„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Aktualności internatu ZSHE

Piknik

23 maja wolontariusze Koła Caritas pomagali w organizacji kolejnego wiosennego pikniku. Impreza odbyła się w ogrodzie gościnnego ośrodka przy ul. Staszica. Przybyli również podopieczni z ośrodka przy ul. Hetmańskiej. Pogoda była wspaniała, potrawy z grilla smakowały. Nasi niepełnosprawni przyjaciele z ośrodka przy ul. Staszica wraz z opiekunami przygotowali sałatki, ciasta i ciasteczka. Wolontariusze zorganizowali konkursy, gry i zabawy sportowe. Uczyliśmy się flamenco, którego mistrzami są Aktywni z ul. Staszica. Piknik był wspaniały! Będziemy czekać na kolejny!

Marsz Godności

9 maja 2018r. wolontariusze Koła Caritas wzięli udział w XVI Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. Cel: zwrócenie uwagi na sytuację osób niepełnosprawnych, ich rolę w społeczeństwie. Po marszu uczestniczyliśmy w festynie integracyjnym. Opiekowaliśmy się grupą niepełnosprawnych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku. W marszu szli również nasi przyjaciele z ośrodków przy ul. Staszica i Hetmańskiej. Było to wspaniałe wydarzenie!

Pożegnanie Maturzystów

Uroczystość pożegnania maturzystów to jedna z ostatnich chwil spędzanych wspólnie w murach internatu. Łza się kręci w oku, gdy wspominamy te wszystkie momenty, które dane nam było przeżyć przez te cztery lata. Jak co roku organizatorzy spotkania postarali się, aby na długo pozostały w naszej pamięci. Tradycyjnie były dyplomy i listy gratulacyjne oraz upominki od młodszych kolegów i koleżanek.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia!

Dni promocji zdrowia

W dniach 19-21.03.2018 mieszkańcy internatu przygotowali i przeprowadzili DNI PROMOCJI ZDROWIA.

19.03.2018 rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Medale zdobyli:

złoty – Bugieda Katarzyna i Łukianiuk Paweł

srebrny – Sobolewska Magda i Rudkowski Gabriel

brązowy – Pater Marlena i Radziszewski Szymon.

20.03.2018 młodzież sprawdziła swoją wytrzymałość i sprawność fizyczną w parku trampolin „Strefa Wysokich Lotów”.

21.03.2018 odbyły się spotkania z masażystą i higienistką dentystyczną. Mieszkanki internatu skorzystały z porad i usług przyszłych kosmetyczek.

ŚWIAT KOBIET z CZYTELNIĄ

Z okazji Dnia Kobiet w marcu w Internacie odbyło się wiele atrakcji ....

  • Zorganizowano spotkania poświęcone kobietom: „Kobieta jest nauką”, „Kobieta jest filmem”, „Kobieta jest modą”.
  • Odbyły się projekcje filmowe: ,,Maria Skłodowska-Curie - pasja, siła i miłość”, ,,Coco Chanel – utalentowana, charyzmatyczna i ambitna”.
  • Zorganizowano wyjście do kina Helios na film pt. ,,Każdego dnia”.
  • Odbyły się konsultacje kosmetyczne i pokazy makijażu firmy AVON.
  • Chłopcy przygotowali dla pań i dziewcząt koncert piosenek i słodki poczęstunek.
  • W ramach Tygodnia Kobiet ogłoszono konkurs na najciekawszą recenzję utworu literackiego ulubionej pisarki, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Uznanie jury i nagrodę otrzymała praca Doroty Bałakier, Karoliny Bakun i Gabrieli Glińskiej. Gratulujemy!

Historię cenimy, więc o Piłsudskim mówimy

W bieżącym roku szkolnym w Internacie ZSHE w ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja realizowany był projekt "Historię cenimy, więc o Piłsudskim mówimy".

Obejmował on następujące działania:

- lekcje historii dla uczniów ZSHE na temat postaci J. Piłsudskiego

- zajęcia dla mieszkańców internatu ZSHE nt. życia i dokonań Józefa Piłsudskiego, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej

- wycieczka do Archiwum Państwowego w Białymstoku

- konkurs wiedzy o Piłsudskim

- konkurs "Selfie z Piłsudskim

Wyniki konkursu "Selfie z Piłsudskim"
I miejsce - Katarzyna Dobrzyń
II miejsce - Ewa Czajkowska
III miejsce - Natalia Strankowska

Liderki projektu: Lizaveta Laurenina, Magda Sanik

Opieka merytoryczna: Pani Alina Palczewska

Konkursy bożonarodzeniowe

Konkurs  "Bożonarodzeniowa  szopka - nasza tradycja i współczesność" - XIV edycja

Kolejna edycja konkursu zorganizowanego  pod patronatem Towarzystwa Internatów i Burs  przeszła do historii. W konkursie wzięli udział wychowankowie                                     z 8 internatów i burs szkolnych z województwa podlaskiego. Uczestnicy konkursu przygotowali  12 szopek . Do ich wykonania użyli bardzo różnorodnych materiałów. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo inwencja autorów była i tym razem imponująca .

 Laureaci konkursu to młodzież  z:

  • Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży,
  • Internatu Zespołu Szkół Handlowo - Ekonomicznych w Białymstoku
  • Bursy Szkolnej w Białymstoku.

Serce publiczności podbiła ruchoma szopka wykonana przez Monikę Słowikowską   z Internatu ZSHE.

Konkurs "Kolędy i pastorałki - nasza tradycja i współczesność" - III edycja

Tradycyjnie podsumowaniu w dniu 16 stycznia 2018r. konkursu na najpiękniejszą szopkę  towarzyszył  konkurs kolęd    i pastorałek. Najbardziej znane polskie kolędy we własnych aranżacjach  i interpretacjach zaprezentowała młodzież z 7 placówek.

Na jury i publiczności największe wrażenie wywarło wykonanie kolędy ,,Mędrcy Świata” przez orkiestrę z Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku.

Publiczność szczególnie ciepło przyjęła brawurowo  wykonaną przez dziewczęta z Internatu ZSHE pastorałkę ,,Mario , czy Ty wiesz”.

Serdecznie gratulujemy  laureatom.

Pragniemy  podziękować wszystkim  wykonawcom za udział w tym pięknym, wydarzeniu. Do zobaczenia w 2019 r. na kolejnym konkursie!

 

 

I

 

Turniej szachowy

W dniach 6-7 grudnia 2017r. po raz kolejny w internacie został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar Kierownika Internatu.

Pomimo tego, że  szachy nie są łatwą dyscypliną, zgłosiło się wielu  zainteresowanych wychowanków. W większości byli to chłopcy. Jednak dziewczęta w tym roku pokazały klasę.

I miejsce zdobyła – Sylwia Piotrowska

II miejsce – Stankiewicz Dawid i Warszawin Michał

III miejsce – Pikuliński Jakub

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017

Jak co roku -  Internat ZSHE przystąpił do najbardziej rozpoznawalnej charytatywnej akcji Caritas w Polsce.

7 grudnia 2017r. odbyła się sprzedaż własnoręcznie wykonanych przez wychowanków ciast, z której dochód przeznaczyliśmy na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci.

Na naszych stołach podczas wigilii społeczności internatu zapłonął świecie Caritas jako symbol naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi. Dziękujemy wszystkim wychowankom za zaangażowanie i przyłączenie się do akcji. Było wyśmienicie !!!

Wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu

28 listopada 2017r. odbyły się wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu.  Funkcję przewodniczącego kolejną kadencję pełnić będzie Adam Krasowski. Zastępcami  przewodniczącego zostali: Daria Kosińska i Gabriela  Glińska. Funkcje sekretarza pełnić będą: Sylwia Uściniak i Katarzyna Leszczyńska. Gratulujemy!