EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

"Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE" w Portugalii, Hiszpanii i Austrii

Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE

Praktyki w portugalskich firmach dobiegły końca!

Wróciliśmy już do polskiej rzeczywistości i wszyscy z tęsknotą wspominamy cztery tygodnie w Portugalii. Wyjazd nauczył nas tak wiele! Nowe kompetencje, umiejętności zawodowe, współpraca w wielokulturowym zespole ale również nasz rozwój osobowy. Poznaliśmy nową kulturę, wzmocniliśmy pewność siebie, dzięki czemu możemy swobodnie poruszać się na europejskim rynku pracy. Wszyscy jednoznacznie możemy powiedzieć, że podróże kształcą a szczególnie wyjazdy Erasmus+.

Ostanie dni przed wyjazdem poświeciliśmy na zwiedzanie urokliwych zakątków Portugalii. Zawitaliśmy do Guimaraes, niewielkiego miasteczka, określanego mianem kolebki Portugalii. Drugim punktem na naszej mapie była Braga, jedno z najstarszych miast w Portugalii. Zwiedziliśmy słynne sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do którego prowadzą bogato zdobione schody z fontannami i kapliczkami. Zawitaliśmy również do miejscowości Barcelos, z której pochodzi słynna legenda o kolorowym kogucie – symbolu Portugalii.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie certyfikatów wszystkim uczestnikom wyjazdu. Uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodzie technik ekonomista z sukcesem zakończyli praktyki zagraniczne w Povoa de Varzim.

Gratulujemy!!

Praca, nauka i zwiedzanie w Portugalii

W  trzecim tygodniu praktyk znamy już swoje obowiązki, które zdaniem pracodawców wykonujemy perfekcyjnie. Wszyscy cały czas uczymy się nowych rzeczy i szlifujemy zdobyte umiejętności związane z zawodem ekonomisty. Dodatkowym elementem są zajęcia z języka angielskiego. Poznajemy nowe słownictwo branżowe, które wykorzystujemy w pracy.

W wolnym czasie spacerujemy przy oceanie, gramy w siatkówkę i korzystamy z uroków pięknego Povoa de Varzim. Wspólnie obchodzimy swoje małe święta tj. urodziny.Weekend mija nam na wycieczkach i odpoczynku. W sobotę odwiedziliśmy Fatimę zwaną „miastem pokoju”, najważniejsze sanktuarium Maryi w Portugalii i jedno z najważniejszych na świecie. W miejscowości Aljustre mieliśmy okazję zobaczyć domy trójki pastuszków, którzy doznali objawień maryjnych. Zwiedziliśmy również sanktuarium Ortiga. Kolejnym punktem naszej wycieczki było miasto Aveiro, zwane również małą portugalską Wenecją. Płynęliśmy kanałem przez całe miasto podziwiając jego uroki. Mieliśmy możliwość spróbowania jak i przygotowania tamtejszego regionalnego przysmaku -  Ovos Moles de Aveiro.

Pozdrawiamy z Povoa de Varzim!

Praktyki w Povoa de Varzim to czas pracy i zwiedzania

Czas tak szybko płynie! Dwa tygodnie już za nami ale praktyki w Povoa de Varzim to nie tylko sama praca. Sobota i niedziela to czas na zwiedzanie i odpoczynek.

W sobotę 14 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Viana do Castelo. Urzekła nas malownicza miejscowość w północnym regionie Portugalii. Widok ze szczytu wzgórza Monte de Santa Luiza na rzekę Limę zapiera dech w piersiach. Zwiedziliśmy muzeum portugalskich strojów ludowych.

W tym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu Viana Florida – święto kwiatów upiększających krajobraz miasta. Obejrzeliśmy uliczne pochody i prezentacje ludowych strojów portugalskich. Przysłuchiwaliśmy się również grze orkiestry, która specjalnie dla nas zatrzymała się

w przemarszu i zagrała koncert.

Drugą miejscowość, którą odwiedziliśmy to Ponte de Lima.  Jego początki sięgają czasów starożytnych, kiedy to Rzymianie wybudowali tu most (Ponte Romana).

Podczas weekendu czujemy się w Portugalii jak prawdziwi turyści!

Pozdrawiamy

KOLEJNY TYDZIEŃ PRAKTYK EKONOMISTÓW W POVOA DE VARZIM

Pełni energii i chęci, po wspaniałej wycieczce do Porto, rozpoczęliśmy drugi tydzień praktyk u portugalskich pracodawców.

Poznawaliśmy tajniki prowadzenia firmy, klasyfikowaliśmy pisma, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, a następnie je rejestrowaliśmy. Przygotowywaliśmy i wysyłaliśmy korespondencję, sporządzaliśmy notatki ze spotkań służbowych oraz wystawialiśmy dokumenty magazynowe.

Nasi opiekunowie zaś wizytowali miejsca pracy, w których odbywamy praktyki. Rozmawiali z naszymi mentorami, sprawdzali warunki pracy oraz realizację programu praktyk. Pracodawcy podkreślali, że odpowiedzialnie i rzetelnie podchodzimy do powierzonych nam zadań, jesteśmy zdyscyplinowani i zawsze gotowi do pracy.

W chwilach wolnych od pracy również nie zabrakło nam wrażeń. Odkrywaliśmy nowe zakątki Povoa de Varzim, kupowaliśmy pierwsze pamiątki. Wybraliśmy się także na niezwykle malowniczy spacer brzegiem oceanu, podziwialiśmy zachód słońca, jedliśmy pyszne, miejscowe lody. Udało nam się również zorganizować wyjście na basen, więc miłośnicy sportów wodnych nie mieli na co narzekać. W wolnej chwili graliśmy w piłkę i wspólnie tańczyliśmy.

Nie możemy się doczekać kolejnych dni oraz tego, co ze sobą przyniosą.

Pozdrawiamy ze słonecznej i pięknej Portugalii- uczniowie klas ekonomicznych z III A, B i C wraz z opiekunami

PIERWSZY TYDZIEŃ PRAKTYK W POVOA DE VARZIM

2 maja wraz z opiekunami wylecieliśmy do Portugalii w celu odbycia miesięcznej praktyki w ramach unijnego programu Erasmus+. Zjawiskowe widoki z okna samolotu towarzyszyły nam do momentu wylądowania w Porto. Portugalia, a dokładniej Povoa de Varzim, przywitała nas ciepło i słonecznie.

Pierwszego dnia praktyk mieliśmy spotkanie z organizacją pośredniczącą, naszymi pracodawcami oraz mentorami, podpisaliśmy niezbędne dokumenty.

W kolejnych dniach wykonywaliśmy zadania związane z kierunkiem naszego kształcenia, czyli poznaliśmy i wypełnialiśmy dokumenty magazynowe, przeprowadzaliśmy inwentaryzację zapasów, obliczaliśmy zapotrzebowanie na materiały i towary, sprawdzaliśmy poprawność baz danych. Wzbogacaliśmy słownictwo z języka angielskiego związane z branżą ekonomiczną .

W chwilach odpoczynku spędzaliśmy czas na zwiedzaniu portugalskiego miasteczka, w którym się zatrzymaliśmy. Przebywaliśmy na plaży, podziwiając piękno Oceanu Atlantyckiego. Povoa de Varzim urzekła nas swoją atmosferą, a mieszkańcy otwartością i gościnnością.

W niedziele, 8 maja, wyruszyliśmy na wycieczkę do stolicy regionu - Porto. Wcześniej przygotowaliśmy informacje na temat najważniejszych zabytków tego miasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po rzece Duero, który odbył się pod pięcioma charakterystycznymi mostami. Zobaczyliśmy przepiękną panoramę miasta, spacerowaliśmy stromymi, ale urokliwymi uliczkami. Mieliśmy wspólny lunch i czas na zakup pamiątek.

Pozdrawiamy z Povoa de Varzim - uczniowie klas ekonomicznych z IIIA, B, C

Wyniki rekrutacji uczniów ZSHE na praktyki zawodowe w Hiszpanii - Teneryfa - wrzesień 2022

Rekrutacja uczniów do projektu

„Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE” w ramach Programu Erasmus+ w roku szkolnym 2021/2022

IV mobilność –zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSHE w Hiszpanii – Teneryfa (Puerto de la Cruze)

Termin realizacji: 26.09.2022 – 21.10.2022 r.

Grupa 1

Lp.

Nazwisko i imię

1

Śniecińska Aleksandra

2

Bujnicka Aleksandra

3

Stolarczyk Daria

4

Kuczyńska Kinga

5

Boratyńska Katarzyna

6

Kowalczyk Magda Maria

7

Golwiej Alexandra

8

Siemaszko Natalia

9

Dąbrowska Agata

10

Skutnik Iga

11

Woszczyło Oliwia

12

Wiśniewska Natalia

13

Kułak Julia

14

Połonowska Emilia

15

Wiśniewska Emilia

16

Kruszewska Emilia

17

Zieziulewicz Damian

18

Rokicka Patrycja

19

Tyczkowska Wiktoria Zofia

20

Tyczkowska Oliwia Maria

Lista rezerwowa

1

Prokopczyk Aleksandra

2

Kropiwnicka Karolina

3

Kleszczewska Sandra Patrycja

4

Tomczyk Wiktoria

 

Grupa 2

Lp.

Nazwisko i imię

1

Zawadzka Aniela

2

Rakowicz Julia

3

Hołubowicz Bartosz

4

Borowski Mateusz

5

Olszańska Weronika

6

Trojanowska Dominika

7

Skłodowski Kacper

8

Luczewski Kacper

9

Korneluk Piotr

10

Ołdziej Julia

11

Bójko Maciej

12

Wierzbicka Kamila

Lista rezerwowa

1

Janczyńska Aleksandra

2

Zimnoch Piotr

3

Sawicka Wiktoria Teresa

4

Bogacz Igor

5

Charyton Gulia

6

Gajewska Michalina

7

Saniukowicz Piotr

8

Kaczyński Adrian

9

Horodeńska Karolina

Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE

W związku z sytuacją epidemiologiczną termin składania wniosków  dotyczących wyjazdu na praktyki zawodowe uczniów ZSHE w Hiszpanii (Teneryfa, Puerto de la Cruz) zostaje wydłużony do 13.12.2021 r.

Harmonogram rekrutacji ulegnie zmianie.

Wyniki rekrutacji uczniów ZSHE na praktyki zawodowe w Portugalii - maj 2022


Numer projektu: 2020-1-PL01-KA116-079094        Numer Akredytacji VET: 2016-1-PL01-KA109-027480


Rekrutacja uczniów do projektu
„Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE”
w ramach Programu Erasmus+
w roku szkolnym 2021/2022

II mobilność –zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSHE w Portugalii (Povoa de Varzim)
Termin realizacji: 02.05.2022 – 27.05.2022 r.

Lp

Nazwisko i imię ucznia

1

Szyszko Agnieszka

2

Turowski Karol Wojciech

3

Suproń Szymon

4

Mocarska Emilia

5

Misarko Joanna

6

Matyjaszczyk Julia

7

Krutul Martyna

8

Kowalewska Adrianna

9

Klimowicz Dawid

10

Kardasz Tomasz

11

Gryka Jakub

12

Dołoto Bartłomiej

13

Cieślak Bartosz

14

Bolesta Adrian

15

Szyryngo Kinga

16

Szczep Weronika

17

Szajewska Gabriela

18

Duliniec Kinga

19

Ciżewska Agnieszka

20

Waszczuk Weronika

21

Śliżewska Karolina

22

Kotuk Aleksandra

23

Putko Aleksandra

24

Pieszko Natalia

25

Paszkowska Aleksandra

26

Niewiński Kamil

27

Misiewicz Zuzanna

28

Mancewicz Martyna

29

Jarońko Jakub

30

Dobosz Kinga

31

Żukowska Karolina

32

Michniewicz Kacper

33

Matoszko Szymon

34

Marecki Mateusz

35

Laszuk Nikita

36

Karpowicz Szymon

37

Galicz Magdalena

38

Fronc Damian

Lista rezerwowa

39

Olszańska Aleksandra

40

Piotrowska Magda

41

Piątkowski Michał

42

Krasowska Aleksandra

43

Graczyk Julia

44

Gołębiewska Aleksandra

45

Bienasz Paweł Kazimierz

„Praktyki nauczycielem życia-staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE”
Program Erasmus+ Sektor: Kształcenie i szkolenie zawodowe.
Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej.

Ogłoszenie o rekrutacji uczniów do projektu - Teneryfa, Puerto de la Cruz


Ogłoszenie o rekrutacji uczniów do projektu

„Praktyki nauczyciele życia – staże zagraniczne uczniów

 i Job shadowing kadry ZSHE”

 

Od 22 listopada do 06 grudnia 2021 roku trwa rekrutacja uczniów do projektu, w którym możecie:

 • nabyć potwierdzone certyfikatami nowe umiejętności i kompetencje,
 • zwiększyć mobilność edukacyjną i zawodową, poziom umiejętności językowych, konkurencyjność zawodową,
 • wzmocnić postawy otwartości oraz rozwijać kompetencje kluczowe np. inicjatywność
  i przedsiębiorczość,
 • planować karierę zawodową z uwzględnieniem ofert europejskiego rynku pracy.

 

V mobilność – zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSHE w Hiszpanii  (Teneryfa, Puerto de la Cruz)

Termin realizacji: 26.09.2022 - 21.10.2022

Mogą wziąć udział uczniowie z klas po szkole podstawowej: IIId – technik hotelarstwa, IIIe – technik handlowiec.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się w „Regulaminach rekrutacji i udziału w projekcie”

Zapoznaj się z regulaminami:

i złóż komplet dokumentów (załączniki do regulaminu rekrutacji):

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście w  sali nr 43 lub 61 w godzinach od 09:00 – 16:00 (przerwy lekcyjne) w terminie 22.11 - 06.12.2021 r.

Liczba miejsc ograniczona.

W razie pytań skontaktuj się z nami osobiście (koordynatorzy: Paulina Borys i Beata Milewska)
lub e-mailowo:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

„Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE” Program Erasmus+.  Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej. 

Ogłoszenie o rekrutacji uczniów do projektu

Projekt finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+

 

Ogłoszenie o rekrutacji uczniów do projektu

„Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów

i Job shadowing kadry ZSHE”

 

Od 18 do 29 października 2021 roku trwa rekrutacja uczniów do projektu, w którym możecie:

 • nabyć potwierdzone certyfikatami nowe umiejętności i kompetencje,
 • zwiększyć mobilność edukacyjną i zawodową, poziom umiejętności językowych, konkurencyjność zawodową,
 • wzmocnić postawy otwartości oraz rozwijać kompetencje kluczowe np. inicjatywność
  i przedsiębiorczość,
 • planować karierę zawodową z uwzględnieniem ofert europejskiego rynku pracy.

 

II mobilność – zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSHE w Portugali (Povoa de Varzim)

Termin realizacji: 02.05.2022 - 27.05.2022

Mogą wziąć udział uczniowie z klas poszkolne podstawowej: IIIa, IIIb, IIIc - technik ekonomista. 

 

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się w „Regulaminach rekrutacji i udziału w projekcie”

 

Zapoznaj się z regulaminami:

 

i złóż komplet dokumentów (załączniki do regulaminu rekrutacji):

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście w  sali nr 43 lub 61 w godzinach od 09:00 – 16:00 (przerwy lekcyjne) w terminie 18.10 - 29.10.2021 r.

Liczba miejsc ograniczona.

W razie pytań skontaktuj się z nami osobiście (koordynatorzy: Paulina Borys i Beata Milewska)
lub e-mailowo:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

„Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE”

Program Erasmus+.  Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej. 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.