europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Aktualności internatu ZSHE

Kwaterowanie w Internacie ZSHE

Kwaterowanie w Internacie ZSHE
w roku szkolnym 2019/2020

Wychowankowie będą kwaterowani
1 września 2019r. (niedziela) od godz. 14.00.

 Wychowankowie mieszkający po raz pierwszy w internacie proszeni są o dostarczenie  2 zdjęć do dokumentacji.
Rodzice będą mogli uzyskać zaświadczenie dotyczące zameldowania na pobyt tymczasowy   w placówce.
Zapewniamy wychowankom nst. wyposażenie: kołdra, poduszka, koc, pościel.

Należy zabrać ze sobą: ubrania, bieliznę, ręczniki, buty na zmianę, klapki pod prysznic, książki i przybory szkolne, talerzyk i kubeczek do dyspozycji w pokoju.

Spotkanie z rodzicami / opiekunami prawnymi wychowanków

 RADA WYCHOWAWCZA
Internatu Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych
Mikołaja Kopernika w Białymstoku
w Białymstoku
uprzejmie zaprasza RODZICÓW / OPIEKUNÓW

na spotkanie w dniu 1 września 2019  roku o godz. 15.00,
które odbędzie się w stołówce internatu.

 Na spotkaniu zostaną  przeanalizowane kwestie opiekuńczo-wychowawcze
oraz ustalone zasady współpracy wychowawców z rodzicami.

Zakończenie I i II etapu rekrutacji

Informujemy, że zakończył I i II etap rekrutacji na rok szkolny 2019/2020  do Internatu  Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Listy kandydatów przyjętych do internatu wywieszone są na tablicy ogłoszeń. Przyjęcie do placówki jest możliwe  przez cały rok szkolny, o ile internat dysponuje wolnymi miejscami. Wniosek należy pobrać ze strony - www.ekonomik.bialystok.pl oraz  dostarczyć do kierownika internatu.

Koktajlowe party

10 czerwca 2019 roku Pracownia Promocji Zdrowia i Rekreacji zorganizowała ostatnie w tym roku szkolnym przedsięwzięcie - „koktajlowe party”. Mogliśmy popróbować zdrowych i pysznych koktajli oraz truskawkowej tarty przygotowanej przez Klaudię Twarowską, Natalię Kruk oraz Arka Wnorowskiego. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepszy koktajl ze świeżych owoców, choć wszystkie były bardzo chętnie spożywane. Królowały lokalne truskawki. W ten sposób nawiązaliśmy także do realizowanego przez ostatni rok w internacie projektu edukacyjnego pn. „Smaki Podlasia”. Było i smacznie i zdrowo! Niech żałują ci wszyscy, którzy nie skorzystali z naszego zaproszenia!

Piknik

6 czerwca wolontariusze Koła Caritas zorganizowali spotkanie integracyjne dla dzieci imigrantów i uchodźców, przebywających w Ośrodku dla Cudzoziemców. Podczas spotkania przeprowadziliśmy warsztaty kulinarne (nauczyliśmy się przygotowywania potrawy czeczeńskiej żiżik gałnysz pod kierunkiem pań z Czeczenii, my przygotowaliśmy pierogi z serem i truskawkami). Ponadto uczyliśmy się tańców, bawiliśmy się z dziećmi w polskie gry i zabawy podwórkowe. Imigranci przebywający w Białymstoku pochodzą m.in. z Czeczenii, Dagestanu, Inguszetii, Maroka, Ukrainy, Krymu. Dowiedzieliśmy się dużo o tradycjach, zwyczajach tych narodów.

Podlaskie Mistrzostwa Ortograficzne

Jubileuszowa XX - edycja Podlaskich Mistrzostw Ortograficznych odbyła się 21 marca. Najlepsi z najlepszych w ortografii z całego województwa i goście z Grodna spotkali się w V LO przy ul. Miodowej, żeby wspólnie napisać dyktando.

Miło nam jest poinformować, iż nasza wychowanka Magdalena Dębowska uczennica klasy IIf zajęła III miejsce. Wraz z opiekunem p. Bożeną Sarosiek odebrała dyplom i atrakcyjne nagrody podczas uroczystego podsumowania konkursu, które  odbyło się 29 maja w V LO w Białymstoku.

Niespodzianką okazał się udział w kategorii „Open” naszego byłego wychowanka Kamila Trusiaka.

WIOSENNE SAŁATKI

W dniu  20 maja  2019r.  po raz kolejny  w internacie  odbyła się   w  impreza kulinarna zorganizowana w ramach pracowni  zdrowia i rekreacji - konkurs na wiosenną  sałatkę z warzyw sezonowych . Tytuł mistrza kulinarnego  zdobyli    Nikodem Wisłocki  i Dawid Ambroziak, drugie miejsce ex  aequo  Dawid Ambroziak  i Nikodem Wisłocki , trzecie  Klaudia Twarowska i Ewa Czarnomysa. Wszystkim laureatom  serdecznie gratulujemy.

Pożegnanie Maturzystów

Uroczystość pożegnania maturzystów to jedna z ostatnich chwil spędzanych wspólnie w murach internatu. Łza się kręci w oku, gdy wspominamy te wszystkie momenty, które dane nam było przeżyć przez te cztery lata. Jak co roku organizatorzy spotkania postarali się, aby na długo pozostały w naszej pamięci. Tradycyjnie były dyplomy i listy gratulacyjne oraz upominki od młodszych kolegów i koleżanek.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia!

DNI PROMOCJI ZDROWIA W INTERNACIE

W dniach 25-27.III.2019 w Internacie odbyły się Dni Promocji Zdrowia.  

Wychowankowie uczestniczyli w cyklu spotkań poświęconych zdrowiu, higienie, urodzie, aktywności fizycznej. Odbyły się warsztaty z masażystą, higienistką dentystyczną, kosmetyczkami i wizażystkami. Młodzież skorzystała z różnych zabiegów kosmetycznych (manicure, masaż dłoni, nawilżanie dłoni przy użyciu parafiny). Dziewczęta pod okiem profesjonalistów samodzielnie wykonały makijaż.

Swoją wiedzę o zdrowym stylu życia wychowankowie sprawdzili podczas quizu. Pierwsze miejsce zdobył Daniel Ryżko, na drugim miejscu uplasował się Kamil Narbutt, trzecią lokatę ex aequo zajęły Magdalena Dębowska i Klaudia Twarowska.

Zorganizowano również zajęcia rekreacyjne. Dwie drużyny rywalizowały wykonując sprecyzowane zadania. Spotkanie wprowadziło wszystkich w dobry humor.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w przedsięwzięciach.

Konferencja wychowawców oraz młodzieżowych rad internatów i burs

W dniach 1-2.03.2019r. w Internacie ZSOiZ w Mońkach odbyła się konferencja zorganizowana przez CEN w Białymstoku oraz Towarzystwo Internatów i Burs dla wychowawców, kierowników oraz przedstawicieli samorządów placówek, młodzieżowych rad internatów i burs. Temat konferencji to: „Wolontariat jako jedna z form organizacji czasu wolnego wychowanków internatów i burs szkolnych”. Nasz internat reprezentowała Małgorzata Gieniusz i Gabriela Glińska. Wychowanki przedstawiły działalność wolontariatu w internacie, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych i plastycznych  Konferencja była świetną okazją do wymiany doświadczeń, poglądów i pomysłów dotyczących pracy wolontariatu w internatach i bursach.