„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Aktualności internatu ZSHE

Szkolenie wolontariuszy

10 października 2018r. miało miejsce kolejne szkolenie wolontariuszy. Prowadziła je p. Sylwia Wesołowska, prezes Fundacji Mali Wojownicy a ponadto pedagog, nauczyciel akademicki, instruktorka ZHP oraz absolwentka ZSHE w Białymstoku. Szkolenie pozwoliło rozszerzyć umiejętności przydatne w pracy wolontariusza. Poznaliśmy też cele i formy działania Fundacji Mali Wojownicy, z którą będziemy współpracować, pomagając w akcjach na rzecz jej podopiecznych.

IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

24 września 2018 w internacie odbył się IX Turniej Piłki Nożnej o puchar Prezesa Towarzystwa Internatów i Burs. W rozgrywkach brało udział 10 reprezentacji internatów i burs z całego województwa podlaskiego.  Pomimo tego, że nasi piłkarze nie zdobyli najwyższej lokaty to dziękujemy im  za udział. Podobnie jak wszystkie drużyny walczyli fair play o najwyższe trofeum. Gratulujemy uczestnikom turnieju oraz dziękujemy za udział.

Wycieczka z osobami niepełnosprawnymi.

20 i 21 września 2018r. wolontariusze Koła Caritas z Internatu  ZSHE przebywali na wycieczce wraz z osobami niepełnosprawnymi, podopiecznymi Stowarzyszenia „Aktywni”. W trakcie wyjazdu byliśmy na Świętej Górze Grabarce, zwiedziliśmy Muzeum w Drohiczynie oraz kościoły i cerkwie w Drohiczynie i Siemiatyczach. Wieczór spędziliśmy przy ognisku.

Drugiego dnia mieliśmy zajęcia w stadninie koni w Żurobicach, oraz w Podlaskim Ogrodzie Ziołowym w Korycinach.

Wyjazd dostarczył wielu wspaniałych wrażeń. Wolontariusze sprawdzili się w roli opiekunów osób niepełnosprawnych. Dzięki pomocy wolontariuszy osoby niepełnosprawne mogły zobaczyć piękne miejsca na Podlasiu i atrakcyjnie spędzić czas, co w ich sytuacji jest bardzo trudne. Wycieczka odbyła się dzięki funduszom uzyskanym w ramach projektu „Poznajemy siebie nawzajem”.

SPOTKANIE PIERWSZOKLASISTÓW!!!

Kolejni pierwszoklasiści przekroczyli mury naszego internatu. Witamy ich serdecznie w naszej społeczności w imieniu Rady Wychowawczej i Młodzieżowej Rady Internatu.

Podczas spotkania wręczono także nagrody zwycięzcom konkursu czystości prowadzonym w roku szkolnym 2017/2018. Gratulujemy!!

Wycieczka „ Wielokulturowy Białystok”

Dnia 11.09.2018. wychowankowie internatu uczestniczyli w wycieczce pn. „Wielokulturowy Białystok”. Celem wyjścia było zapoznanie się z topografią i historią miasta oraz zwiedzanie najważniejszych obiektów znajdujących się w Białymstoku. Uczestnikami wycieczki w większości byli wychowankowie pierwszy rok mieszkający w naszym internacie.

Mieliśmy szansę zobaczyć najważniejsze miejsca Białegostoku, cenne pod względem kulturowym, historycznym i przyrodniczym. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali przewodnika, który ciekawie przybliżył historię naszego miasta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na kolejnym wspólnym spacerze ulicami Białegostoku.

Nabór na rok szkolny 2018/2019

W internacie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych Mikołaja Kopernika w Białymstoku zakończył się nabór na rok szkolny 2018/2019

  • Listy wychowanków przyjętych i nieprzyjętych do internatu można sprawdzić w Internacie  ZSHE w Białymstoku ul. Bema 103  lub  w sekretariacie ZSHE im. Mikołaja Kopernika ul. Bema 105
  • Uczniowie, którzy nie zostali przyjęci do internatu z powodu braku miejsc znajdują się na liście rezerwowej. Będą przyjęci w  przypadku pojawienia się wolnych miejsc w internacie w wyniku rezygnacji uczniów przyjętych na dany rok szkolny.
  • Uczniowie, którzy zostali przyjęci do internatu, a z różnych powodów nie będą mieszkać w roku szkolnym 2018/2019 prosimy o niezwłoczne, telefoniczne powiadomienie.

Kwaterowanie w Internacie ZSHE w roku szkolnym 2018/2019

Wychowankowie będą kwaterowani w dniu 2 września 2018r. (niedziela) od godz. 14.00.

Wychowankowie mieszkający po raz pierwszy w Internacie proszeni są o dostarczenie 2 zdjęć do dokumentacji.

Rodzice będą mogli uzyskać zaświadczenie dotyczące zameldowania na pobyt tymczasowy w placówce.

Informacje dodatkowe

RADA WYCHOWAWCZA

Internatu Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych Mikołaja Kopernika w Białymstoku w Białymstoku uprzejmie zaprasza RODZICÓW / OPIEKUNÓW

na spotkanie w dniu 2 września 2018  roku o godz.14.30, które odbędzie się w stołówce internatu.

Na spotkaniu zostaną  przeanalizowane kwestie opiekuńczo-wychowawcze oraz ustalone zasady współpracy wychowawców z rodzicami.

Konferencja z okazji XX-lecia Towarzystwa Internatów i Burs

XX-lecie Towarzystwa Internatów i Burs

20.04.2018 r. w auli szkoły odbyła się konferencja z okazji XX-lecia Towarzystwa Internatów i Burs. W konferencji uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele wychowawcy, wychowankowie z internatów i burs szkolnych placówek województwa podlaskiego. 

Uczestnicy konferencji zapoznali się z dorobkiem oraz formami działalności Towarzystwa Internatów i Burs w latach 1998-2018. Wysłuchali słów uznania i życzeń złożonych listownie przez Minister Edukacji Annę Zalewską. W części merytorycznej wysłuchali wykładów: prof. zw. dr hab. Jerzego Nikitorowicza z UwB "Edukacyjne wyzwania w kontekście kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich" oraz mgr Agnieszki Sołbut z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB "Towarzystwo Internatów i Burs w procesie wspierania rozwoju młodzieży".

Uczniowie uświetnili spotkanie koncertem życzeń „To co mam - to tylko wdzięczność …” oraz prezentacją „Ważne są tylko te dni…” dokumentującą przebieg spotkania.

Spotkanie odbyło się w uroczystej atmosferze i oprawie artystycznej. Było okazją do refleksji i objęcia uwagą działań istotnych w pracy wychowawczej, których celem jest kształtowanie postaw patriotycznych i zaangażowania społecznego młodzieży i dorosłych oraz  wymiany doświadczeń i integracja środowiska nauczycieli wychowawców. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Współorganizatorami konferencji byli wychowawcy oraz wychowankowie Internatu  Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Białegostoku, Podlaski Kuratora Oświaty i Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Piknik

23 maja wolontariusze Koła Caritas pomagali w organizacji kolejnego wiosennego pikniku. Impreza odbyła się w ogrodzie gościnnego ośrodka przy ul. Staszica. Przybyli również podopieczni z ośrodka przy ul. Hetmańskiej. Pogoda była wspaniała, potrawy z grilla smakowały. Nasi niepełnosprawni przyjaciele z ośrodka przy ul. Staszica wraz z opiekunami przygotowali sałatki, ciasta i ciasteczka. Wolontariusze zorganizowali konkursy, gry i zabawy sportowe. Uczyliśmy się flamenco, którego mistrzami są Aktywni z ul. Staszica. Piknik był wspaniały! Będziemy czekać na kolejny!

Marsz Godności

9 maja 2018r. wolontariusze Koła Caritas wzięli udział w XVI Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. Cel: zwrócenie uwagi na sytuację osób niepełnosprawnych, ich rolę w społeczeństwie. Po marszu uczestniczyliśmy w festynie integracyjnym. Opiekowaliśmy się grupą niepełnosprawnych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku. W marszu szli również nasi przyjaciele z ośrodków przy ul. Staszica i Hetmańskiej. Było to wspaniałe wydarzenie!

Pożegnanie Maturzystów

Uroczystość pożegnania maturzystów to jedna z ostatnich chwil spędzanych wspólnie w murach internatu. Łza się kręci w oku, gdy wspominamy te wszystkie momenty, które dane nam było przeżyć przez te cztery lata. Jak co roku organizatorzy spotkania postarali się, aby na długo pozostały w naszej pamięci. Tradycyjnie były dyplomy i listy gratulacyjne oraz upominki od młodszych kolegów i koleżanek.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia!