytoryczny: Pani Grażyna Łapina

Finał V Wojewódzkiego Konkursu dla gimnazjalistów „Mikołaj Kopernik i jego czasy”

13 kwietnia 2016 r. odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu dla gimnazjalistów „Mikołaj Kopernik i jego czasy” zorganizowanego przez ZSHE. Nad konkursem patronat objęli Podlaski Kurator Oświaty oraz Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku. Do finału zakwalifikowało się 12 gimnazjów z województwa podlaskiego.

Zwycięzcą finału został Szymon Zadykowicz, uczeń Gimnazjum w Zabłudowie (opiekun - Pan Artur Trojan). II miejsce zajął Mateusz Stanisław Babul, uczeń Gimnazjum w Rajgrodzie (opiekun - Pani Halina Jęczelewska). III miejsce zdobyła Aleksandra Stachurska z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Białymstoku (opiekun - Pani Ewa Nurkowska).

Laureaci konkursu i ich opiekunowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe (albumy, książki, gry planszowe, torby, plecaki i in.). Zwycięzcom, wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i zachęcamy do pogłębiania wiedzy na temat życia i twórczości Mikołaja Kopernika oraz jego epoki. Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu już w przyszłym roku szkolnym.

Sukces Roberta Kozłowskiego

 

8 kwietnia 2016 roku odbyła się Gala Finałowa III Edycji Konkursu "Polska Nasza... Niepodległa". W konkursie uczestniczyło łącznie 1386 uczestników (w tym w teście wiedzy 438). Uczeń naszej szkoły Robert Kozłowski z IIIa zajął 5 miejsce w kategorii test wiedzy (był pierwszy z uczniów woj. podlaskiego). Finaliście gratulujemy!

Dzień Otwarty Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej

Osiem uczennic z klas II brało udział w Dniu Otwartym Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej, który odbył się 12 kwietnia 2016 roku. Początek uroczystości to prezentacja Instytutu, następnie rozdanie dyplomów i wręczenie nagród laureatom eliminacji okręgowych Olimpiady Języka Rosyjskiego, w której nasza uczennica Elizaveta Laurenina zajęła I miejsce. To zaszczyt dla nas wszystkich - jesteśmy z niej dumni! Serdecznie gratulujemy!!!

Kolejne atrakcje dnia otwartego to impreza przygotowana przez studentów filologii rosyjskiej, w ramach której goście spotkali się z piosenką, poezją i dowcipem rosyjskim. Wszyscy zaproszeni uczniowie brali udział w konkursach skierowanych właśnie do nich, a nasze uczennice zdobyły kilka nagród.

I POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

31 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się I Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego. Dyktando zorganizowane przez Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego w Białymstoku pod patronatem medialnym Kuriera Porannego oraz opieką medialną Telewizji  Białystok, cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. W dyktandzie wzięło udział 69 uczniów z gimnazjów powiatu białostockiego oraz miasta Białystok.

7 kwietnia zostały wręczone nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom.

Na uroczystościach podsumowania konkursu byli obecni organizatorzy Dyrektor Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku p. Wojciech Janowicz i Dyrektor  Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku p. Maria Jolanta Ambrożej oraz główni sponsorzy konkursu: Biuro Podróży Biacomex w Białymstoku, Centrum Językowe English Expert w Białymstoku, Wydawnictwo Oxford.

Miło nam poinformować, że LAUREATKĄ  naszego dyktanda została:

Katarzyna Anna Rudzińska z Prywatnego Gimnazjum nr 9 w Białymstoku
NAGRODZONA 2 –DNIOWYM WYJAZDEM DO WILNA DLA 2 OSÓB.

II miejsce zajął: Adrian Matwiejuk, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku –nagrodzony rocznym kursem językowym w Centrum Językowym English Expert

III miejsce  zajęli: Nadia Sabina Piszczatowska, uczennica Niepublicznego Gimnazjum w Łapach oraz Jakub Sienkiewicz, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku - nagrodzeni rocznym kursem językowym w Centrum Językowym English Expert.

Czytaj więcej: I POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej

Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe w Polsce

Zarząd Stowarzyszenia w Białymstoku

Русское Культурно - Просветительное Общество в Польше

правление в г. Белостоке

 
XIV Edycja  Konkursu Recytatorskiego

Poezji  Rosyjskiej pt.

„Miłość w rosyjskiej poezji – rosyjska poezja liryczna"

   8 kwietnia 2016 roku odbyły się przesłuchania  uczestników Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. "Miłość w rosyjskiej poezji - rosyjska poezja liryczna".

Szkołę naszą reprezentowała uczennica klasy IIa Ewelina Kostecka. Ewelina recytowała dwa wiersze A.Achmatowej i M.Cwietajewoj.  Miło nam poinformować, że przeszła do finału, w którym  wystąpiła z wierszem  Aнны Aхматовой"Ты пришел меня утешить, милый…".

Trzymamy kciuki i czekamy na końcowe wyniki!

Organizator: Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe w Polsce

Opiekun merytoryczny: Pani Jolanta Mieleszko

XV Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

Miło nam poinformować, że 19 uczniów ZSHE uczestniczyło w finale XV Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, do której przystąpiło 35 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Po rozwiązaniu testu pisemnego do części ustnej zakwalifikowano 20 najlepszych. W gronie tym znalazło się aż 6 naszych uczniów, którzy ostatecznie zajęli następujące miejsca:

Ewelina Kostecka z klasy II a - V miejsce
Magdalena Stankiewicz z klasy III b – XI miejsce
Mateusz Pełch z klasy II a – XI miejsce
Michał Mieczkowski z klasy III b - XIII miejsce
Wioleta Jatkowska z klasy II a - XIV miejsce
Tomasz Szymanowski z klasy IIa - XVIII miejsce.

Gratulujemy!

Opiekunowie merytoryczni: Pani Grażyna Łapina, Pani Aneta Nartowicz

Konkurs Wiedzy o Rosji


Miło nam poinformować, iż do finału konkursu Wiedzy o Rosji pt. „Wołga” zakwalifikowały się:

Natalia Mieleszko kl. Ib
Joanna Lebiedzińska kl. Ig

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizator konkursu: Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce

Wyróżnienie „Poliglotki” z Ekonomika

Miło nam poinformować, iż uczennica Nattalie Rozanka z kl. IVD otrzymała wyróżnienie w VIII Edycji Konkursu Poliglota organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku pod patronatem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

W dniu 5 marca Nattalie zmagała się z testem w języku angielskim i niemieckim. Nattalie udowodniła, iż znajomość obu języków nowożytnych nie jest jej obca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XVI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Pokaż nam język”

Zakończył się I etap konkursu „Pokaż nam język” Rywalizacja przebiegała online w języku angielskim i niemieckim.

Jesteśmy jedyną szkołą w województwie podlaskim i jedną z 659 w Polsce, które wzięły udział w tego typu zmaganiach. Do testu przystąpiło 183 naszych uczniów i 23348 z innych szkół.

Tym bardziej miło nam poinformować, iż do II etapu półfinału ogólnopolskiego zakwalifikowała się Anna Sieńko z kl. IIId (język angielski) i Natalia Tołczyk z kl. IIIb (język niemiecki)!

Za Anię i Natalię trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Organizator konkursu: Wyższe Szkoły Bankowe

Lekcje z ZUS-em na szóstkę z plusem

 

Z przyjemnością informujemy, że uczennice: Marcelina Adamowicz z kl. IIIa, Emilia Dołżyńska z kl. IIb, Katarzyna Żak z kl. IIIa zakwalifikowały się do centralnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!

Opiekun merytoryczny: Pani Grażyna Łapina

Zadowolony uczeń = zadowolony nauczyciel

Cieszymy się z sukcesu Patryka Mordasewicza, ucznia klasy III b, który w Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschland ist sehenswert” organizowanym przez Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku zdobył IV miejsce.

            Patryk Mordasewicz stworzył ciekawą prezentację multimedialną pt. „Deutschland ist wunderbar”(ulubione słówko klasy III b;)) promującą wiedzę na temat kultury, gospodarki i polityki Niemiec.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun merytoryczny: Pani Monika Muszyńska

Konkurs statystyczny

Podejmij wyzwanie  i weź udział w XLV Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym organizowanym przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im.Stefana Szulca. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu jednego  z trzech podanych do wyboru tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z Małego Rocznika Statystycznego Polski.

Szczegółowe informacje (regulamin konkursu i tematy) znajdziesz na stronie http://cbs.stat.gov.pl/konkurs/

Opiekun merytoryczny: Pani Ewa Drewnowska

Konkurs „1050 lat Chrztu Polski – wczoraj i dziś”

„Pierwszy więc książę polski Mieszko dostąpił łaski chrztu za sprawą wiernej żony; a dla sławy jego i chwały w zupełności wystarczy [jeśli powiemy], że za jego czasów i przez niego Światłość niebiańska nawiedziła królestwo polskie.”

Gall Anonim, Kronika Polska


14 kwietnia 2016 r. roku przypada 1050 rocznica Chrztu Polski.

To wydarzenie na kolejne wieki określiło kierunek rozwoju naszego Państwa, wprowadziło go do wielkiej rodziny narodów chrześcijańskiej Europy.

Na zawsze związało także nas z kręgiem cywilizacji łacińsko-rzymskiej.

 

 Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych

im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku
dla upamiętnienia Chrztu Polski

ogłasza konkurs pod nazwą:

„1050 lat Chrztu Polski – wczoraj i dziś”

 

Czytaj więcej: Konkurs „1050 lat Chrztu Polski – wczoraj i dziś”

I Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

9 marca 2016 r. odbyły się w Warszawie zawody okręgowe I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Emilia Dołżyńska i Justyna Leończuk z klasy II B, Tomasz Szymanowski z klasy II A oraz Przemysław Wiszniewski, Mateusz Kuczewski i Michał Mieczkowski z klasy III B. Uczestnicy zmagali się z testem teoretycznym i zadaniami praktycznymi związanymi z tematem przewodnim olimpiady „Rynek pracy w Polsce – wyzwania, szanse i zagrożenia”. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Najlepsza w okręgu!


Miło nam poinformować, że Lizavieta Laurenina, uczennica klasy IId, zajęła I miejsce w eliminacjach okręgowych XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Lizavieta pokonała 32 innych uczniów, w tym 17 dla których język rosyjski nie jest obcy, ale pierwszy - narodowy, ojczysty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach centralnych w Warszawie!


Opiekun merytoryczny: Pani Jolanta Mieleszko
Organizator Olimpiady: Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego

Zmierzyć się z „Lalką” B. Prusa… i wygrać!

Justyna Lubowicka z klasy IIIa zajęła I miejsce w Pierwszym Maratonie Literackim.

Pokonała 40 uczestników testu literackiego sprawdzającego znajomość treści i problematyki powieści Bolesława Prusa. Rywalami Justyny byli uczniowie m.in. I, II, III, VI LO, ale to ona okazała się prawdziwym ekspertem „Lalki”. Gratulujemy!

I Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego

 V Powiatowe
Dyktando
z Języka
Angielskiego

- karta zgłoszenia

- protokół

- regulamin

- harmonogram

- klauzula informacyjna

- lista zakwalifikowanych

- wyniki

Organizujemy

XVII Konkurs
Rachunkowości

szkół
ekonomicznych
województwa
podlaskiego

 

- regulamin konkursu

- lista zgłoszonych

- o konkursie

 VII Konkurs Historyczny

Mikołaj Kopernik
i
jego czasy

- regulamin konkursu

- wzór zgłoszenia

- wzór protokołu  z eliminacji