„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Aktualności internatu ZSHE

Andrzejki 2018

Wolontariusze Koła Caritas zorganizowali imprezę andrzejkową dla osób niepełnosprawnych – podopiecznych Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Aktywni” w Białymstoku. Przygotowaliśmy tradycyjne  wróżby, było lanie wosku oraz zabawy integracyjne. Podopieczni Stowarzyszenia pod opieką opiekunów przygotowali nam słodki poczęstunek. Na imprezę przyszli również rodzice osób niepełnosprawnych. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.

MIKOŁAJKI W SZPITALU

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu jako dobrzy pomocnicy Świętego Mikołaja wybrali się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej w Białymstoku, żeby wręczyć małym pacjentom mikołajkowe prezenty od wszystkich wychowanków internatu. To dzięki nam wszystkim udało się zakupić tak dużo zabawek, które wprowadziły uśmiech na twarzach dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji oraz naszym niezawodnym organizatorom MRI :)

Marzycielska Poczta

W dniu 21 listopada- Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień pisaliśmy kartki do ciężko chorych dzieci w ramach akcji zainicjowanej w roku 2009 przez fundację  o nazwie „Marzycielska Poczta”. Nasze kartki są własnoręcznie przygotowane, bardzo kolorowe   i pełne życzliwości. Mamy nadzieję, że zawarte  w nich słowa wsparcia pomogą naszym młodszym koleżankom i kolegom przetrwać trudne chwile walki z chorobą.

Światowy Dzień Życzliwości

19-21 listopada z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszym internacie przeprowadziliśmy wybory najsympatyczniejszej wychowanki i wychowanka. Łącznie oddano 339 głosów. Każdy mógł zagłosować tylko raz, w dwóch kategoriach  najsympatyczniejsza wychowanka  i najsympatyczniejszy wychowanek - można było oddać po jednym głosie w każdej kategorii. W naszej zabawie uczestniczyły również wychowawcy.

Z przyjemnością informujemy, że Najsympatyczniejszymi wybrani zostali:

Angelina Podhurska oraz Adam Krasowski

Najsympatyczniejszym - gratulujemy a wszystkim dziękujemy za udział w naszej zabawie.

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ OBCHODZONE W INTERNACIE ZSHE

Tą wyjątkową rocznicę wychowankowie internatu świętowali w szczególny sposób.

Każdy z wychowanków i pracowników mógł złożyć życzenia Polsce z okazji tej rocznicy. Wszystkie wpisy zostały zaprezentowane także na okolicznościowej tablicy. Dziękujemy za wszystkie życzenia. 

Ciekawym pomysłem wykazali się członkowie Młodzieżowej Rady Internatu, którzy zaproponowali świętowanie tej wyjątkowej rocznicy organizując TURNIEJ  "KOCHAM CIĘ POLSKO!!" Wychowankowie przygotowali liczne zagadki do rozwiązania, kalambury  i konkurs muzyczny. W turnieju brały udział cztery drużyny, zwyciężyli mieszkańcy parteru. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę !!!

Dzień Misyjny w internacie

22.10.2018r odbyło sie spotkanie z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św.Rodziny.  
Celem spotkania było przybliżenie idei ,
,Adopcji na Odległosć"  prowadzonej w naszym internacie.
Jedna z sióstr, która przebywała na misjach w Afryce w ciekawy sposób opowiedziała nam o kulturze
 i warunkach życia dzieci w Afryce. Odbył się też mini koncert w wykonaniu siostry Julity.
Również nasza wychowanka Maja Rokicka zaśpiewała piosenkę R. Rynkowskiego ,,Wznieś serce nad zło".Po spotkaniu można było wesprzeć ,,Adopcję na Odległość" poprzez zakupienie gadżetów wykonanych przez nasze wychowanki ( zakładki do książek , bransoletki na rękę).

Turniej szachowy o Puchar Kierownika Internatu

20 listopada wychowankowie Internatu ZSHE zmierzyli się w turnieju szachowym o Puchar Kierownika Internatu. Sprawiedliwe sędziowanie zawdzięczamy Pani A. Piotrowskiej osiągającej sukcesy na arenie wojewódzkiej w szachach. Spośród wielu graczy wyłonieni zostali zwycięzcy:

Miejsce I - Igor Kuczyński
Miejsce II - Adrian Bazylewski
Miejsce III - Kamil Narbutt

Gratulujemy!!! 

Konkurs Ortograficzny

02 października 2018r. odbyło się podsumowanie XIX konkursu ortograficznego „Złote pióro” o
nagrodę Przewodniczącej Rady Nadzorczej PSS "Społem" Białystok. Ja co roku wychowankowie
naszego internatu plasują się na wysokich pozycjach. Drugie miejsce zajęła Magdalena Dębowska.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

Zaplanuj wakacje na przyszły rok z projektem # Discover EU

11.10.2018r  w świetlicy internatu odbyło się spotkanie  ,,Zaplanuj wakacje na przyszły rok  z projektem  # Discover  EU”.  Nasza wychowanka Ania Łochnicka  przedstawiła w jaki sposób można zdobyć darmowy bilet Interrail na pociągi w krajach Unii Europejskiej.     W ciekawy sposób opowiedziała  nam swoje przygody z tegorocznych wakacji ,,Pociągiem po Europie” . Podczas spotkania  mieliśmy okazję oglądać niezapomniane zdjęcia z krajów, które zwiedziła:  Niemiec, Holandii, Słowacji,  Węgier i Chorwacji.

 

KSZTAŁTOWANIE ŚWIADOMOŚCI PRAWNEJ

W dniu 15.10.2018r. w Internacie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku odbyły się zajęcia prowadzone przez panią Mariolę Krawczyk-Janowik , mające na celu kształtowanie świadomości prawnej młodych ludzi.

Spotkanie było skierowane głównie do wychowanków klas pierwszych.

W pierwszej części młodzież została zapoznana z prawami i powinnościami obywatelskimi na podstawie Konstytucji RP.

Druga część spotkania była poświęcona ,,Odpowiedzialności prawnej osób nieletnich”. Przedstawiono wiedzę dotyczącą pojęć, terminów i procedur odnoszących się do problematyki nieletnich.

Na zakończenie zajęć przeprowadzono ankietę badającą opinię i potrzeby wychowanków dotyczące tematyki prawnej.